15 найцікавіших міст Японії
Токіо
Населення: 14 000 000 жителів
Гігантський ультрасучасний мегаполіс, де до кожного квадратного метра ставляться з типовою японською дбайливістю, а в складному плануванні вулиць і ліній метрополітену можуть заплутатися навіть місцеві жителі. Токіо розкинулося на березі глибокої затоки Тихого океану, біля підніжжя Кантоських гір. Помилуватися пейзажами столиці Японії з висоти дозволяють численні оглядові майданчики, найпопулярніші з яких находяться на Токійській вежі та Небесному дереві Токіо.
Головні пам’ятки: Токійська вежа, Токійський Діснейленд, Монастир Сенсо, вежа Небесне дерево Токіо, Святилище Мейдзі, Токійський Імператорський палац, Будівля Токійського столичного уряду, парк Сіндзюку-геен, Токійський національний музей, Перехрестя семи доріг в Сібуя.
Кіото
Населення: 1 460 000 жителів
Колишня столиця Японії, яка виконувала цю функцію більше тисячі років, ставши за цей час сховищем кращих досягнень японського мистецтва, релігії і філософії. Оточене з усіх сторін горами Кіото – це багатогранне місто, де старовинні буддистські храми чергуються з сучасними висотними будівлями, парками та садами. Прогулянка вулицями Кіото перетворюється на захоплюючу подорож сторінками історії Країни сонця, що сходить.
Головні пам’ятки: храмовий комплекс Фусімі-Інарі, Монастир Кінкаку, Монастир Кійомідзу, Замок Ніджьо, Святилище Мейдзі, Бамбуковий ліс Арасіяма, Монастир Гінкаку, Храм Сандзюсанген.
Осака
Населення: 2 750 000 жителів
Шумна і яскрава Осака вважається кулінарною столицею країни та центром національного лялькового театру бунраку, колоритні вистави якого припадуть до смаку цінителям японської культури. Розташоване на березі Внутрішнього Японського моря місто пронизують безліч річкових рукавів і рукотворних каналів, через які перекинуто понад тисячу мостів. Доповнюють позитивні враження від Осаки місцеві жителі, відомі своєю доброзичливістю та вмінням розважатися.
Головні пам’ятки: Замок Осака, тематичний парк Юніверсал-Студіос-Японія, Акваріум Осаки Кайюкан, Замковий парк Осаки, Монастир Сітенно, хмарочос Умеда Скай Білдінг.
Хіросіма
Населення: 1 200 000 жителів
Сумно відоме в усьому світі місто, яке постраждало від ядерного бомбардування 6 серпня 1945 року. Хіросіма буквально повстала з попелу та навчилася жити заново, ставши символом післявоєнного пацифізму Японії. Попри нечисленні збережені історичні пам’ятки, відбудоване місто приваблює туристів популярними музеями, фестивалями і весняними вечірками ханамі – посиденьками поміж квітучих дерев сакури.
Головні пам’ятки: Хіросімський меморіал миру, Хіросімський меморіальний Музей миру, Замок Хіросіма, сад Сюккейен, Дитячий пам’ятник миру.
Нара
Населення: 354 000 жителів
Багата на архітектурні та природні пам’ятки історична столиця Японії, незаслужено затьмарена своїм більш відомим сусідом Кіото. За легендами, саме на нарську землю ступив божественний імператор Дзімму, де поклав початок японській державності. Поряд з міськими храмами живе багато оленів, які вважаються «посланцями богів». Вони не лякаються людей, а навпаки, підходять до них, вимагаючи харчів.
Головні пам’ятки: Монастир Тодай, Парк Нари, святилище Касуга тайся, Монастир Кофуку, Монастир Тосьодайдзі.
Канадзава
Населення: 463 000 жителів
Канадзава – одне з небагатьох великих японських міст, чий історичний центр майже не постраждав від повітряних нальотів під час Другої світової війни. Тут можна прогулятися відреставрованими самурайськими кварталами та кварталами гейш з їх вузькими, затишними вуличками, оточеними традиційними японськими будинками. Канадзава також відома, як місто ремесел і народного мистецтва.
Головні пам’ятки: парк Кенроку-ен, Замок Канадзава, квартал Хігасі-Чая, Музей сучасного мистецтва, Мьорюдзі (Храм ніндзя).
Саппоро
Населення: 1 970 000 жителів
Саппоро сповна використовує свій статус одного з найбільш засніжених міст планети, щороку влаштовуючи всесвітньовідомий Фестиваль снігу. Саппоро це також головний японський центр зимових видів спорту та популярний гірськолижний і оздоровчий курорт. Місто регулярно приймає міжнародні спортивні змагання, найвідомішими серед яких були XI Зимові Олімпійські ігри, що проходили в 1972 році.
