Skip to content
Menu
Клуб Мандрівників
  • Україна
  • Європа
  • Америка
  • Азія
  • Африка
  • Океанія
  • Соцмережі
  • Подорожі
Клуб Мандрівників

Театри і концертні зали Азії

Posted on 06.04.202506.04.2025

12 найкращих театрів і концертних залів Азії

Муніципальний театр міста Хошимін (Сайгонський оперний театр)

В’єтнам, Хошимін

Один з найкращих зразків французької колоніальної архітектури. Муніципальний театр міста Хошимін був побудований в 1898-1900 роках, як головна опера Французького Індокитаю, столицею якого був колишній Сайгон. Розкішний театр на 1800 місць нагадував паризькі будівлі, зведені в той же період. З 1956 по 1976 роки сайгонська опера служила домом для парламенту Південного В’єтнаму. Після захоплення міста комуністичними військами і об’єднання країни, будівля повернулася до свого початкового призначення. В наш час реконструйований театр вміщає лише 500 глядачів.

Будинок танцювальної води

Китай, Макао

Феєрична шоу-програма, для якої при казино Місто мрій було побудовано глядацьку залу з незвичайною сценою, що перетворюється на величезний басейн. В виставі беруть участь до 90 акторів та до 160 технічних працівників. Барвиста постановка за мотивами європейських і китайських сюжетів наповнена акробатичними та підводними номерами, яскравими танцями, трюками на мотоциклах, спецефектами і анімаційною графікою.

Театр водяних ляльок Тханг Лонг

В’єтнам, Ханой

Театр ляльок на воді – національний в’єтнамський вид мистецтва, який виник в XI столітті в поселеннях дельти Червоної річки. Сценами для таких вистав слугували невеликі басейни, а акторами – маріонетки, виготовлені з вкритого лаком дерева. За допомогою довгих бамбукових тростин ляльки підтримуються під водою та керуються лялькарями, які ховаються за ширмою. Найкращим місцем, де можна познайомитися з старовинною народною розвагою є Театр водяних ляльок Тханг Лонг. Доповнює враження від вистави автентичний в’єтнамський оркестр.

Кабукідза

Японія, Токіо

Головний театр кабукі – традиційного японського мистецтва, в якому поєднується спів, музика, танець та драма. Актори кабукі використовують складний грим і костюми з потужним символічним навантаженням. Сучасна будівля Кабукідзи відкрилася для відвідувачів в 2013 році та є четвертою за рахунком реконструкцією оригінального дерев’яного театру, побудованого в кінці XIX століття. Довгий час в виставах кабукі брали участь виключно актори чоловіки але в наші дні жіночі ролі знову почали виконувати жінки.

Ханойський оперний театр

В’єтнам, Ханой

Ханойський оперний театр побудований на початку XX століття колоніальною адміністрацією Французького Індокитаю. За зразок при проектуванні споруди була вибрана головна паризька театральна сцена – Опера Гарньє. Окрім зменшення масштабів будівлі архітекторам довелося внести поправки на використання матеріалів, які відповідають навколишньому середовищу тропічного міста. Так для укріплення фундаменту ханойської опери було встановлено 30 тисяч бамбукових стійок. В театрі також виступає Національний симфонічний оркестр В’єтнаму.

Національний центр виконавських мистецтв

Китай, Пекін

Один з найбільших театрів світу, три основні зали якого здатні вмістити понад п’ять тисяч глядачів. Гігантський футуристичний купол зі скла та титану здіймається посеред штучного озера, розташованого в самому центрі Пекіна. Масштабне будівництво було приурочене до ХХІХ Літніх Олімпійських ігор, що проходили в 2008 році в столиці Китаю. Національний центр виконавських мистецтв включає в себе оперний театр, драматичний театр, концертний зал, художні виставкові зали, ресторани, аудіомагазини і інші допоміжні приміщення.

Королівський оперний театр Маскат

Оман, Маскат

Білосніжна будівля, яку на перший погляд можна прийняти за старовинний палац, що зійшов зі сторінок Казок тисяча й однієї ночі, – це насправді головний центр музичного мистецтва і культури Оману. Королівський оперний театр Маскат завдячує своїй появі шанувальнику класичної музики та багаторічному правителю країни – султану Кабусу бін Саїду. Традиційна ісламська архітектура тут поєднується з найсучаснішими технічними рішеннями, а програма театру включає не лише оперу і балет, а й традиційну арабську музику, джаз та мюзикли.

Дубайська опера

ОАЕ, Дубай

Багатофункціональний мистецький центр, де, окрім театральних вистав, регулярно проходять концерти, виставки, покази мод, конференції і урочисті заходи різноманітної тематики. Дубайська опера побудована у формі дау – традиційних арабських дерев’яних суден, що курсували водами Перської затоки протягом століть. Основний зал мистецького центру розрахований на дві тисячі місць та спроектований так, щоб глядачі знаходились не далі, ніж за 35 метрів від сцени. Сцена опери може трансформуватися під потреби шоу різного формату.

Еспланада – театр в затоці

Сінгапур

Оригінальний архітектурний шедевр, який за своїм зовнішнім виглядом нагадує очі велетенської комахи або розрізаний навпіл тропічний фрукт дуріан, поширений в лісах Південно-Східної Азії. Багатофункціональний мистецький центр названий на честь розташованого поряд історичного парку Еспланада та складається з двох основних частин: власне театру і концертного залу. Дві куполоподібні скляні будівлі вкривають понад сім тисяч трикутних алюмінієвих елементів, що виконують сонцезахисну функцію.

Римський театр

Туреччина, Памуккале

Один з найкраще збережених античних амфітеатрів, побудований, як головна сцена багатого курортного міста Єраполіс, на термальні джерела якого приїжджали навіть самі римські імператори. Сцену театру прикрашали майстерно виконані барельєфи, що відображали міфологічні сюжети, та встановлені в нішах статуї. Окрім театральних постановок і гладіаторських боїв тут проводилися навмахії – імітації морського бою. Для цього центральна частина споруди затоплювалася та перетворювалася на басейн.

Ла Перла

ОАЕ, Дубай

Ла Перла – це не просто театралізоване шоу, а справжня подорож у світ яскравих фантазій, яка залишає незабутні враження у кожного глядача. Півторагодинна вистава поєднує у собі захоплюючі акробатичні трюки, виконані артистами світового рівня, та вражаючі візуальні ефекти, створені за допомогою найновітніших технологій. Унікальний театр, спеціально побудований для цього шоу, вміщує 1300 глядачів і забезпечує 270-градусний огляд сцени, що дозволяє відчути себе частиною дії. Сцена Ла Перли може заповнюватися водою та осушуватися за лічені секунди.

Центр Катхакалі

Індія, Кочі

Центр Катхакалі створений з метою збереження та популяризації однойменного традиційного індійського театрального мистецтва. Катхакалі – це особлива танцювальна драма, де актори мовою жестів розповідають історії з індійського епосу. Пантоміму супроводжує співочий акомпанемент, текст якого складає сценарій вистави. Всі ролі в театрі традиційно виконують чоловіки, чиє навчання починається ще в підлітковому віці і триває 5-6 років. Складні яскраві костюми допомагають глядачам легко ідентифікувати архетипічних персонажів, які з’являються на сцені.

Залишити відповідь Скасувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

  • Азія
  • Америка
  • Африка
  • Європа
  • Океанія
  • Україна

Туристичний путівник Україною та світом. При використанні матеріалів вказуйте активне посилання на сайт.

  • Facebook
  • Instagram
©2025 Клуб Мандрівників | WordPress Theme by Superbthemes.com