Skip to content
Menu
Клуб Мандрівників
  • Україна
  • Європа
  • Америка
  • Азія
  • Африка
  • Океанія
  • Соцмережі
  • Подорожі
Клуб Мандрівників

Туристичний паспорт Австрії

Posted on 21.01.202409.05.2025

Коротка довідкова інформація про Австрію

Прапор і герб

Загальногеографічна карта

Державний устрій

Повна офіційна назва: Республіка Австрія

Форма правління: Федеративна парламентська республіка

Столиця: Відень

Офіційна мова: Німецька

Адміністративний устрій: Австрія складається з 9 автономних земель.

Рівень демократії і свободи слова: Високий

Географія

Площа: 83 800 км²

Рельєф: Переважно гірський. Середня висота над рівнем моря – 910 метрів. Головний гірський масив – Альпи. Найвища точка – гора Великий Глокнер (3 798 метрів над рівнем моря). Ліси вкривають 47% території країни.

Найдовші річки: Дунай (2 850 км з яких 350 км на території Австрії), Драва (709 км з яких 261 км на території Австрії), Інн (518 км з яких 280 км на території Австрії), Мура (463 км з яких 348 км на території Австрії).

Найбільші озера: Боденське (536 км², спільне з Німеччиною і Швейцарією), Нойзідлер (315 км², спільне з Угорщиною).

Клімат: На більшій частині території Австрії клімат помірний. В Альпах клімат змінюється з висотою до холодного високогірного. Найвища зафіксована температура повітря + 40°C. Найнижча зафіксована температура повітря – 52°C.

Населення

Населення: 8 940 000 жителів

Етнічний склад: Австрійці (81%), німці (2,6%), турки (2,3%), серби (2,2%).

Мовний склад: Німецька (89%), сербохорватська (4,2%), турецька (2,3%).

Релігійний склад: Християнство (64%), іслам (8,3%), нерелігійні (22%).

Найбільші міста

НазваЖителів
Відень1 980 000
Грац298 000
Лінц210 000
Зальцбург156 000
Інсбрук131 000
Клагенфурт-ам-Вертерзе104 000

Найбільші міські агломерації

НазваЖителів
Відень2 310 000
Грац359 000
Лінц276 000
Зальцбург233 000
Інсбрук230 000

Корисна інформація

Віза: Не потрібна. Дозволений строк безвізового перебування до 90 днів протягом 180 днів.

Валюта: Євро. Поділяється на 100 Євроцентів.

Різниця в часі з Україною: – 1 година

Побутова електрична мережа: Напруга 230 В. Частота 50 Гц. Тип розеток C, F.

Місцевий телефон екстреної допомоги: 112, 122.

Чайові: В закладах громадського харчування прийнято залишати чайові в розмірі 5-10% від суми рахунку. Чайові таксистам – 10% від вартості проїзду. Чайові готельним працівникам від 2 євро.

Популярні національні страви

Віденський шніцель – тонка, панірована та смажена на сковороді теляча котлета, яку традиційно подають з скибочками лимона та вареною картоплею, простим картопляним салатом або картоплею фрі. Шніцель з свинини не вважається справжнім віденським шніцелем.

Торт Захер – багатошаровий шоколадний бісквіт, вкритий тонким прошарком абрикосового джему і зверху политий шоколадною глазур’ю. Торт має кращий смак, коли його подають з несолодкими збитими вершками.

Кремшніта – заварний кремовий торт зі смаком ванілі. Кремшніту найчастіше просто посипають цукровою пудрою, але торт також може вкриватися глазур’ю, прикрашеною традиційним шевронним візерунком.

Крапфен – пончик з дріжджового тіста, яке смажать у фритюрі до золотистого кольору та хрусткої скоринки зовні. При цьому всередині пончик залишається м’якими, легкими та повітряним. Крапфен зазвичай начиняють джемами, кремами або шоколадом та посипають цукровою пудрою або поливають шоколадом чи цукровою глазур’ю.

Тафельшпіц – відварена в бульйоні яловичина, яка подається з соусом з яблук і хрону, овочами або смаженою картоплею.

Кайзершмарн – цей австрійський десерт можна описати як пухкий, злегка карамелізований млинець з солодкого тіста. Млинці посипають цукровою пудрою та традиційно подають з сливовим компотом або різноманітним варенням.

Ваніллекіпферл – печиво у формі півмісяця, що складається з борошна, цукру, вершкового масла та ванілі.

Яблучний штрудель – десерт з тонких шарів тіста, наповнених ароматною яблучною начинкою. Рекомендується подавати штрудель теплим, з кулькою ванільного морозива, ложкою збитих вершків або ванільним соусом.

Популярні національні продукти

Моцарткугель – круглі шоколадні цукерки з начинкою з марципану і нуги, загорнені у впізнавану обгортку з фольги. Цукерки названі на честь Вольфганга Амадея Моцарта.

