25 найцікавіших міст Іспанії
Барселона
Населення: 1 620 000 жителів
Горда, вибухова, повна геніїв і амбітних нездар, закохуюча і закохана…все це про Барселону – одне з найгарніших та найяскравіших міст світу. Столиця Каталонії розкинулася на узбережжі Середземного моря і приваблює мільйони туристів не тільки вишуканою архітектурою, а й чудовими піщаними пляжами. Серед архітектурних шедеврів Барселони особливе місце займають творіння геніального новатор форми Антоніо Гауді, вершиною творчості якого став Храм Святого Сімейства.
Головні пам’ятки: Храм Святого Сімейства, Парк Гуель, Будинок Бальо, Будинок Міла, концертний зал Палац каталонської музики, Співаючі фонтани, вулиця Ла-Рамбла, стадіон Камп-Ноу, Cобор Святого Хреста і Святої Евлалії, Собор Санта-Марія-Дель-Мар, Музей Пікассо, Національний музей мистецтва Каталонії.
Мадрид
Населення: 3 270 000 жителів
Столиця і найбільше місто Іспанії розташоване біля гори Серра-де-Лос-Анджелес, яка вважається географічним центром Піренейського півострова. В минулому Мадрид був також політичним центром могутньої колоніальної імперії, тому не дивно, що місцевий Королівський палац за розмахом не поступається французькому Версалю, а колекція Музею Прадо складає конкуренцію Лувру. В XX столітті місто стало Меккою футбольних фанатів, адже тут базується найтитулованіший футбольний клуб світу.
Головні пам’ятки: Королівський палац, Національний музей Прадо, парк Буен-Ретіро, площа Пласа-Майор, Національний музей Центр мистецтв імені королеви Софії, стадіон Сантьяго-Бернабеу, Музей Тиссена-Борнемісса, Храм Дебод, площа Пуерта-дель-Соль, вулиця Гран-Віа, Палац Сібелес, Мадридський собор.
Севілья
Населення: 684 000 жителів
Центр найцікавішої, найтемпераментнішої та найавтентичнішої провінції Іспанії Андалусії. Тут народилися видовищна корида і запальне фламенко. Тут живе сам дух іспанського півдня та дбайливо зберігаються традиції предків. За легендою Севілья була заснована міфічним давньогрецьким героєм Гераклом. Стародавнє місто сповнене пам’яток минулих століть і апельсинових дерев, п’янкий аромат яких огортає його вулички.
Головні пам’ятки: Площа Іспанії, замок Севільський Алькасар, Севільський кафедральний собор, футуристична конструкція Метрополь Парасоль, арена Маестранса, палац Дім Пілата, Парк Марії-Луїзи, квартал Санта-Круз.
Валенсія
Населення: 788 000 жителів
Середземноморське місто, яке маври називали раєм на землі. Крім старовинних укріплень, палаців і соборів, Валенсія славиться своїм Містом мистецтв та наук. Футуристичний культурно-розважальний комплекс став справжньою архітектурною гордістю всієї Іспанії. Валенсія – це дивовижне місто, яке поєднує природу і людину, історичну архітектуру та сучасні будівлі, спокійний пляжний відпочинок і шумні клубні тусовки до самого ранку.
Головні пам’ятки: культурно-розважальний комплекс Місто мистецтв та наук, Акваріум Океанографік, Біопарк Валенсії, Кафедральний собор Валенсії, біржа Лонха-де-ла-Седа, Північний вокзал.
Гранада
Населення: 233 000 жителів
Колишня столиця мусульманського Гранадського емірату, завоювання якого іспанцями завершило процес християнської Реконкісти Піренейського півострова. Сучасна Гранада – це місто, де чудово вживаються європейська та ісламська цивілізації як в архітектурі, так і в побуті. Оголошення про уроки фламенко тут наклеєні на стіни будинків упереміш із рекламою танцю живота, а типово мавританські будівлі всередині обвішані іконами.
