25 найцікавіших міст Німеччини
Берлін
Населення: 3 670 000 жителів
Столиця Німеччини є також найбільшим мегаполісом Євросоюзу, на вулицях якого змішалися десятки різноманітних націй та субкультур. Берлін визнаний одним з найкомфортніших для проживання міст світу, а місцеві торгові центри і нічні клуби приваблюють туристів на рівні з музеями та архітектурними пам’ятками. Доля Берліну досить трагічна, більшість його історичних будівель були знищені під час Другої світової війни. Те, що можна було врятувати, ретельно і акуратно відновили.
Головні пам’ятки: будівля парламенту Рейхстаг, Бранденбурзькі ворота, Пергамський Музей, Берлінський собор, Галерея східної сторони (Берлінська стіна), Меморіал пам’яті жертв Голокосту, Меморіальний комплекс Берлінська стіна, площа Жандарменмаркт, Берлінська телевежа, музей Топографія терору, контрольно-пропускний пункт Чекпойнт-Чарлі, Берлінський зоологічний сад.
Мюнхен
Населення: 1 480 000 жителів
За головним містом Баварії міцно закріпилася репутація важливого культурного, наукового і промислового центру Німеччини та, одночасно, веселої пивної столиці світу. Місцеві традиції виготовлення хмільного напою сягають корінням в Раннє Середньовіччя, а пивний фестиваль Октоберфест перетворився на найбільше народне гуляння в Європі. Незважаючи на свій розмір, Мюнхен – це затишне і доброзичливе місто, офіційним девізом якого стала фраза «Мюнхен любить вас».
Головні пам’ятки: площа Марієнплац, Палац Німфенбург, пивний ресторан Хофбройхаус, Англійський сад, Музей BMW, Німецький музей, стадіон Альянц Арена, палац Мюнхенська резиденція, Нова ратуша, Олімпійський парк.
Гамбург
Населення: 1 850 000 жителів
Найбільший порт Німеччини заснований, як не дивно, не на морському узбережжі, а на берегах річки Ельби та її численних каналів. Гамбург ще з часів Середньовіччя став вільним багатонаціональним містом-державою. Тут ніколи не правили королі, тому багатовікова свобода наклала глибокий відбиток на ці землі. Не можна не згадати про насичене культурне життя Гамбурга. За кількістю поставлених мюзиклів місто поступається лише Нью-Йорку і Лондону.
Головні пам’ятки: музей мініатюр Мініатюрна країна див, Ратуша Гамбурга, комплекс складських приміщень Шпайхерштадт, Ельбська філармонія, Церква Святого Михайла, Гамбурзький порт.
Дрезден
Населення: 555 000 жителів
Трагічна історія Дрездена відома кожному німцю. Місто, яке завдяки багатим музейним зібранням і характерній бароковій архітектурі закріпило за собою звання «німецької Флоренції», було майже повністю стерте з лиця землі через масштабне бомбардування 1945 року. Після війни руїни всіх важливих історичних будівель Дрездена були акуратно розібрані, описані та майстерно відновлені, щоб жителі і гості міста знову могли захоплюватися його унікальною атмосферою.
Головні пам’ятки: храм Фрауенкірхе, музей Цвінгер, Галерея старих майстрів, музей Зелене склепіння, Саксонська державна опера Дрездена.
Кельн
Населення: 1 070 000 жителів
Стародавнє місто, що веде свою історію з часів Римської імперії. На жаль багата культурна спадщина Кельна була майже повністю знищена під час Другої світової війни і лише частково відновлена в другій половині XX століття. Центральна частина міста – це суміш шедеврів минулого та цікавих зразків сучасної архітектури, над якими здіймається монументальний 157-метровий Кельнський собор.
Головні пам’ятки: Кельнський собор, Музей шоколаду, Міст Гогенцоллернів, Музей Людвіга, Римсько-германський музей.
Франкфурт-на-Майні
Населення: 759 000 жителів
Ділова столиця Німеччини і всього Євросоюзу. В Франкфурт-на-Майні розмістилися головні офіси Європейського центрального банку та багатьох інших фінансових установ всесвітнього значення. Це найсучасніше і найтехнологічніше місто країни, де хмарочоси з скла та бетону знаходяться по-сусідству з фахверковими будиночками мальовничого і затишного історичного кварталу Альт-Заксенхаузен.
Головні пам’ятки: ратуша Ремер, Франкфуртський собор, музей Штедель, Головний залізничний вокзал Франкфурта, хмарочос Башта Майн.
Нюрнберг
Населення: 510 000 жителів
Дивовижне місто, яке встигло побути резиденцією правителів Священної Римської імперії, центром німецької промислової революції та свідком становлення і падіння Третього Рейху. Пам’ятки Нюрнберга – це не нудна низка будівель, а сотні захоплюючих історій з життя його городян різних епох. Тут досі відчувається дух старої Німеччини, який майже зник в інших великих містах країни.
