15 найкращих театрів і концертних залів Америки
Театр Колумба

Аргентина, Буенос-Айрес
Будучи головною оперною сценою Аргентини, Театр Колумба також входить в десятку найкращих оперних театрів світу. Його багатий та престижний послужний список, а також виняткові акустичні і архітектурні особливості, ставлять заклад на рівень таких європейських легенд, як Опера Гарньє, Віденська державна опера та Ла-Скала. Театр спроектований максимально зручно як для артистів так і для глядачів. Наприклад, у партері крісла знаходяться на пристойній відстані один від одного. Зроблено це спеціально для того, щоб дами в пишних сукнях нікому не заважали, проходячи рядами. При театрі діють майстерні з виготовлення всього необхідного для вистав реквізиту.
Палац образотворчих мистецтв

Мексика, Мехіко
Мистецький собор Мексики – так неофіційно називають цей неймовірний культурний центр, фасад та інтер’єри якого виділяються винятковою пишністю декору в стилях боз-ар і ар-деко. Над оформленням стін будівлі, зведених з привезеного з Італії каррарського мармуру, працювали найвідоміші мексиканські художники початку XX століття. Палац образотворчих мистецтв поєднує під одним дахом головний оперний театр країни, а також художній та архітектурний музеї. Крім цього, тут регулярно проходять різноманітні культурні заходи. Особливо ефектно палац виглядає ввечері, після ввімкнення підсвічування будівлі.
Радіо-сіті-мьюзік-хол

США, Нью-Йорк
Театрально-концертний комплекс, побудований як частина Рокфеллерського центру. Радіо-сіті-мьюзік-хол вміщає до шести тисяч глядачів, що робить його одним з найбільших залів світу. Не менш вражає місцевий орган, який складається з 4410 труб. Комплекс неодноразово ставав місцем проведення церемоній нагородження преміями Grammy та MTV Video Music Award. Але головною подією холу стало щорічне Різдвяне шоу Радіо-сіті, білети на яке доводиться купувати за декілька місяців.
Муніципальний театр Ріо-де-Жанейро

Бразилія, Ріо-де-Жанейро
Своєю появою Муніципальний театр Ріо-де-Жанейро завдячує масштабному переплануванню центральної частини міста, проведеному на початку XX століття. Розкішна будівля зведена в еклектичному стилі, натхненному Паризькою оперою Шарля Гарньє. Театр багато декорований картинами найкращих бразильських художників, серед яких особливо виділяється театральна завіса, розписана Елісеу Вісконті та відома як «Вплив мистецтв на цивілізацію». Ще однією визначною деталлю опери Ріо-де-Жанейро є розташований на першому поверсі салон-ресторан, оформлений в стилістиці стародавньої Ассирії.
Амазонський театр

Бразилія, Манаус
Амазонський театр став яскравим взірцем фінансового благополуччя та смаків бразильської буржуазії періоду так званої «каучукової лихоманки», коли слава про розташоване у самому серці південноамериканських джунглів місто Манаус сягнула далеко за межі країни. Для створення атмосфери Старого Світу практично всі матеріали, що використовувались при зведенні і оздобленні будівлі, доправлялися в Манаус з Європи. Серед в цілому стриманих неоренесансних обрисів оперного театру виділяється масивний купол, прикрашений різнокольоровою керамічною плиткою.
Аудиторія Раймана

США, Нашвілл
Один з найвпливовіших та найшанованіших концертних залів світу, куди мріє потрапити кожен любитель кантрі. Аудиторія Раймана була відкрита в 1892 році, як місце релігійних зібрань вірян протестантської методистської церкви. Загальноамериканську славу будівля отримала в період з 1943 по 1974 роки, коли вона стала домом для легендарної живої радіотрансляції кантрі-музики Гранд-ол-опрі. В наш час в аудиторії звучить не лише кантрі, а й інша сучасна і класична музика, а також проходять театральні вистави та стендап концерти.
Маджестік

США, Нью-Йорк
Спроектований в іспанському стилі бродвейський театр Маджестік помітно виділяється на фоні нью-йоркських хмарочосів. Проте театр полюбився глядачам не лише завдяки оригінальному архітектурному рішенню. Впродовж всієї своєї столітньої історії Маджестік спеціалізувався на постановці найяскравіших та наймасштабніших мюзиклів. З 1988 року тут йде показ найтривалішої і найкасовішої постановки в історії Бродвею – мюзиклу британського композитора Ендрю Ллойда Веббера Привид опери.
Гранд-ол-опрі Хаус

