20 найкращих пляжних курортів України (Без урахування курортів тимчасово окупованого Криму)
Одеса
Одеська область
На березі Чорного моря розкинулось одне з найгарніших та найколоритніших міст України. Загальна протяжність узбережжя Одеси становить тридцять кілометрів. Місцеві пляжі мають добре розвинену туристичну інфраструктуру і поділені на безкоштовні громадські зони та приватні, які належать готелям і клубам. Більшість пляжів піщані, але є й ділянки вкриті галькою або бетонними плитами. Найбільшою популярністю користуються Аркадія і Ланжерон. На гостей Одеси чекають безліч нічних клубів і один з найбільших аквапарків України. А ще місто здавна славиться своїми лікувальними грязями та мінеральними водами.
Затока
Одеська область
Цей популярний курорт складається з двох частин. Південна частина селища розташована на Будацькій косі, що відмежовує Чорне море від Будацького лиману, а північна – на Кароліно-Бугазькій косі між Чорним морем та Дністровським лиманом. Гостей Затоки чекають 20 кілометрів широких піщаних пляжів з плавним входом в воду, які ідеально підходять для сімейного відпочинку з дітьми. Молоді тут теж є чим зайнятися, курорт славиться насиченим нічним життям. Поряд з селищем знаходиться великий аквапарк.
Коблеве
Миколаївська область
Курорт розташований за декілька кілометрів від однойменного села, на стику Тилігульського лиману і Чорного моря. В його західній частині пляжі піщані, а на сході – з домішками черепашок. Коблеве однаково підходить як для сімейного відпочинку, так і для любителів активного нічного життя. На території курортної зони знаходиться великий аквапарк, а на північ від села – винзавод Коблево, на який проводять екскурсії з дегустацією. Тилігульський лиман відомий своїми лікувальними грязями.
Бердянськ
Запорізька область
Найпопулярніший пляжний і оздоровчий курорт азовського узбережжя. До Бердянська відноситься коса, яка видається в море на 23 кілометри і є заповідником. Місцеві пляжі піщані, з плавним входом в воду, переважно безкоштовні, але є і платні приватні зони. Ідеальним місцем для відпочинку вважаються пляжі на косі, правда, чим далі від материка, тим менше розваг. В місті знаходиться один з найбільших аквапарків України.
Чорноморськ
Одеська область
Місто, в межах якого співіснують дві на перший погляд несумісні речі – один з найбільших чорноморських портів і пляж, який отримав «Блакитний прапор» – символ міжнародного сертифікату екологічної якості пляжів. Туристичний Чорноморськ – це 12 кілометрів майже ідеально чистого, вкритого піском узбережжя. В 2014 році тут відкрита зменшена копія знаменитих Потьомкінських сходів, яка налічує 155 сходинок.
Кирилівка
Запорізька область
Основна курортна зона Кирилівки розташована на Пересипі — косі між Азовським морем і Молочним лиманом; та на Федотовій косі, що відмежовує Азовське море від Утлюцького лиману. Місцеве узбережжя – це 20 кілометрів переважно широких піщаних пляжів з плавним входом в воду. Тут знаходиться найбільший аквапарк України. В лиманах, що оточують селище, добувають цілющі грязі, які використовуються для лікування в санаторіях Кирилівки.
Залізний Порт
Херсонська область
Цей курорт орієнтований переважно на молодіжний відпочинок. Село славиться своїм насиченим нічним життям і здобуло серед місцевих жителів прізвисько «Херсонський Лас-Вегас». Пляжі Залізного Порту широкі, вкриті піском з домішками черепашок. На західній околиці села починаються території Чорноморського біосферного заповідника. Серед місцевих розваг великою популярністю користується дайвінг, особливо на мальовничій Тендрівській косі.
Скадовськ
Херсонська область
Розташоване на березі Джарилгацької затоки Чорного моря містечко ще з радянських часів прославилося, як головний дитячий курорт України. Цьому посприяли піщані пляжі, дуже мілке море і наявність у воді та повітрі великої кількості корисних для здоров’я йодистих і бромистих солей. У Скадовську знаходиться більше 30 дитячих санаторіїв.
Кароліно-Бугаз
Одеська область
Кароліно-Бугаз розташований на початку піщаної коси, що відмежовує Чорне море від Дністровського лиману, поряд з іншим популярним курортом Затокою. Місцеві пляжі широкі, вкриті піском і мають плавний вхід в воду. Курорт підходить в основному для тихого сімейного відпочинку з дітьми, молоді тут може бути нудно. Поряд з селом знаходиться великий аквапарк.
Фонтанка
Одеська область
Цей розташований поряд з Одесою курорт орієнтований на любителів тихого і спокійного відпочинку на березі Чорного моря, далеко від міського шуму і суєти. Західна частина узбережжя Фонтанки розділена на невеликі затишні бухти з піщаними пляжами. На території села знаходиться один з найбільших торгово-розважальних комплексів України.