Головні пам’ятки: Колишня урядова будівля Хоккайдо, Годинникова вежа Саппоро, Парк Одорі, тематичний парк Сіроі Койбіто, Хоккайдоський університет.
Йокогама
Населення: 3 770 000 жителів
Місто, де в 1854 році був підписаний Канагавський договір, який поклав край більш ніж 200-річній ізоляції Японії від зовнішнього світу. Завдяки цій історичній події невелике, розташоване на березі Токійської затоки, рибальське селище перетворилося на другий за розміром мегаполіс країни, що досі зберігає свій міжнародний портовий колорит.
Головні пам’ятки: квартал Мінато Мірай 21, Китайський квартал, торгово-розважальний комплекс Йокогамський клад з червоної цегли, Парк Ямасіта.
Наха
Населення: 317 000 жителів
Адміністративний центр і «туристичні ворота» найпівденнішої, найтеплішої та найсонячнішої префектури Японії, популярної серед любителів пляжного відпочинку. Не обділена Наха і багатою історією. Засноване на скелястому узбережжі Окінави місто було столицею Королівства Рюку, яке існувало на однойменних тихоокеанських островах з XV по XIX століття.
Головні пам’ятки: Замок Сюрі, вулиця Кокусай-дорі, Храм Намінуе, Музей префектури Окінава.
Нагоя
Населення: 2 330 000 жителів
Нагоя з’явилася завдяки об’єднувачу Японії Токугаві Ієясу. Засновник уславленого роду правителів-сьогунів побудував розкішний замок, виблискування позолоченої верхівки якого було видно за багато кілометрів. Навколо фортеці швидко виросло одне з найбільших міст країни. Омитий водами затоки Ісе мегаполіс славиться унікальною кухнею, в якій змішалися японські, китайські, індійські та італійські традиції.
Головні пам’ятки: Замок Нагоя, Святилище Ацута, Меморіальний музей промисловості та технологій Тойота, Громадський акваріум порту Нагоя.
Фукуока
Населення: 1 610 000 жителів
Місто з двохтисячолітньою історією, також відоме, як «Японські ворота в Азію». Побудована на березі Японського моря Фукуока стала відправною точкою, звідки вирушили перші імператорські посольства до Китаю та Кореї і першим портом країни, що приймав іноземних купців. Це одночасно давнє та молоде місто і в наш час виділяється особливою гостинністю до іноземців.
Головні пам’ятки: Вежа Фукуока, храм Кусіда-дзіндзя, Парк Охорі, торгово-розважальний комплекс Канал Сіті Хаката.
Кобе
Населення: 1 520 000 жителів
Історичне портове місто, засноване навколо ідеальної глибоководної бухти Внутрішнього Японського моря. Кобе славиться своєю космополітичністю. Прогулюючись міськими вулицями можна натрапити не тільки на типово європейські будинки, а й на синагогу чи мечеть. Поряд з центром Кобе пролягають гори Рокко, біля підніжжя яких облаштовані численні термальні курорти онсен.
Головні пам’ятки: квартал Харборленд, квартал Нанкін-мачі, Вежа порту Кобе, термальні джерела Аріма Онсен.
Хацукаїті
Населення: 114 000 жителів
Місце паломництва прихильників синтоїзму – традиційної японської релігії, сформованої під впливом буддизму, даосизму і конфуціанства. Хацукаїті відоме своїми численними святилищами, центральне місце серед яких займає побудоване над водами Внутрішнього Японського моря Святилище Іцукусіма. Його червоні 16-метрові ритуальні ворота торії перетворилися на один із національних символів країни.
Головні пам’ятки: Святилище Іцукусіма, острів Іцукусіма (Міяджіма), гора Місен, храмовий комплекс Дайшо-ін.
Хімедзі
Населення: 530 000 жителів
Хімедзі розташоване в затишній, оточеній горами долині, в місці впадіння відразу декількох річок в Внутрішнє Японське море. Це останнє велике місто Японії, найвищою будівлею якого є не офісний хмарочос, а справжній середньовічний замок. Історичні пам’ятки Хімедзі стали популярним місцем зйомок японських та голлівудських фільмів.
Головні пам’ятки: Замок Хімедзі, сад Коко-ен, храм Шошазан Енгьо-дзі.
Камакура
Населення: 172 000 жителів
Камакура увійшла в історію, як столиця першого всеяпонського сьогунського уряду. Місто популярне серед жителів Токіо завдяки своїм старовинним храмам, тихоокеанським пляжам, вкритим зеленню пагорбам та затишній атмосфері, яка дозволяє відпочити від токійського стресу.
Головні пам’ятки: храм Котоку-ін, храм Цуругаока Хатімангу, храм Хасе-дера, храм Хококу-дзі.