США, Нашвілл
Гранд-ол-опрі – це регулярна пряма трансляція живих концертів кантрі-музики, яка ведеться з Нешвілла на більшу частину території Північної Америки. Вийшовши вперше в ефір в 1925 році, вона стала найтривалішою радіопередачею в історії США. Музична програма швидко отримала загальноамериканську популярність та почала збирати в своїй студії глядачів. З 1974 року легендарна радіопередача виходить в спеціально збудованому приміщенні Гранд-ол-опрі Хаус з залом на чотири тисячі місць.
Метрополітен-опера

США, Нью-Йорк
Провідний оперний театр США та один з головних центрів світової музичної культури. Розташована на території Лінкольн-центру будівля буквально пронизана духом урочистості і монументальності. Стіни вестибюля опери розписані фресками знаменитого художника Марка Шагала, стеля головного глядацького залу вкрита золотом, завісу сцени прикрашає шиття з чистого шовку, а освітлюють приміщення 11 кришталевих люстр. Ще однією особливістю театру стало те, що всі твори виконуються виключно мовою оригіналу.
Опера-де-Араме

Бразилія, Куритиба
Унікальний театр, розташований посеред штучного озера в міському парку Куритиби. Назва Опера-де-Араме перекладається з португальської, як Дротова опера. Споруда округлої форми повністю складається з сталевих труб та інших металевих конструкцій, вкритих прозорими полікарбонатними пластинами. Доступ до глядацької зали на 1500 місць здійснюється через прокладену над водою доріжку. Таке архітектурне рішення дозволяє насолоджуватися виставами перебуваючи в оточенні вічнозеленого тропічного лісу Бразилії. Театр був зведений в 1992 році всього за 75 днів.
Театр Соліс

Уругвай, Монтевідео
Найстаріший оперний театр Південної Америки, відкритий в 1856 році та названий на честь іспанського мореплавця і першовідкривача земель сучасного Уругваю – Хуана Діаса де Соліса. Своєю появою театр завдячує впливовим жителям Монтевідео, які хотіли створити гідний культурний та громадський центр, що відповідав би багатству і новому столичному статусу міста. Величну неокласичну будівлю спроектував італійський архітектор Карло Цуккі, який використав елементи відомих театрів своєї батьківщини.
Театр Форда

США, Вашингтон
Сумнозвісний театр, де 14 квітня 1865 року було застрелено президента Авраама Лінкольна. Втім, така похмура аура даного місця туристів не відлякує, а швидше навпаки. В будівлі повністю відтворено інтер’єр середини XIX століття, включаючи ложу, в якій сидів політик. На першому поверсі театру розташувалася експозиція, де можна оглянути особисті речі Лінкольна і детально ознайомитися з біографією одного з найвидатніших лідерів США.
Концертний зал імені Волта Діснея

США, Лос-Анджелес
Футуристичний металічний силует Концертного залу імені Волта Діснея відразу впадає в око на фоні міського пейзажу Лос-Анджелеса. Біля витоків проекту стояла вдова Волта Діснея Ліліан, яка таким чином вирішила увіковічнити пам’ять про відданість свого чоловіка мистецтву. Не менш цікаво виглядає внутрішнє оздоблення споруди, особливо встановлений тут орган, який парадоксально вирішений у вигляді пучка трубок, що стирчать під різними кутами. Концертний зал використовується, як домашня сцена Лос-Анджелеського філармонічного оркестру.
Театр Фокс

США, Атланта
Театр Фокс спочатку планувався як частина великого комплексу – штаб-квартири масонського товариства Шрайнерів, відомого своєю любов’ю до близькосхідної атрибутики. Зрештою будівля була відкрита в 1929 році, як розкішний кінопалац у мережі Фокс. В наш час театр поєднує функцію кінотеатру та майданчика для вистав, концертів і інших культурних заходів. Розрахована на 4665 місць глядацька зала повторює арабський внутрішній двір із 96 вбудованими кришталевими «зірками» у його стелі та проекцією хмар, які повільно пересуваються «нічним небом».
Театр Девіда Копперфілда

США, Лас-Вегас
Театр найбільш комерційно успішного ілюзіоніста в історії – Девіда Копперфілда. Копперфілд отримав світову славу завдяки вмілому поєднанню оповідання та ілюзії, а також масштабним видовищними трюкам, таким як, наприклад, зникнення Статуї Свободи, левітація над Великим каньйоном, або прогулянка через Велику китайську стіну. За свою понад 40-річну кар’єру шоумен здобув 21 премію Еммі, а також 11 разів був внесений до Книги рекордів Гіннеса. Театр, де можна побачити живий виступ ілюзіоніста, є частиною комплексу готелю-казино MGM Гранд.