60 найцікавіших пам’яток США
Статуя Свободи
Нью-Йорк
Ця сувора металева леді з палаючим факелом і скрижалем – символ не тільки Нью-Йорка, а й всієї Америки. 46-метрова (93-метрова разом з постаментом) Статуя Свободи гордо височіє на однойменному острівці поряд з Манхеттеном і є подарунком, піднесеним в 1886 році США від імені французького народу, який століттям раніше підтримав американців в боротьбі за незалежність. В п’єдесталі статуї розмістився музей, присвячений її будівництву, а подолавши 356 сходинок, можна дістатися до головного оглядового майданчика, розташованого в короні монументу. Оригінальний макет Статуї Свободи знаходиться в Парижі, в Люксембурзькому саду.
Емпайр-Стейт-Білдінг
Нью-Йорк
Кожен турист, який потрапив в Нью-Йорк, вважає своїм обов’язком піднятися на Емпайр-Стейт-Білдінг. Втім, зовсім не обов’язково робити це так, як робив в класичному голлівудському фільмі Кінг-Конг. Легендарний хмарочос, маючи висоту 443 метри, утримував звання найвищої споруди світу з 1931 по 1972 рік, коли була зведена північна вежа Всесвітнього торгового центру. З оглядового майданчика на 86-му поверсі відкривається найкращий вид на місто. В ясну погоду звідси можна побачити навіть сусідні штати. А от підніматися на останній 102-й поверх не варто – розташована на ньому обсерваторія не забезпечує належний круговий огляд.
Центральний парк
Нью-Йорк
Цей затиснутий між хмарочосами зелений прямокутник розміром 4000 на 800 метрів став не тільки улюбленим місцем відпочинку жителів Нью-Йорка, а й найвідомішим парком світу. Центральний парк показує, що не все вимірюється грошима: можна тільки припускати скільки мільярдів доларів коштує земля, на якій сьогодні ростуть реліктові дерева. Крім стежок для прогулянок і галявин для пікніків, відпочиваючих чекають штучні озера, спортивні майданчики, театри під відкритим небом, зоопарк, пташиний заповідник та декоративний замок. За порядком на території парку наглядають кінні поліцейські патрулі.
Музей мистецтва Метрополітен
Нью-Йорк
Найбільший і найвідвідуваніший музей США. В фондах Метрополітена зберігається понад 2 мільйона експонатів, які охоплюють 5 тисяч років історії людства. Тут представлені пам’ятки образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, колекції музичних інструментів, костюмів, аксесуарів, а також зброї та обладунків. При музеї діє велика бібліотека, присвячена мистецтву, архітектурі і археології. Для жителів штату Нью-Йорк в Метрополітені реалізована дуже цікава схема оплати квитків: на виставку можна пройти за будь-яку суму, навіть за один цент, а можна і зовсім безкоштовно, просто попросивши вхідний квиток.
Американський музей природознавства
Нью-Йорк
Найбільший природничий музей світу з найкращою колекцією артефактів живої і неживої природи. Грандіозний комплекс включає 26 взаємопов’язаних будівель, в яких розміщено 45 постійних виставкових залів, а також планетарій, бібліотеку і кінотеатр IMAX. 34 мільйони експонатів проведуть вас крізь тисячоліття назад, розгортаючи всеосяжну та захоплюючу картину еволюції Землі і людини. Заклад щороку спонсорує понад сотню польових наукових експедицій Про те, яку любов американці відчувають до музею, свідчить той факт, що багато освітніх фільмів озвучені зірками Голлівуду.
Світ Волта Діснея
Орландо
Найбільший і найвідвідуваніший центр розваг світу, який займає площу понад 100 квадратних кілометрів і складається з чотирьох тематичних парків: Чарівне Королівство, Епкот, Голлівудські студії Діснея і Королівство тварин Діснея. До початку карантинних обмежень комплекс щоденно приймав 150 тисяч відвідувачів. За основу для парків в Орландо був взятий перший парк Діснея, розташований в передмісті Лос-Анджелеса, але дуже скоро, завдяки величезному розмаху і грамотному маркетингу, він залишив свого «старшого брата» назавжди позаду. На території комплексу також є два аквапарки, тому не забудьте взяти купальники і плавки.
Меморіал Лінкольна
Вашингтон
Меморіал, присвячений шістнадцятому президенту США Аврааму Лінкольну. Ідея спорудити монумент, щоб увічнити пам’ять політика, який скасував рабство і об’єднав країну після громадянської війни, виникла відразу після смерті Лінкольна, проте меморіал був відкритий тільки в 1922 році. Білосніжна будівля виконана в неогрецькому стилі і нагадує афінський Парфенон. По периметру її оточують 36 доричних колон – саме стільки штатів було під час правління президента. У центрі відкритого залу знаходиться шестиметрова мармурова статуя Лінкольна: президент сидить звернений обличчям до Меморіалу Вашингтона і Капітолію.