Грибівка
Одеська область
Курорт розташований за декілька кілометрів від однойменного села, біля місця впадіння річки Барабой в Чорне море. Гостей Грибівки чекають широкі піщані пляжі з плавним входом в воду, які ідеально підходять для сімейного відпочинку з дітьми. Особливість багатьох місцевих готелів і баз відпочинку – дитячі майданчики прямо на березі в пляжній зоні.
Лазурне
Херсонська область
Лазурне розташоване між відкритим Чорним морем, Джарилгацькою затокою і озером лиманного типу Устричним. Вузька протока шириною менше 100 метрів відділяє селище від Джарилгача – найбільшого острову України, який має статус національного природного парку. Відправлятись туди краще на човні, так як течія в протоці сильна навіть під час відпливу. Пляжі курорту відомі своїм дрібним, приємним на дотик піском.
Очаків
Миколаївська область
Старовинне містечко, розташоване на мисі, який з заходу омивається Чорним морем, а зі сходу – Дніпровсько-Бузьким лиманом. Для відпочинку використовується західне узбережжя Очакова, вкрите широкою смугою піску. Любителів пляжних фотосесій ваблять сюди мальовничі місця з крутими обривами і ланцюгом валунів в районі порту. Великою популярністю користуються екскурсії на Кінбурнську косу, яка є частиною Чорноморського біосферного заповідника.
Генічеська Гірка
Херсонська область
Перше поселення при в’їзді на Арабатську стрілку, яка відділяє Азовське море від затоки Сиваш. Генічеська Гірка має найрозвиненішу туристичну інфраструктуру серед місцевої групи курортів і вважається найкращим на Азовському морі місцем для відпочинку з дітьми. Цьому сприяє дуже мілке тепле море і широкий піщаний пляж. Дорослих також приваблюють лікувальні грязі Сиваша і розташований тут бальнеологічний санаторій.
Щасливцеве
Херсонська область
Курортне село розташувалося на Арабатській стрілці, відразу за Генічеською Гіркою. Крім теплого моря і широких піщаних пляжів, відпочиваючих приваблює можливість скупатися в гарячому мінеральному джерелі та безкоштовне грязелікування на березі затоки Сиваш і місцевих солоних озер. Шторми часто міняють рельєф дна біля Щасливцева, утворюючи намивні мілини в прибережній ділянці.
Генічеськ
Херсонська область
Місто розташоване на березі Утлюцького лиману Азовського моря та Генічеської протоки, яка відділяє Арабатську стрілку від материкової України. Хоча вихід до моря є вздовж всього узбережжя курорту, необхідну для відпочинку інфраструктуру має тільки Центральний міський пляж. Він вкритий піском з домішками черепашок і укріплений від підмивів бетонними плитами.
Джарилгач
Херсонська область
Найкраще місце для любителів відпочинку з наметами, подалі від натовпу людей. Джарилгач – найбільший острів України і всього Чорного моря, площею 56 квадратних кілометрів. При цьому на острові не має жодного поселення – всю його територію займає національний природний парк. На Джарилгачі облаштовані два кемпінги з закладами харчування і прісною водою. Місцеві пляжі вкриті білим піском, за що острів часто називають «Українськими Мальдівами».
Кінбурнський півострів
Миколаївська область
Півострів, що відділяє Дніпровсько-Бузький лиман від Чорного моря. Це один з найбільш екологічно чистих курортів України, більшу частину території якого займає біосферний заповідник. Любителі «дикого» відпочинку можуть облаштуватися з наметами у спеціально відведених зонах. Менш загартованим туристам не буде складно знайти базу відпочинку чи готель з всіма благами цивілізації. На півострові розташовані декілька невеликих сіл, в яких можна зняти житло.
Буковель
Івано-Франківська область
Чиста, прозора вода, температура якої становить 20-23 °C впродовж усього літа, двохкілометровий пляж, неймовірні гірські пейзажі, різноманітні розваги, першокласна інфраструктура – це все Буковель. В 2014 році гірськолижний курорт відкрив найбільше штучне озеро країни довжиною 750 метрів і перетворився ще й на популярне місце пляжного відпочинку. На території Буковеля знаходяться джерела мінеральних вод, на базі яких створений спа-центр.
Світязь
Волинська область
Курортне село Світязь розкинулося на березі однойменного озера, на території Шацького природного парку. Розмір озера вражає, його площа понад 27 квадратних кілометрів, а глибина до 59 метрів, а це більше за глибину Азовського моря. Попри це, біля берега дуже мілко й глибина збільшується дуже плавно, що робить комфортним та безпечним відпочинок з дітьми. Світязь оточують густі хвойні ліси, аромат яких наповнює піщані пляжі.