Тірольський гірський сир – твердий сир, виготовлений із сирого молока, отриманого виключно від корів, що харчуються зеленим кормом та сіном. Молоко має бути без будь-яких добавок, що надає сиру його виразно насиченого природного смаку.

Неаполітанські вафлі – незважаючи на назву, неаполітанські вафлі створені наприкінці XIX століття у Відні. Десерт складається з декількох шарів тонких вафель, скріплених какао-горіховим кремом.

Кезекрайнер – вид ковбаси, начиненої невеликими шматочками сиру. Зазвичай кезекрайнер готують зі свинини або суміші свинини та яловичини, а сир, який використовується для начинки – це як правило швейцарський емменталь.

Тірольський Шпек – цей бекон спочатку засолюють та приправляють спеціальною сумішшю спецій, після чого коптять на букових дровах, а потім сушать і залишають дозрівати на свіжому альпійському повітрі.

Популярні національні напої

Глінтвейн – класичний варіант цього гарячого алкогольного напою, виготовлений із суміші червоного вина, цитрусових, цукру та спецій. Традиційно вживається під час різдвяних свят та після катання на лижах.

Шнапс – міцний алкогольний напій, виготовлений в результаті перегонки фруктів або ягід. Австрійський шнапс зазвичай відрізняється від німецького більшим вмістом спирту.

Меланж – кавовий напій, який готується на основі еспресо з додаванням підігрітого і спіненого молока та збитих вершків.

Грюнер Вельтлінер – сухе біле вино, історія якого сягає ще давньоримських часів. На відміну від більшості вин, Грюнер Вельтлінер не має тривалого терміну придатності та найкраще смакує протягом перших двох років після розливу.

Віденський лагер – різновид бурштинового лагеру. Має яскраво-червоний колір, стійку жовтувату піну та насичений солодовий смак.

Популярні сувеніри

Моцарткугель – круглі шоколадно-марципанові цукерки, названі на честь Вольфганга Амадея Моцарта.

Сувеніри з Моцартом – фігурки, магніти, брелоки, чашки, тарілки з зображенням видатного австрійського композитора.

Музичні скриньки – невеликі механічні музичні скриньки, які грають відомі мелодії Вольфганга Амадея Моцарта.

Австрійські сири – особливо популярні сири, виготовлені в альпійському регіоні Тіроль.

Шнапс – міцний фруктовий алкогольний напій, однаково популярний в Австрії та Німеччині.

Торт Захер – створений за таємним оригінальним рецептом торт можна придбати в готелі «Захер» у Відні і Зальцбурзі, у кав’ярні «Захер» в Інсбруку і Граці, а також в крамницях безмитної торгівлі віденського аеропорту «Швехат».

Традиційний австрійський текстиль – вишиті серветки, скатертини, рушники з національними мотивами.

Вовняні вироби – теплі зимові светри, шкарпетки, рукавички та головні убори.

Безпека

В Австрії низький рівень злочинності. Основну небезпеку для туристів складають кишенькові злодії і шахраї. Уникайте відвідування неблагонадійних районів міст після заходу сонця. В громадських місцях заборонено носити одяг, який повністю або частково приховує обличчя.

Завжди носіть із собою паспорт. Ви повинні показати посвідчення особи, якщо його вимагає поліція.

Подорожуючи в лісистих районах країни остерігайтеся ведмедів, вовків і отруйних змій (гадюк). Будьте обережні поряд з дикими кабанами.

В Альпах існує небезпека сходження лавин, каменепадів, зсувів грунту і повеней. Відправляючись в гори перевіряйте прогнози погоди, дотримуйтесь всіх необхідних заходів безпеки та переконайтеся, що ви належним чином оснащені для найгіршого сценарію. Також переконайтеся, що ваша туристична страховка покриває будь-яку конкретну діяльність.

В Австрії вживання алкоголю в громадських місцях загалом є дозволеним, але в деяких регіонах діють місцеві закони, які обмежують публічне вживання спиртових напоїв. Мінімальний вік для покупки алкоголю: 18 років для міцних напоїв; 16 років для пива, вина і слабоалкогольних напоїв. В країні декриміналізоване зберігання канабісу для рекреаційного використання та діє частковий дозвіл на використання канабісу для медичних цілей.

На дорогах Австрії дозволяється керування транспортними засобами в стані легкого алкогольного сп’яніння (до 0,05% алкоголю в крові для більшості водіїв і до 0,01% для водіїв зі стажем менше двох років). Якщо ви хочете скористатися автомагістралями країни, ви повинні сплатити дорожній збір придбавши віньєтку. Ви можете отримати штраф, якщо не підтвердите свій квиток перед початком поїздки в громадському транспорті.

Місцева водопровідна вода цілком придатна для пиття.

Залишити відповідь Скасувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

  • Азія
  • Америка
  • Африка
  • Європа
  • Океанія
  • Україна

Туристичний путівник Україною та світом. При використанні матеріалів вказуйте активне посилання на сайт.

  • Facebook
  • Instagram
©2025 Клуб Мандрівників | WordPress Theme by Superbthemes.com