Білий дім
Вашингтон
Досить скромний з вигляду білий особняк, в якому вже понад два століття розташовується адміністрація президента США. Два верхні поверхи Білого дому займає сім’я чинного глави держави, а в нижній і підземній частині будівлі знаходяться зали для прийомів гостей та робочі приміщення. Особняк оточує парк площею 7 гектарів. Відвідувачі, що приходять в Білий дім на екскурсію, мають можливість побачити головні кімнати адміністрації, включаючи легендарний Овальний кабінет – робочий кабінет президента США. В 1895 році перед Білим домом з’явилась перша в історії різдвяна ялинка, прикрашена електричною гірляндою.
Міст Золота Брама
Сан-Франциско
Символ Сан-Франциско, який встиг засвітитися в сотнях фільмів, обзавестися власним інтернет-сайтом і отримати сумну славу ідеального місця для зведення рахунків з життям. Золота Брама перекинута через однойменну протоку, яка з’єднує Тихий океан з мережею бухт, що глибоко врізаються в каліфорнійське узбережжя. Конструкція довжиною 2737 і висотою 227 метрів на момент побудови була найбільшим підвісним мостом світу. Є декілька варіантів огляду Золотої Брами – починаючи від розслабленої поїздки на таксі до велосипедної прогулянки і пішохідної екскурсії. Також можна відвідати туристичний центр, розташований біля однієї з опор моста.
Таймс-Сквер
Нью-Йорк
Місце, де можна по-справжньому відчути дух Нью-Йорка і доторкнутися до його традицій. Розташована на перетині Бродвею та Сьомої Авеню Таймс-Сквер отримала свою сучасну назву завдяки газеті Нью-Йорк Таймс, яка побудувала тут свою штаб-квартиру. На даху хмарочоса встановлено кришталеву Кулю часу, подивитися на традиційний новорічний спуск якої збирається близько мільйона глядачів. Велика кількість яскравої неонової реклами перетворила площу на символ бурхливого життя найбільшого мегаполісу США. На Таймс-Сквер знаходяться відомі торгові центри, ресторани, театри, кінотеатри, м’юзик-холи і Музей мадам Тюссо.
Рокфеллерський центр
Нью-Йорк
Великий офісний центр, споруджений родиною Рокфеллерів, які стали першими в історії доларовими мільярдерами. Комплекс складається з 19 будівель, оздоблених у стилі ар-деко. Це справжнє «місто в місті», в якому розміщуються офіси, магазини, ресторани, м’юзик-хол, телевізійна студія NBC і найприбутковіший в світі аукціонний дім Крістіс. На даху 259-метрового хмарочоса Джи-І-Білдінг знаходиться оглядовий майданчик, з якого відкривається неймовірний вид на Центральний парк та Емпайр-Стейт-Білдінг. З жовтня по квітень на території Рокфеллерського центру працює каток, а перед Різдвом тут встановлюють головну ялинку Нью-Йорка.
Бруклінський міст
Нью-Йорк
Бруклінський міст – це не просто сполучна магістраль між Брукліном і Манхеттеном, а справжній символ технічного прогресу. На момент завершення будівництва в 1883 році майже двохкілометрова споруда стала найдовшим підвісним мостом у світі з найвищими опорними баштами і першим мостом, у конструкції якого використовувались сталеві троси. Бокові частини магістралі призначені для руху автомобільного транспорту, а середня, на значному підвищенні, використовується пішоходами та велосипедистами. Прогулянка по Бруклінському мосту для туриста – це священний обряд, без якого поїздка в Нью-Йорк не може вважатися повноцінною.
Капітолій
Вашингтон
Будівля Конгресу США, зведена на однойменному пагорбі в самому серці американської столиці і з’єднана Національною алеєю з Монументом Вашингтона та Монументом Лінкольна. Капітолій сплановано і названо так, щоб нагадувати про велич Давнього Риму, чиї ідеали надихали батьків-засновників США під час ухвалення законів молодої держави. Вінчає білосніжну неокласичну споруду чавунний купол, що підноситься на 87 метрів над Вашингтоном. Його прообразом став купол ватиканського Собору Святого Петра. Для бажаючих оглянути Капітолій зсередини проводяться безкоштовні групові екскурсії.