Головні пам’ятки: Нюрнберзька фортеця, Територія з’їздів Націонал-соціалістичної німецької робітничої партії, Церква Святого Лаврентія, церква Фрауенкірхе, Будинок-музей Дюрера.
Швангау
Населення: 3 320 жителів
Крихітне альпійське містечко, яке щорічно приймає близько двох мільйонів туристів. В Швангау їдуть в першу чергу відвідати «казкові» королівські замки Нойшванштайн і Гоеншвангау, побудовані правителями Баварії для відпочинку від державних справ та столичної метушні. Проте не меншої уваги заслуговують навколишні гори і озера, до яких прокладено безліч піших та велосипедних маршрутів.
Головні пам’ятки: Замок Нойшванштайн, Замок Гоеншвангау, Музей баварських королів.
Гайдельберг
Населення: 159 000 жителів
У затишній долині між трьома височинами, на березі річки Неккар, розташувалося одне з наймальовничіших міст Німеччини. Гайдельберг відомий своєю добре збереженою середньовічною архітектурою та найстарішим університетом країни. Романтична атмосфера міста впродовж століть приваблює митців, філософів і науковців з усієї Європи.
Головні пам’ятки: Гайдельбергський замок, Старий міст, площа Марктплац, Музей німецької аптеки.
Штутгарт
Населення: 626 000 жителів
Хоча Штутгарт називають «колискою автомобілебудування», столиця землі Баден-Вюртемберг зовсім не схожа на класичний індустріальний центр. Місто розкинулося на низці пагорбів і долин, де житлова та промислова забудова чергується з парками, лісами, виноградниками і мінеральними джерелами. Про королівське минуле Штутгарта нагадують колишні міські резиденції правителів Вюртемберзького дому.
Головні пам’ятки: Музей Мерседес-Бенц, Музей Порше, Замкова площа, вулиця Кенігштрассе.
Лейпциг
Населення: 601 000 жителів
Місто ярмарків і чудової архітектури, в якій гармонійно переплелися стилі різних епох. Готика, ренесанс, бароко, класицизм, модернізм – все це можна побачити прогулюючись вулицями Лейпцига. Місто є знаковим в історії світової музики – воно пов’язане з іменами Йоганна Себастьяна Баха, Ріхарда Вагнера, Фелікса Мендельсона та, навіть, класика української національної музичної школи Миколи Лисенка.
Головні пам’ятки: Пам’ятник Битві народів, Церква святого Томи, Церква Святого Миколая, Лейпцизький зоопарк.
Бремен
Населення: 563 000 жителів
Бремен став відомий на весь світ завдяки казці братів Грімм Бременські музики, героям якої встановлений пам’ятник на найпочеснішому місці – поряд з міською ратушею. Відкритість, гостинність та багатовікові традиції створили неповторний колорит вільного торгового міста, яке до наших днів зберегло свій особливий автономний статус в складі Федеративної Республіки Німеччини.
Головні пам’ятки: Ринкова Площа, квартал Шнор, Бременська ратуша, Бременський собор Святого Петра.
Дюссельдорф
Населення: 619 000 жителів
Дюссельдорф носить звання німецької столиці моди, відомої на всю країну своїми бутиками, торговими центрами, а також насиченим нічним життям і одним з найпопулярніших європейських карнавалів. Любителі старовини можуть відвідати район Альтштадт, який прозвали «найдовшою барною стійкою у світі». Тут зосереджено близько 260 барів, клубів та ресторанів.
Головні пам’ятки: Рейнська набережна, Королівська алея, Рейнська вежа, Палац Бенрат.
Любек
Населення: 216 000 жителів
Столиця легендарної Ганзи – об’єднання вільних торгових міст, яке перетворилося на наймогутнішу «торговельну імперію» середньовічної Європи. Історичний центр Любека розташований на острові утвореному рукавами річки Траве та вважається найкращим зразком архітектури цегляної готики на території Німеччині. Місцеві вулиці збереглися з середньовічних часів у майже незмінному вигляді.
Головні пам’ятки: Брама Гольстентор, Церква Святої Марії, Церква Святого Петра, Європейський Ганзейський музей.
Ганновер
Населення: 535 000 жителів
Місто, що повстало з попелу немов казковий птах Фенікс. Майже повністю знищений під час Другої світової війни Ганновер був відбудований з руїн всього за 15 років, як перше в Європі місто для автомобілів. Щоб врятувати залишки колись багатої історичної спадщини, більшість збережених архітектурних пам’яток Ганновера акуратно зняли з фундаменту та перевезли в район Альтштадт.
Головні пам’ятки: Нова ратуша, Сади Херренхаузен, Зоопарк Ганновера, Озеро Маш.
Фрайбург
Населення: 231 000 жителів
Затишне університетське місто, оточене зеленими вершинами гірського масиву Шварцвальд. Завдяки прикордонному розташуванню Фрайбург має спільний аеропорт із Базелем у Швейцарії та Мюлузом у Франції. Місто приваблює туристів не тільки історичною архітектурою і природними пейзажами, а й своїм кліматом. Це одне з найтепліших та найсонячніших місць на території Німеччини.
