7 найцікавіших міст Швейцарії
Цюрих
Населення: 427 000 жителів
Майже бездоганна чистота вулиць, доглянуті старовинні будівлі, високі стандарти і рівень життя – все це можна зустріти в Цюриху, де за закритими дверима банків вирішуються світові долі. Найбільше місто Швейцарії розкинулося на березі Цюрихського озера, в оточенні північних передгір’їв Альп. Місцева архітектура відповідає стриманому темпераменту жителів Цюриха. Багатовікові фасади міських соборів вражають своєю монументальністю, але не пишністю.
Головні пам’ятки: вулиця Банхофштрассе, собор Гросмюнстер, собор Фраумюнстер, Цюрихське озеро, музей Кунстхаус, вокзал Цюрих-Головний.
Женева
Населення: 203 000 жителів
Прекрасне, елегантне та фешенебельне місто, розташоване у мальовничій міжгірській западині, на березі Женевського озера. Женева манить не тільки своєю розкішшю, а й чудовою архітектурою, цікавими музеями, доглянутими парками і навколишніми природними красотами. Історія міста пов’язана з діяльністю церковного реформатора Жана Кальвіна, який підніс Женеву до рангу «протестантського Риму». В наш же час місто перетворилося на один з головних центрів міжнародної дипломатії.
Головні пам’ятки: Женевське озеро, Фонтан Же-До, Собор святого Петра, Палац Націй, музей Патек Філіпп, Квітковий годинник.
Люцерн
Населення: 83 800 жителів
Будучи першим містом, яке вступило до Швейцарської Конфедерації, Люцерн завжди посідав у ній особливе місце. Завдяки вдалому розташуванні на березі мальовничого Фірвальдштетського озера та своїй затишній і гостинній атмосфері, оточене альпійськими вершинами місто стало батьківщиною швейцарської туристичної індустрії. Люцерн є також популярною відправною точкою для водних та гірських прогулянок.
Головні пам’ятки: міст Капелльбрюке, скульптура Лев, що помирає, Швейцарський музей транспорту, Фірвальдштетське озеро, Залізничний вокзал Люцерна.
Берн
Населення: 134 000 жителів
Хоча юридично Швейцарська Конфедерація не має столиці, фактично цю функцію виконує Берн. Проте цікавим місто робить не тільки такий особливий статус. Туристи приходять в захват від архітектурного ансамблю історичного центру Берна, з трьох сторін оточеного річкою Ааре. Його особливістю є великі навіси дахів і численні аркади, що тягнуться вздовж вулиць та рятують жителів міста в дощову погоду.
Головні пам’ятки: годинникова вежа Цитглогге, Бернський собор, Федеральний палац Швейцарії, зоопарк Беренграбен.
Базель
Населення: 173 000 жителів
Якщо Берн – це фактична політична столиця Швейцарії, то Базель – столиця культурна. Місто відоме своїми художніми музеями та фестивалями, які тут відбуваються майже щомісяця. Унікальною особливістю Базеля є місцеві трамваї, на яких можна з’їздити в іншу країну. Це стало можливим завдяки розташування міста на кордоні відразу трьох держав: Швейцарії, Франції і Німеччини.
Головні пам’ятки: Кафедральний собор у Базелі, Базельська ратуша, Музей образотворчих мистецтв, Базельський зоопарк.
Лозанна
Населення: 141 000 жителів
Одне з найстаріших міст Швейцарії, засноване римськими легіонерами на березі Женевського озера. Сучасна Лозанна – це космополітичне студентське місто, майже половина жителів якого мають іноземне громадянство. У Лозанні знаходиться штаб-квартира Міжнародного олімпійського комітету.
Головні пам’ятки: Лозаннський собор, Олімпійський музей, Порт Уші, музей Колекція Ар-брют.
Церматт
Населення: 5 740 жителів
Поєднання неймовірних альпійських пейзажів, чистого повітря, розвиненої туристичної інфраструктури та першокласних гірськолижних трас перетворили Церматт на найпопулярніший зимовий курорт Швейцарії. Поряд з містечком знаходиться знаменита гора Матергорн, впізнаваний силует якої став таким ж національним символом, як швейцарські годинники чи шоколад.
Головні пам’ятки: гора Матергорн, зубчаста залізниця Горнергратбан, оглядовий майданчик Матергорн Глас’є Парадайз, Музей Матергорна.