Ніагарський водоспад
Ніагара-Фоллс
Комплекс водоспадів на річці Ніагара, що відокремлює американський штат Нью-Йорк від канадської провінції Онтаріо. Хоча максимальний перепад висот в 57 метрів порівняно невеликий, водоспади дуже широкі – до 790 метрів на ділянці Підкова. Ніагара на мові ірокезького племені Онгіара означає «грім води». І справді, найпотужніший у Північній Америці потік чутно задовго до його появи. Найкраще роздивитися це диво природи можна або з висоти пташиного польоту, піднявшись на вертольоті, або знизу, підпливши до водоспаду на човні. Біля підніжжя Ніагари знаходиться Печера вітрів, куди туристи спускаються на спеціальному ліфті.
Белладжіо
Лас-Вегас
Величезний п’ятизірковий готель-казино, розрахований майже на чотири тисячі номерів. Та світову славу Белладжіо отримав не через свої розміри, а завдяки розташованому на штучному озері танцюючому фонтану, який випускає більше 1000 потужних струменів води, що підносяться на висоту до 73 метрів. Кожен день тут проходить світломузичне шоу, яке триває з обіду до півночі. Його репертуар традиційний для США: теми з класичних творів, бродвейські хіти і вічні поп-балади. Постояльцям готелю досить вибрати певний канал на телевізорі, щоб музичний супровід зазвучав прямо в номері.
Національний меморіал та музей 11 вересня
Нью-Йорк
Меморіальний комплекс, розташований на місці зруйнованих під час теракту 11 вересня 2001 року веж-близнюків Всесвітнього торгового центру. Меморіал складається з двох басейнів розмірами з фундаменти хмарочосів, в які обрушуються потоки води. На гранітних плитах по периметру висічені імена всіх загиблих в той день. Під басейнами розміщений музей, який розповідає про історію торгового центру і про долі людей, що там працювали, та їх рятувальників з пожежного і поліційного департаментів Нью-Йорка.
Знак Голлівуду
Лос-Анджелес
Знаменитий напис з великих білих літер HOLLYWOOD, розташований на схилі гори Маунт-Лі. Конструкція була розміщена в якості тимчасової реклами нового житлового району в 1923 році, але з часом перетворилася на символ американської кіноіндустрії. За свою історію Знак Голлівуду часто служив об’єктом жартів та вандалізму, напис неодноразово був реставрований та поставлений під охорону за допомогою сучасної системи безпеки. В 1970-х роках дерев’яні літери замінили на сталеві, а їх висота збільшилась з 9 до 13 метрів.
Голлівудська алея слави
Лос-Анджелес
Тротуар, що простягнувся більше як на п’ять кілометрів вздовж Голлівудського бульвару і вулиці Вайн-стріт. Тут викладено понад 2700 меморіальних зірок з іменами знаменитих людей, музичних гуртів та вигаданих персонажів, які зробили значний внесок в розвиток індустрії розваг. Крім імені, на кожній зірці знаходиться емблема із зазначенням категорії, за яку лауреат отримав місце на алеї – це кінематограф, телебачення, музика, радіо і театр. Співак та актор Джин Отрі став єдиною особою, яка була вшанована всіма можливими п’ятьма зірками.
Гранд-Каньйон
Штат Аризона
Диво природи, від якого захоплює подих навіть у найдосвідченіших мандрівників. Це найдовший каньйон світу, що простягнувся на 460 кілометрів. Не менш вражає його глибина, яка доходить до 1600 метрів. Для геологічного утворення, створеного течією річки Колорадо, характерні своєрідні форми рельєфу – «башти», «бастіони», грандіозні оголення гірських порід. Найпопулярніший регіон каньйону – Південний край, саме тут розташовані всі оглядові майданчики. Крім піших прогулянок, для туристів доступні екскурсії на автомобілях, велосипедах і мулах, польоти на літаках, вертольотах і повітряних кулях, а екстремалів чекають сплави на гумових плотах.
Діснейленд
Анагайм
Найперший Діснейленд, відкритий в 1955 році в передмісті Лос-Анджелеса. Парк став втіленням мрії Волта Діснея про місце, в якому був би відтворений світ мультфільмів та казок і де було б цікаво як дітям, так і дорослим. Центр розваг площею 200 гектарів фактично складається з двох парків. Парк Діснейленд більшою мірою орієнтований на дітей молодшого віку, які мріють зустріти Міккі Мауса, Дональда Дака, Білосніжку та інших улюблених персонажів. Парк пригод Дісней Каліфорнія розрахований переважно на підлітків і дорослих, а атракціони тут екстремальніші. Територією комплексу прокладена найстаріша монорейкова дорога США.
