15 найкращих гірськолижних курортів України
Буковель
Івано-Франківська обл., с. Поляниця
Найбільший та найпопулярніший гірськолижний курорт України, який вже давно оцінили любителі активного відпочинку. Комплекс розташований на схилах п’яти гір: Буковель, Бульчиньоха, Довга, Бабин Погар і Чорна Клева. До послуг відпочиваючих понад 60 трас, на яких новачки можуть спробувати свої сили, а професіонали – відточити майстерність. На території курорту знаходяться джерела мінеральних вод, на базі яких створений спа-центр, і найбільше штучне озеро України.
Перепад висот – 859-1372 метрів над рівнем моря. Загальна протяжність трас – 68 кілометрів. Кількість підйомників – 16.
Драгобрат
Закарпатська обл., 18 км від смт. Ясіння
Найвищий гірськолижний курорт України. Сніг тут може лежати з листопада і аж до травня. Драгобрат відомий серед любителів активного відпочинку широкими можливостями для позатрасового катання. Основні підйомники комплексу розташовані на схилах гори Стіг. Також є траси на горах Близниця, Жандарм і Перемичка. З їх вершин відкривається вид на Говерлу та Петрос.
Перепад висот – 1400-1703 метрів над рівнем моря. Загальна протяжність трас – 10 кілометрів. Кількість підйомників – 13.
Славське
Львівська обл., смт. Славське
Курорт відомий насамперед своїми прекрасними ландшафтами з вічнозеленими хвойними лісами, які є основою не тільки прекрасного відпочинку, а й оздоровлення. Розташовані навколо гірські масиви Бескиди та Горгани створили в цій місцевості унікальний мікроклімат. Спуски у Славському знаходяться на схилах п’яти гір: Тростян, Менчіл, Кремінь, Погар і Високий Верх. Тут регулярно проводяться змагання і тренування збірної України з гірськолижного спорту.
Перепад висот – 583-1232 метрів над рівнем моря. Загальна протяжність трас – 22 кілометра. Кількість підйомників – 15.
Пилипець
Закарпатська обл., с. Пилипець
Комплекс розташований на схилах гори Гимба. Курорт користується великою популярністю серед любителів позатрасового катання. Саме тут, в Пилипці, пройшли перші в Україні неофіційні змагання з фрірайду. Звідси бере початок туристичний маршрут до знаменитого водоспаду Шипіт, що не замерзає навіть взимку.
Перепад висот – 720-1200 метрів над рівнем моря. Загальна протяжність трас – 7 кілометрів. Кількість підйомників – 4.
Захар Беркут
Львівська обл., с. Волосянка
Поруч із селищем Славське знаходиться курорт Захар Беркут, названий на честь головного героя повісті Івана Франка. Це один з найсучасніших гірськолижних комплексів у Карпатах, розташований на схилах гори Зворець, яка плавно переходить в гору Високий Верх. Тут знаходиться найдовший крісельний витяг в Україні.
Перепад висот – 671-1223 метрів над рівнем моря. Загальна протяжність трас – 9 кілометрів. Кількість підйомників – 5.
Плай
Львівська обл., с. Плав’я
Комплекс розташований на схилах гірського масиву Плай. Цей молодий курорт стрімко розвивається і має амбітні плани створити серйозну конкуренцію самому Буковелю. На території комплексу знаходяться відбудована дерев’яна Церква святого Архистратига Михаїла та Музей національної культури – бойківської та лемківської.
Перепад висот – 792-1060 метрів над рівнем моря. Загальна протяжність трас – 7 кілометрів. Кількість підйомників – 3.
Красія
Закарпатська обл., с. Вишка
Комплекс розташований на схилах гори Красія. Тут знаходиться найдовша в Україні гірськолижна траса протяжністю 3,5 кілометра. Одна з головних переваг курорту – високий рівень сервісу і невелика кількість людей. Це ідеальне місце для любителів гірськолижного спорту, які втомилися від міської суєти і хочуть побути наодинці з природою.
Перепад висот – 491-1036 метрів над рівнем моря. Загальна протяжність трас – 8,5 кілометрів. Кількість підйомників – 4.