Головні пам’ятки: фортеця Альгамбра, палац Хенераліфе, площа Мірадор Сан-Ніколас, Королівська капела, квартал Альбайсін, вулиця Каррера дель Дарро.
Кордова
Населення: 322 000 жителів
За свою довгу історію Кордова встигла побути столицею багатої римської провінції, могутньої мусульманської держави, одним з найбільших міст світу та одним з головних світових центрів науки і культури. Історичний район Кордови – це добре збережена мережа старовинних вулиць, провулків, площ та дворів, розташованих навколо Мескіти – найбільшої мечеті середньовічної Європи, перетвореної в XIII столітті на католицький собор.
Головні пам’ятки: собор Мескіта, фортеця Алькасар Християнських монархів, Римський міст, Єврейський квартал, археологічний парк Мадіна аз-захра.
Малага
Населення: 578 000 жителів
Найсонячніше місто Іспанії і батьківщина «найдорожчого» художника XX століття Пабло Пікассо. Малага приваблює численних туристів поєднанням чарівного Старого міста з багатими на торгові центри та розважальні заклади сучасними кварталами. Малага – це також популярний середземноморський курорт з чудовими пляжами, зонами відпочинку і бурхливим нічним життям.
Головні пам’ятки: Фортеця Малага, Музей Пікассо, Малагський собор, Замок Гібральфаро, Порт Малаги.
Пальма
Населення: 424 000 жителів
Головне місто острова Мальорка та всіх Балеарських островів. Існує легенда, що Пальма з’явилася завдяки суворому римському консулу Квінту Цецилію Метелу, який зійшов тут з корабля і з першого погляду закохався в цю ділянку узбережжя Середземного моря. Насолодитися чудовим кліматом, комфортними пляжами, мальовничими пейзажами та старовинною архітектурою міста регулярно приїжджають зірки спорту, шоу-бізнесу і королівська сім’я Іспанії.
Головні пам’ятки: Пальмський собор, Замок Бельвер, Акваріум Пальми, Королівський палац Ла-Альмудайна, вулиця Пасео дель Борн.
Більбао
Населення: 345 000 жителів
Столиця Країни Басків – унікального народу, мова і культура якого не пов’язана з жодною іншою сучасною мовою і культурою Європи. В Більбао зовсім не відчувається та Іспанія, до якої звикли мандрівники: ви не почуєте тут звуку дерев’яних кастаньєт і вас не пригостять паельєю. Навіть клімат в оточеному горами місті більш м’який та дощовий, ніж у більшості інших частин Піренейського півострова.
Головні пам’ятки: Музей Гуггенгайма в Більбао, площа Плаза Нуева, квартал Каско-В’єхо, Музей образотворчого мистецтва Більбао.
Сарагоса
Населення: 681 000 жителів
Колишня столиця Арагонського королівства, яке в XIV-XV століттях перетворилося на найвпливовішу морську державу Середземномор’я. Сарагоса зберегла у своєму образі риси культур всіх народів, пов’язаних з містом. Тут можна побачити відлуння давньоримського, мусульманського, християнського та єврейського періодів двохтисячолітньої історії Сарагоси.
Головні пам’ятки: Кафедральна базиліка Нуестра-Сеньйора-дель-Пілар, Палац Альхаферія, Собор Ла Сео, площа Плаза Пілар.
Толедо
Населення: 85 200 жителів
Толедо відоме як «Імперське місто» і «Місто трьох культур». До перенесення столиці Іспанії в Мадрид, тут розташовувалася резиденція іспанських правителів та резиденція імператора Священної Римської імперії Карла V. Толедо дбайливо зберігає дух минулих епох і приваблює історичною архітектурою, в якій гармонійно співіснують християнські храми та колишні мечеті і синагоги.
Головні пам’ятки: Толедський собор, замок Толедський алькасар, монастир Сан-Хуан-де-лос-Рейєс, оглядовий майданчик Мірадор дель Вальє.