Лас-Вегас-Стріп
Лас-Вегас
Семикілометрова ділянка бульвару Лас-Вегас, на якій знаходяться більшість готелів, казино і нічних клубів американської столиці розваг. Що цікаво, бульвар розташований не в центрі міста, а відноситься до передмість Парадайз та Вінчестер. Це зумовлено тим, що історично казино у Лас-Вегасі були дозволені тільки на одній вулиці Фрімонт-Стріт, що спонукало багатьох підприємців відкрити свої заклади за офіційними адміністративними межами міста. Вздовж Лас-Вегас-Стріп прокладена безкоштовна монорейкова дорога, яка з’єднує головні готельно-розважальні комплекси бульвару.
Гора Рашмор
Кістоун
Гора, на схилі якої висічені вісімнадцятиметрові голови чотирьох президентів США: Джорджа Вашингтона, Томаса Джефферсона, Теодора Рузвельта та Авраама Лінкольна. Роботи із створення фігур велися з 1927 до 1941 року під керівництвом скульптора Гатзона Борглума. Висікання каменю відбувалося серіями мікровибухів, а довершували роботу 400 майстрів з відбійними молотками, кувалдами та зубилами. Особливо грандіозними профілі президентів виглядають у променях нічного підсвічування.
Гребля Гувера
Боулдер-Сіті
Унікальна гідротехнічна споруда висотою 221 метр, зведена в нижній течії річки Колорадо. Гребля названа на честь Герберта Гувера, 31-го президента США, який відіграв важливу роль у її будівництві. Первинний запропонований проект критикувався багатьма сучасниками за свою надмірну простоту, що не відповідала, на їх думку, епохальному характеру споруди. В результаті переробок екстер’єр греблі і електростанції набув рис стилю арт-деко. На водоскидних баштах були розміщені годинники, які показують гірський та тихоокеанський час.
Монумент Вашингтона
Вашингтон
169-метровий монумент, споруджений на честь першого президента США Джорджа Вашингтона. Обеліск з мармуру і граніту знаходиться в центральній частині Національної алеї, яка з’єднує Капітолій з Монументом Лінкольна. На момент завершення будівництва Монумент Вашингтона став найвищою спорудою Західної півкулі. На його вершині розташований оглядовий майданчик, з якого відкривається найкращий вид на столицю США та її околиці. Обеліск оточують 52 шпилі з національними прапорами.
Бродвей
Нью-Йорк
Найдовша вулиця Нью-Йорка, що простягнулася на 25 кілометрів через весь Манхеттен, Бронкс і далі в північні передмістя мегаполісу. На Бродвеї знаходиться знаменитий Театральний квартал, який став центром американської театральної культури, та головна площа міста – Таймс-Сквер. Засновниками вулиці вважаються індіанці-алгонкіни. Вони задовго до появи європейців проклали собі шлях крізь густі ліси Манхеттену і з того часу Бродвей має свій напрямок, який не змогла змінити навіть чітко організована та впорядкована «квадратно-гніздова» забудова Нью-Йорка.
Алькатрас
Сан-Франциско
Невеликий острів в затоці Сан-Франциско, який в минулому слугував військовим фортом та в’язницею, а в наш час перетворився на найпопулярніший музей Каліфорнії. Це місце прославилося тим, що тут утримувалися відомі і особливо небезпечні злочинці, серед яких був легендарний гангстер Аль Капоне. За всю історію Алькатраса звідси не було здійснено жодної вдалої втечі – досконала система охорони та природна ізоляція бурхливими водами затоки не залишали втікачам жодних шансів.
Космічний центр імені Кеннеді
Острів Мерріт
Головні американські ворота у Всесвіт, звідки здіймалися в небо Аполлони та Шатли. Космічний центр імені Кеннеді – це гігантський комплекс, який поєднує в собі діючий космодром, центр підготовки астронавтів і унікальний музей з масою захоплюючих програм для дорослих та дітей. Кожна тематична зона розповідає про той чи інший етап освоєння космосу в хронологічному порядку. Крім відвідування музею, гості центру мають можливість приєднатися до автобусної екскурсії територією комплексу і заглянути за лаштунки підготовки запусків ракет.
Собор Святого Патрика
Нью-Йорк
Католицький Собор Святого Патрика заслужено носить звання найгарнішого храму США. Споруду вінчають стометрові шпилі, які в XIX столітті височіли над дахами міста. В наш час, на тлі сучасних хмарочосів, зовнішній вигляд неоготичної будівлі вже не вселяє колишнього благоговійного трепету, але це не заважає собору залишатися таким ж монументальним і вишуканим архітектурним шедевром та вигідно виділятися на тлі навколишніх «кам’яних джунглів». Щорічно 17 березня храм стає місцем початку головного американського параду на честь Дня Святого Патрика.