Ізки
Закарпатська обл., с. Ізки
Село Ізки знаходиться біля підніжжя гори Жид-Магура, у найбільш екологічно чистому районі України. Тут розташований однойменний екокомплекс, який поєднує в собі гірськолижний та оздоровчий курорт. Одне з його головних достоїнств – це здорова та корисна їжа, зроблена з якісних продуктів власного виробництва.
Перепад висот – 600-767 метрів над рівнем моря. Загальна протяжність трас – 6,3 кілометрів. Кількість підйомників – 2.
Мигово
Чернівецька обл., с. Мигове
Курорт розташований на схилах гори Кичера. Комплекс має добре продумане компактне планування, що дозволяє швидко курсувати між готелями, підйомниками та закладами харчування. Недалеко від Мигово пролягає урочище Солонець, відоме своїми мінеральними джерелами.
Перепад висот – 540-740 метрів над рівнем моря. Загальна протяжність трас – 2,5 кілометра. Кількість підйомників – 2.
Подобовець
Закарпатська обл., с. Подобовець
Затишний курорт, розташований на схилах гори Великий Верх. З її вершини відкривається вид на весь хребет Полонина Боржава. Недалеко від Подобовця знаходиться інший популярний курорт – Пилипець. Між ними проходять так звані «труби» – це спеціально прорубані через ліс траси для лижників. Від комплексу можна пішки дістатися до знаменитого водоспаду Шипіт, що не замерзає навіть взимку.
Перепад висот – 725-1085 метрів над рівнем моря. Загальна протяжність трас – 6 кілометрів. Кількість підйомників – 3.
Яблуниця
Івано-Франківська обл., с. Яблуниця
Село Яблуниця знаходиться біля найвищого перевалу України, що розділяє Івано-Франківську та Закарпатську область. Гірськолижні траси обладнані на схилах трьох гір: Микулинки, Кози і Ділу. Яблуницю нерідко обирають для проживання взимку: вартість житла тут нижча, ніж на курорті Буковель, а незначна відстань між ними не створює дискомфорту для щоденних переїздів.
Перепад висот – 816-990 метрів над рівнем моря. Загальна протяжність трас – 3,7 кілометра. Кількість підйомників – 5.
Тисовець
Львівська обл., с. Тисовець
Тисовець – це спорткомплекс, розташований біля підніжжя однойменної гори, який знаходиться у віданні Міністерства Оборони України. Тут тренується Олімпійська збірна України. Військовий статус бази не є перешкодою, щоб приймати всіх бажаючих покататися на лижах та сноубордах.
Перепад висот – 900-1078 метрів над рівнем моря. Загальна протяжність трас – 2,3 кілометра. Кількість підйомників – 4.
Міжгір’я
Закарпатська обл., смт. Міжгір’я
Селище Міжгір’я – курортний та туристичний центр, розташований в мальовничій гірській улоговині. Сюди їдуть не тільки кататися на лижах та сноубордах і милуватися краєвидами. Це місце ідеально підходить і для поліпшення здоров`я. Гірськолижні траси обладнані на схилах гір Маковиця та Кам’янка.
Перепад висот – 438-684 метрів над рівнем моря. Загальна протяжність трас – 3,2 кілометра. Кількість підйомників – 2.
Сонячна долина
Чернівецька обл., с. Бояни
Всього за 15 кілометрів від Чернівців розташований туристично-розважальний та гірськолижний комплекс Сонячна долина. Це чудове місце для сімейного відпочинку з дітьми і для всіх, хто хоче навчитися кататися на лижах або сноуборді. Хороша лижна школа і високий рівень безпеки гарантують максимально приємний і комфортний відпочинок.
Перепад висот – 180-266 метрів над рівнем моря. Загальна протяжність трас – 5 кілометрів. Кількість підйомників – 5.
Водяники
Черкаська обл., с. Водяники
Для того, аби добре покататися на лижах або сноуборді, жителям центральної і південно-східної України не обов’язково їхати в Карпати. На височинах, серед мальовничої природи Черкащини, розташований гірськолижний комплекс Водяники. Це ідеальне місце для катання на вихідних, якщо ви ще не готові до крутих спусків Буковеля чи Драгобрата.
Перепад висот – 163-215 метрів над рівнем моря. Загальна протяжність трас – 1,8 кілометра. Кількість підйомників – 2.