Сантьяго-де-Компостела
Населення: 97 700 жителів
Сантьяго-де-Компостела є третьою за значенням святинею католицизму, поступаючись лише Єрусалиму та Риму. Архітектурний ансамбль столиці Галісії сформувалася навколо Собору Святого Якова, в якому зберігаються мощі апостола Ісуса Христа і патрона всієї Іспанії. Храм став кінцевим пунктом паломницького Шляху святого Якова, що охоплює майже всю Європу.
Головні пам’ятки: Собор Святого Якова, площа Пласа-дель-Обрадойро, готель Хостал-де-лос-Рейєс-Католікос, Монастир Сан-Мартіньо Пінаріо.
Саламанка
Населення: 143 000 жителів
Завдяки будівлям з пісковику, який на заході сонця починає світитися жовтими та помаранчевими відтінками, Саламанка отримала назву «Золоте місто». Історичний центр Саламанки – це справжній музей під відкритим небом, де можна побачити побачити пам’ятки давньоримської, мавританської, готичної, ренесансної і барокової архітектури. Місто також відоме своїм університетом, заснованим ще в XIII столітті.
Головні пам’ятки: площа Пласа-Майор, Саламанкський університет, Старий собор Саламанки, Новий собор Саламанки.
Сеговія
Населення: 51 200 жителів
В 1474 році в Сеговії була коронована одна з найвидатніших правительок в історії Європи Ізабелла I. Королева утворила династичну унію Кастилії і Арагону, що стала основою сучасної Іспанії та завершила визволення Піренейського півострова від мавританських завойовників. Серед численних пам’яток міста варто особливо виділити найдовший збережений акведук часів Римської Імперії.
Головні пам’ятки: Акведук в Сеговії, замок Алькасар у Сеговії, Сеговійський собор, площа Пласа-Майор.
Сан-Себастьян
Населення: 187 000 жителів
Сан-Себастьян, або Доностія, як називають місто баски, виділяється архітектурним ансамблем, спроектованим у французькому стилі. Сан-Себастьян – це також фешенебельний курорт на березі Атлантичного океану, який приймав представників багатьох аристократичних родів. В самому центрі міста, в тихій, мальовничій бухті, оточений горами, розташувався найкращий пляж Іспанії – Ла-Конча.
Головні пам’ятки: пляж Ла-Конча, Акваріум Сан-Себастьяна, гора Монте Ігуельдо, Площа Конституції.
Аліканте
Населення: 338 000 жителів
Тепле Середземне море, м’який субтропічний клімат, чудове місцеве вино та багата історія перетворили Аліканте на популярний туристичний центр. У цьому місті лінивий відпочинок на пляжі чудово поєднується з відвідуванням архітектурних пам’яток, музеїв, барів і нічних клубів.
Головні пам’ятки: Фортеця Санта-Барбара, вулиця Пасео Еспланада де Іспанія, Археологічний музей Аліканте, Музей сучасного мистецтва Аліканте.
Ронда
Населення: 33 600 жителів
Ронда вважається одним з наймальовничіших місць Іспанії, чому, безумовно, посприяло його незвичайне географічне положення. Місто побудоване на краю скельного плато, прорізаного глибокою ущелиною. «Береги» ущелини сполучає кам’яний міст XVIII століття, з якого відкриваються приголомшливі види на зелені рівнини Андалусії.
Головні пам’ятки: міст Пуенте-Нуево, арена Пласа-де-Торос-де-Ронда, каньйон Ель-Тежу-де-Ронда, палац Каса-дель-Рей-Моро.
Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
Населення: 380 000 жителів
Головне місто острова Гран-Канарія та всіх Канарських островів. Розташований на узбережжі Атлантичного океану Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія славиться в першу чергу своїми пляжами і ідеальним для купанням та прийняття сонячних ванн кліматом. Проте це відносно молоде за іспанськими мірками місто, може також запропонувати цікаву екскурсійну програму вуличками історичного району Вегета.
Головні пам’ятки: пляж Плайя-де-лас-Кантерас, музей Будинок Колумба, Собор Санта-Ана, вулиця Калле Тріана.