Всесвітній торговий центр 1 (Вежа Свободи)
Нью-Йорк
Центральна будівля нового комплексу Всесвітнього торгового Центру, який зводиться поряд з зруйнованими в результаті терористичної атаки 2001 року башами-близнюками. Вежа свободи стала найвищим хмарочосом Західної півкулі, висота якого складає 541 метр, або 1776 футів. Така висота обрана не випадково – 1776 це рік прийняття Декларації незалежності США. В оздобленні споруди використані скляні елементи, що створюють цікаву гру світла та відблисків. Верхню частину хмарочосу займають ресторани і оглядові майданчики.
Гранд-Сентрал-Термінал
Нью-Йорк
Найбільший залізничний вокзал світу, який об’єднує 67 колій та 44 платформи. Будівля зведена у стилі боз-ар і виділяється своїми масивними 23-метровими вікнами та стелею, вкритою зображенням зоряного неба з знаками зодіаку. Всі платформи знаходяться на двох підземних рівнях, що дозволило максимально збільшити площу залу очікування. Донедавна вокзал мав «секретну» платформу, яка використовувалася лише один раз, для супроводу президента Франкліна Рузвельта безпосередньо в готель Уолдорф-Асторія.
Юніверсал Орландо
Орландо
Найбільший і найпопулярніший центр розваг кінокомпанії Юніверсал, який став достойним конкурентом розташованому всього в декількох кілометрах Світу Волта Діснея. Комплекс площею 220 гектарів утворюють тематичний парк Студія Юніверсал Флорида, тематичний парк Острови Пригод та аквапарк Вулканічна Бухта. Відвідувачі Юніверсал Орландо мають можливість зануритися в чарівну і захоплюючу атмосферу улюблених ігрових та анімаційних фільмів, поспостерігати за процесом створення кінокартин і телесеріалів, а ті, кому пощастить, навіть взяти участь у масовках під час зйомок.
Фримонт-Стріт Експірієнс
Лас-Вегас
Фримонт-Стріт – вулиця, де з’явилися перші казино Лас-Вегасу, але з часом центр нічного життя перемістився в передмістя на Лас-Вегас-Стріп. Щоб повернути популярність цього місця серед туристів, в 1995 році над вулицею звели гігантський відеоекран у вигляді аркового куполу. Грандіозна конструкція з 12 мільйонів світлодіодних дисплеїв простяглася на 460 метрів, а її висота сягає 30 метрів. Екран розробила компанія LG, вона ж стала його генеральним спонсором. Щовечора з настанням сутінків тут починається головне відео-шоу міста, яке доповнюють 220 динаміків.
Вілліс-Тауер
Чикаго
527-метровий хмарочос, який з 1973 по 1998 рік утримував звання найвищої будівлі світу. Вілліс-Тауер складається з дев’яти зварних сталевих труб, що утворюють в основі споруди великий квадрат. Потім хмарочос починає звужуватися і тільки дві труби утворюють останні 20 поверхів. Будівля також відома розташованим тут найвищим оглядовим майданчиком в США. Він обладнаний повністю скляними кабінками, які нависають над вулицями Чикаго та витримують вагу п’ять тон.
Національний музей авіації і космонавтики США
Вашингтон
Музей, в якому зібрана наймасштабніша у світі колекція історичних літаків, космічних апаратів та ракет. Гігантська споруда являє собою чотири білі мармурові куби, всередині яких представлені експонати невеликих розмірів, з’єднані трьома перешийками зі скла і сталі, де виставлені великі експонати. Музей входить в склад Смітсонівського інституту та є одним з провідних світових дослідницьких центрів авіації і космонавтики. Доповнення місцевої колекції можна побачити в Центрі Стівена Удвара-Гезі, розташованому за 40 кілометрів від Вашингтона.
Юніверсал-Студіос-Голлівуд
Лос-Анджелес
Найстаріший розважальний центр студії Юніверсал, присвячений улюбленим фільмам кінокомпанії, що стояла біля витоків голлівудської «фабрики мрій». Перші відвідувачі з’явилися на студії майже відразу після її відкриття в 1912 році. Тоді за символічну плату в 5 центів можна було подивитися на реальні знімальні майданчики. В наш час Юніверсал-Студіос-Голлівуд – це повноцінний парк розваг з численними атракціонами та яскравими виставами зі спецефектами. Як і раніше, на території комплексу можна відвідати діючі павільйони, в яких проходять зйомки та виставляються справжні декорації і реквізт.