Головні пам’ятки: Фрайбурзький собор, площа Мюнстерплац, Музей августинців, Історичний купецький зал.
Ротенбург-на-Таубері
Населення: 11 200 жителів
Чарівне старовинне містечко, в якому панує особлива казкова атмосфера. Складається враження, що за середньовічними мурами Ротенбурга-на-Таубері давно зупинився час. Звивисті міські вулички виглядають так, начебто зійшли не просто зі старих картинок, а з яскравих вітальних листівок.
Головні пам’ятки: Міські стіни Ротенбурга-на-Таубері, Музей середньовічної злочинності, Церква Святого Якова, вежа Зібершторм.
Аахен
Населення: 249 000 жителів
Аахен має особливе значення не лише для німців, а й для всіх європейців. Розташоване на кордоні сучасних Німеччини, Нідерландів і Бельгії місто стало головною резиденцією Імператора Заходу Карла I Великого та місцем коронації правителів Священної Римської імперії. Аахен також відомий своїми цілющими мінеральними джерелами.
Головні пам’ятки: Аахенський собор, Аахенська ратуша, Скарбниця Аахенського собору, Ринкова Площа.
Трір
Населення: 110 000 жителів
Найстаріше місто Німеччини, засноване в 16 році до нашої ери римським імператором Октавіаном Августом. Невелика колонія швидко перетворилася на важливий торговий та адміністративний центр, який отримав неофіційну назву «Північний Рим». Про величне минуле Тріра нагадує символ міста – найбільша і найкраще збережена антична брама Порта-Нігра.
Головні пам’ятки: брама Порта-Нігра, Трірський собор, площа Головний ринок, Базиліка Костянтина.
Потсдам
Населення: 183 000 жителів
Колишня заміська резиденція правителів Прусії, а пізніше Німецької імперії, розташована за 20 кілометрів на південний захід від Берліна, на берегах річки Гафель та декількох з’єднаних між собою озер. Потсдам – місто парків і палаців. Лише під захистом ЮНЕСКО знаходиться понад 150 потсдамських будівель та понад 2000 гектарів ландшафтних пам’яток.
Головні пам’ятки: Палац і парк Сансусі, Потсдамський сад, Новий палац, Палац Цецилієнгоф.
Вюрцбург
Населення: 126 000 жителів
Відправний пункт популярного туристичного маршруту Романтична дорога, що проходить історичними місцями півдня Німеччини. Вюрцбург – це одночасно старовинне і молоде місто, адже третину його населення складають студенти. Вюрцбург також відомий на всю країну своїм вином та винними ярмарками, які тут відбуваються декілька раз на рік.
Головні пам’ятки: Вюрцбурзька резиденція, Фортеця Марієнберг, Старий головний міст, Вюрцбурзький собор.
Бонн
Населення: 331 000 жителів
Попри свої відносно невеликі розміри, з 1949 по 1990 рік Бонн виконував функцію столиці Федеративної Республіки Німеччини. У місті й досі розташовано багато федеральних установ та популярних музеїв, серед яких особливо виділяється будинок-музей найвідомішого уродженця Бонна – геніального композитора і піаніста Людвіга ван Бетховена.
Головні пам’ятки: Будинок Бетховена, Будинок історії Федеративної Республіки Німеччини, Боннський собор, Стара ратуша.
Кобленц
Населення: 113 000 жителів
Місто з двохтисячолітньою історією, засноване в місці злиття річок Рейн і Мозель, в наш час відомому, як Німецький кут. Схожа на корабель річкова коса стала постаментом для монументальної статуї кайзера Вільгельма I та перетворилася на символ об’єднання Німеччини.
Головні пам’ятки: монумент Німецький кут, Фортеця Еренбрайтштайн, Канатна дорога Кобленца, Замок Штольценфельс.
Баден-Баден
Населення: 55 500 жителів
Найпопулярніший оздоровчий курорт Німеччини. Місто розкинулося на мальовничих схилах гірського масиву Шварцвальд. Цілющі властивості місцевих гарячих мінеральних джерел були відомі ще давнім римлянам. З кінця XVIII століття Баден-Баден перетворюється в «літню столицю Європи», куди вся європейська знать приїжджала відпочити і поправити здоров’я.
Головні пам’ятки: парк Ліхтентальська алея, Казино Баден-Баден, Музей Фаберже, Музей Фрідера Бурди.
Росток
Населення: 208 000 жителів
В Росток приїжджають не тільки, щоб ознайомитися з численними архітектурними пам’ятками часів перебування міста в складі Ганзейського торгового союзу. Влітку тут можна відпочити на широких піщаних пляжах Балтійського моря та стати глядачем або учасником найбільшої вітрильної регати світу.
Головні пам’ятки: Церква Святої Марії, Маяк Варнемюнде, Пляж Варнемюнде, Зоопарк Ростока.