Бенідорм
Населення: 68 800 жителів
Невелике рибальське селище, яке перетворилося на один з найпопулярніших середземноморських курортів, де цілодобово вирує життя. Сучасний Бенідорм – це місто двох величезних пляжів, місто хмарочосів і яскравих вогнів, готелів і спа-центрів, ресторанів і атракціонів на будь-який смак.
Головні пам’ятки: пляж Плайя Левант, парк розваг Терра Мітіка, аквапарк Акваландія, зоопарк і океанаріум Мундомар.
Ібіса
Населення: 50 500 жителів
Сонячне середземноморське місто, яке стало справжньою Меккою для тусовщиків з всього світу. Слава про нічні клуби Ібіси розійшлася далеко за межами однойменного острова, а про місцеві вечірки складають легенди. Незважаючи на статус молодіжного курорту, місто не втратило свого історичного вигляду. Тут досі можна пройтися вуличками оточеного фортечними мурами району Дальт-Віла.
Головні пам’ятки: Фортеця Ібіси (Дальт-Віла), Порт Ібіси, Собор Ібіси, нічний клуб Пача.
Бургос
Населення: 174 000 жителів
Столиця середньовічного Кастильського королівства, яке стало історичним ядром сучасної Іспанії. Проте кожен іспанець знає Бургос в першу чергу, як батьківщину оспіваного в поемах і піснях національного героя Родріго Діаса де Вівара, більш відомого, як Ель Сід. Відважний лицар, що поєднував хоробрість та гуманність, похований в монументальному Бургоському соборі.
Головні пам’ятки: Бургоський собор, Монастир Лас-Уельгас, монастир Чартерія Мірафлорес, Музей еволюції людини.
Ла-Корунья
Населення: 245 000 жителів
Старовинне портове місто, омите бурхливими водами Атлантичного океану. Символом Ла-Коруньї стала Вежа Геркулеса – найдавніший маяк у світі, що зберігся до наших днів, і єдиний діючий давньоримський маяк. Архітектурною особливістю міста є характерні засклені віконні балкони галеріас, розроблені як морське рішення для захисту від поганої погоди.
Головні пам’ятки: маяк Вежа Геркулеса, площа Пласа-де-Марія-Піта, океанаріум Акваріум Фіністерре, парк Монте-де-Сан-Педро.
Авіла
Населення: 58 100 жителів
В епоху Реконкісти Авіла тривалий час перебувала «на лінії фронту», наражаючись на атаки як християн, так і мусульман. На згадку про ті бурхливі часи залишилася добре збережена кріпосна стіна, яка повністю оточує історичний центр міста. Середньовічне укріплення простягнулося на два з половиною кілометри та має 88 веж, 9 брам і вбудований в лінію оборони Авільський собор.
Головні пам’ятки: Фортеця Авіла, Авільський собор, Базиліка Сан-Вісенте, оглядовий майданчик Кватро постес.
Мурсія
Населення: 459 000
Мурсія – це своєрідний компроміс між галасливим мегаполісом і тихою провінцією. Незважаючи на досить великий розмір, значну частину міського центру охоплюють комфортні для прогулянок пішохідні зони, а місцеві жителі славляться своєю доброзичливістю та любов’ю до влаштування фестивалів.
Головні пам’ятки: Собор Мурсії, музей Королівське казино Мурсії, Площа Кардинала Белуга, площа Пласа-де-лас-Флорес.
Маспаломас
Населення: 13 500 жителів
Найбільший і найпопулярніший курорт Канарських острів з’явився на мапі в 1961-му році, коли південне узбережжя острова Гран-Канарія було відкрите для забудови. Завдяки амбітному проекту, який проклав шлях до особливого способу розуміння туристичного урбанізму, виник сучасний Маспаломас – курортне місто з власною індивідуальністю.
Головні пам’ятки: Дюни Маспаломас, ботанічний сад і зоопарк Парк Пальмітос, пляж Плайя де Маспаломас, аквапарк Акваленд Маспаломас.