Зоопарк Сан-Дієго
Сан-Дієго
Історія найпопулярнішого зоопарку США розпочалася після виставки екзотичних тварин, яка відбулася в 1915 році в Сан-Дієго. Багато власників після закінчення заходу просто покинули своїх вихованців. Щоб врятувати тварин, міська адміністрація виділила ділянку землі у парку Бальбоа. З часом скромна колекція розрослася до 3700 представників більш як 650 видів. Від самого початку заклад створив для своїх мешканців умови, максимально наближені до природних. Підвісна канатна дорога дозволяє оглянути всю територію зоопарку, який розкинувся на 40 гектарів.
Аламо
Сан-Антоніо
Колишня католицька місія і фортеця, в нині – музей і найпопулярніша туристична пам’ятка Техасу. Комплекс, що складався з храму та навколишніх будівель, огороджених стіною, був побудований Іспанською імперією в XVIII столітті для навчання навернених в християнство індіанців. В XIX столітті місію передали для мирських цілей і перетворили на фортецю, яка прославилась, ставши місцем найвідомішої битви Техаської революції.
Маєток Білтмор
Ешвілл
Найбільший приватний житловий будинок США. Маєток побудований в кінці XIX століття в стилі французької ренесансної архітектури і являє собою добре збережений зразок так званого «позолоченого віку» – епохи швидкого розвитку американської економіки після громадянської війни. Хоча Білтмором до цього часу володіє сім’я мільйонерів Вандербільтів, будинок відкритий для відвідування та неодноразово ставав місцем зйомок кінофільмів.
Національний музей природознавства
Вашингтон
Музей знаходиться під управлінням Смітсонівського інституту та може похвалитися не тільки багатою експозицією, а й найбільшою у світі науковою групою, яка займається вивченням природознавства. Під дахом монументальної неокласичної будівлі зберігається понад 500 мільйонів екземплярів тварин, рослин, мінералів та культурних артефактів, створених людиною. Приємним бонусом є те, що відвідування музею безкоштовне як для дітей, так і для дорослих.
Національна галерея мистецтва
Вашингтон
Колекція галереї, що розмістилася у двох з’єднаних підземним переходом будівлях, охоплює період починаючи від Середньовіччя і закінчуючи сучасністю. Це картини, скульптури та гравюри знаменитих майстрів Америки і Європи, а також передані музею урядом США експонати, що демонструють історію американського народного мистецтва та ремесел. В саду галереї розташований великий фонтан, який взимку перетворюється на каток.
Національна алея
Вашингтон
Національна алея – це розташований в центрі Вашингтона відкритий парковий простір, що простягнувся більш як на три кілометри між меморіалом Лінкольна і Капітолієм разом із монументом Вашингтона в центрі та Білим домом і меморіалом Джефферсона по боках. Навколо алеї зосереджені всі головні музеї та пам’ятники столиці США, а також схожий на готичний замок центральний корпус Смітсонівського інституту. Кожного літа в парку проходить двотижневий фестиваль американського фольклору.
Бібліотека Конгресу
Вашингтон
Найбільша бібліотека світу, в якій зберігаються понад 150 мільйонів примірників книг, рукописів, коміксів, друкованої преси, державних документів, географічних карт, відео та аудіоматеріалів. Вашингтонське книгосховище було засноване в 1800 році і спочатку призначалося виключно для потреб вищого керівництва країни, але з часом заклад відчинив свої двері для всіх громадян США. Звичайним туристам буде цікаво оглянути центральний корпус бібліотеки – Будівлю Томаса Джефферсона, інтер’єри якої вражають своєю красою та вишуканістю.
Музей сучасного мистецтва
Нью-Йорк
Одна з найкращих світових колекцій сучасного мистецтва, започаткована в 1929 році за сприяння родини Рокфелерів. Експозиція музею включає живопис, графіку, скульптури, фотографії, книги, періодичні видання, кінофільми, архітектурні та дизайнерські проекти. Центральне місце серед численних шедеврів займають картини Зоряна ніч Вінсента Ван Гога і Постійність пам’яті (Стікаючий час) Сальвадора Далі.
Чиказький художній інститут
Чикаго
Вищий навчальний заклад, який отримав світову славу завдяки своїй надзвичайно багатій художній колекції, що охоплює 5 тисяч років історії людства. Особливо вражає експозиція, присвячена європейському імпресіонізму. Цінителі мистецтва будуть в захваті від шедеврів Ваг Гога, Моне, Ренуара, Сезанна. В музеї також можна побачити виставку зброї та обладунків, а для дітей діє освітній центр, де організовані різні інтерактивні атракціони.
Індепенденс-хол
Філадельфія
Скромна будівля в георгіанському стилі, з якої веде свій відлік історія наймогутнішої держави сучасності. В 1776 році депутати 13 колишніх британських колоній підписали тут Декларацію незалежності, а через 11 років представники штатів схвалили Конституцію США. Пізніше в цих стінах засідав Верховний суд США та працював Муніципалітет Філадельфії. В наш час Індепенденс-хол перетворився на музей з відновленими інтер’єрами XVIII століття.
Нью-Йоркська публічна бібліотека
Нью-Йорк
Заснована на кошти меценатів Нью-Йоркська публічна бібліотека за неповні півтора століття свого існування розрослася до 87 розкиданих по всьому місту відділень, в яких зберігається понад 50 мільйонів примірників книг, газет та інших носіїв інформації. Розташований на П’ятій авеню центральний корпус книгосховища на момент побудови став найбільшою мармуровою спорудою в США. Відома своїми розмірами і головна читальна зала бібліотеки. Приміщення має 90 метрів в довжину, 24 метри в ширину та 16 метрів в висоту.
Обсерваторія Гриффіта
Лос-Анджелес
Ідея створення обсерваторії виникла на початку XX століття в промисловця Дженкінса Гриффіта, який побачив зоряне небо у найбільший на той час телескоп і захотів зробити астрономію доступною не тільки для вчених, а й для простих американців. Оригінальна споруда з трьома куполами об’єднує в собі власне обсерваторію, планетарій та музей. Додає популярності закладу його розміщення на схилі гори, звідки відкривається панорамний вид на центр Лос-Анджелеса і район Голлівуд.
Спейс-Нідл
Сіетл
Вежа, зведена в футуристичному американському стилі гугі до Всесвітньої виставки 1962 року, яка проходила в Сіетлі. Конструкція має висоту 184 метри та вінчається «літаючою тарілкою», в якій розташувалися ресторан, що обертається, оглядовий майданчик і сувенірний магазин. З вершини Спейс-Нідл можна побачити не тільки все місто, а також Каскадні гори, затоку Еліот та навколишні острови. Вежа витримує урагани зі швидкістю вітру до 320 кілометрів за годину і землетруси магнітудою до 9 балів.
Хай-Лайн
Нью-Йорк
Найоригінальніший парк Нью-Йорка, створений на ділянці покинутої гілки надземної залізниці протяжністю понад два кілометри. Хай-Лайн виник в 2009 році завдяки старанням архітекторів-ентузіастів Р. Хаммонда і Д. Джошуа. Вони зібрали пожертвування, розробили проект та перетворили непоказне місце на справжню зелену оазу посеред кам’яних джунглів. Парк знаходиться на висоті 10 метрів над вулицями Манхеттену.
СіВорлд Орландо
Орландо
Тематичний розважальний комплекс площею 80 гектарів, присвячений світовому океану та його жителям. СіВорлд Орландо поєднує в собі парк розваг, аквапарк, зоопарк і океанаріум. Тут ви побачите найкращі в США шоу з косатками, дельфінами, морськими котками та левами. Місцева команда дресирувальників вирощує і навчає справжніх акторів – вихованці комплексу регулярно знімаються в голлівудських фільмах. Незабутні враження залишаться і від обіду в ресторані, за «вікнами» якого плавають акули.
Океанаріум Джорджії
Атланта
Найбільший океанаріум США, а на момент свого відкриття в 2005 році і всього світу. В резервуарах загальним об’ємом 42 тисячі кубічних метрів проживають понад 100 тисяч морських, річкових та озерних тварин, що належать до близько 500 видів. Комплекс поділений на п’ять тематичних зон, які представляють різні екосистеми від тропічних коралових рифів до крижаних арктичних вод. Океанаріум Джорджії – це єдине місце за межами Азії, де можна побачити гігантських китових акул, а місцеві дельфіни декілька разів на день демонструють 30-хвилинне футбольне шоу.
Музей ЮСС Мідвей
Сан-Дієго
Перетворений на музей авіаносець серії Мідвей, який став на вічний причал в порту Сан-Дієго. Спущений в 1945 році корабель брав участь у В’єтнамській війні і Війні в Перській затоці та здійснив перший в історії надводний запуск балістичної ракети. Ще однією пам’ятною подією часів служби авіаносця став порятунок родини льотчика з Південного В’єтнаму. Члени команди корабля зіштовхнули у воду дорогі гелікоптери, щоб літак з біженцями зміг здійснити посадку на палубі.
Національний музей Другої світової війни
Новий Орлеан
Провідний музей США, присвячений Другій світовій війні. В колекції закладу зберігається 250 тисяч артефактів, які залишилися після найкривавішого конфлікту в історії людства. При вході в величезну експозицію, відвідувачам видають магнітну електронну карту, на якій зашифровано ім’я реального солдата або офіцера. Кожен із залів музею має мультимедійний стенд, до якого можна підійти і дізнатися, чим твій особистий герой займався в цей конкретний відрізок часу. А на виході, на останньому стенді, можна дізнатися дійшла ця людина до дня перемоги чи загинула у боях.
Гай Роллер
Лас-Вегас
Найбільше оглядове колесо США, а до відкриття в 2021 році Ока Дубаю і всього світу. Грандіозний атракціон висотою 167 метрів складається з 28 просторих скляних кабінок, кожна з яких вміщає 40 людей. Гай Роллер здійснює повний оберт за 30 хвилин. За цей час всі бажаючі встигають насолодитися видом міста з висоти пташиного польоту, який стає особливо чарівним після ввімкнення нічної ілюмінації Лас-Вегасу. Не відстає від готелів-казино і саме колесо, яке підсвічують 1500 світлодіодних ліхтарів.
Долина монументів
Штати Аризона і Юта
Унікальне геологічне утворення, створене вітрами Дикого Заходу. З часом м’які осадові породи, з яких складалась поверхня плато Колорадо, були повністю зруйновані, а над рівною пустелею залишився ряд поодиноких скель висотою до 300 метрів. Завдяки фантастичним пейзажам Долина монументів регулярно перетворюється на знімальний майданчик. Особливо полюбили це місце режисери фільмів, музичних кліпів і рекламних роликів, присвячених «ковбойській» тематиці. Під час екскурсії долиною можна відвідати традиційні поселення індіанців племені навахо.
Саус-Біч
Маямі-Біч
Головний пляж Маямі-Біч, відомий далеко за межами США завдяки знятим тут фільмам та музичним кліпам. Ця широка шестикілометрова смуга м’якого білосніжного піску немов зійшла з рекламної картинки і прекрасна в будь-який час доби. У променях ранкового сонця Атлантичний океан здається яскраво-бірюзовим, вдень стає смарагдово-синім, а ввечері вода набуває м’якого блакитного відтінку. Саус-Біч поділений на умовні зони, де зможуть комфортно проводити час як любителі тихого сімейного відпочинку, так і ті, хто не уявляє життя без шумних нічних вечірок.
Вайкікі-Біч
Гонолулу
Найпопулярніший пляж Гавайських островів, що володіє славою місця королівського відпочинку. Вайкікі-Біч – це мальовнича трьохкілометрова прибережна смуга з першокласною інфраструктурою, яка вкрита світлим золотистим піском і оточена блакитними водами Тихого океану з одного боку та висотними житловими будинками і готелями з іншого. По всьому узбережжю зведені дамби та загороджувальні споруди, що в поєднанні з значними мілководними ділянками створює максимально безпечні умови для купання.
Стежка Свободи
Бостон
Ідея пов’язати головні історичні пам’ятки Бостона однією пішохідною стежкою спала на думку місцевому журналісту на ім’я Вільям Шофілд в 1951 році. Мер міста підтримав ідею і вона була реалізована того ж року. Загальна протяжність маршруту становить близько чотирьох кілометрів, а збитися з шляху не дають доріжка з червоної цегли та численні покажчики, якими відзначено все найважливіше і найцікавіше. Прогулянка Стежкою Свободи дозволить познайомить з історією Американської революції та становлення США.
Джексон-сквер
Новий Орлеан
Центральна площа історичного району Нового Орлеану, який виділяється серед інших міст США добре збереженою французькою колоніальною архітектурою. Спочатку майдан виходив на берег Міссісіпі, але в XIX столітті річку відділила дамба, на вершині якої виник мальовничий променад. Головною прикрасою Джексон-сквер став неоготичний Собор Святого Людовіка. Площа користується популярністю серед художників, музикантів та вуличних артистів.
Меморіал лінкора Аризона
Гонолулу
Меморіал побудований на честь американців, які загинули під час нападу японських військ на бухту Перл-Харбор 7 грудня 1941 року. Споруда являє собою бетонну конструкцію, встановлену над затонулим корпусом лінкора Аризона. На стіни будівлі нанесено імена всіх 1177 загиблих моряків. Навколо меморіалу до цього часу з’являються масляні плями, що спливають з дна, які називають «сльозами Аризони». Існує традиція, за якою кожен президент США має хоча б раз відвідати це місце.