10 найцікавіших міст Австрії
Відень
Населення: 1 980 000 жителів
Місто вальсів, опери, всесвітньовідомих музеїв, величних палаців та вишуканих парків. Заснована на берегах Дунаю столиця Австрії стала центром найбільш багатонаціональної європейської імперії, а в наш час тут знаходиться третя резиденція ООН після Нью-Йорка і Женеви. Відень разом з передмістями утворює агломерацію, в якій проживає третина населення країни, тому не дивно, що в місті сконцентровані більшість австрійських пам’яток.
Головні пам’ятки: палац Шенбрунн, палац Гофбург, Собор святого Стефана, палац Бельведер, Віденська державна опера, Музей історії мистецтв, Музей природознавства, музей Альбертіна, Віденська ратуша, парк Пратер, Шенбруннський зоопарк, Музейний квартал.
Зальцбург
Населення: 156 000 жителів
Батьківщина видатного композитора Вольфганга Амадея Моцарта і просто прекрасне місто, що ніби зійшло до нас зі сторінок казки. Розташований біля північного підніжжя Альп Зальцбург приваблює мандрівників чудовими гірськими пейзажами, захоплюючою історією та незвичним для Австрії архітектурним ансамблем в стилі італійського бароко.
Головні пам’ятки: Фортеця Гогензальцбург, Палац Мірабель, Зальцбурзький собор, палац Хельбрунн, Місце народження Моцарта.
Інсбрук
Населення: 131 000 жителів
Окрім багатої архітектурної та культурної спадщини, Інсбрук славиться своїми спортивними можливостями. Поряд з альпійським містом знаходяться відразу декілька гірськолижних курортів, а в 1964 і 1976 роках тут проходили Зимові Олімпійські ігри. Інсбрук також вважається одним з найбільш екологічно чистих міст Європи, населення яких перевищує 100 тисяч жителів.
Головні пам’ятки: Золотий дах, замок Амбрас, палац Гофбург, Канатна дорога Нордкетте.
Грац
Населення: 298 000 жителів
Друге за населенням місто Австрії та головний університетський центр країни. З Грацом пов’язаний життєвий шлях багатьох талановитих людей, починаючи від геніального винахідника Ніколи Тесли і закінчуючи легендою бодібілдингу та кінематографа Арнольдом Шварценеггером. Місто виділяється невимушеним поєднанням багатовікових традицій і сучасних архітектурних тенденцій.
Головні пам’ятки: Замок Еггенберг, Годинникова вежа, музей Кунстхаус, площа Гауптплац.
Гальштат
Населення: 734 жителів
Розташований на березі однойменного озера Гальштат заслужено вважається наймальовничішим альпійським містечком. У цьому місці не хочеться нікуди поспішати, а чисте повітря та фантастичні краєвиди просто змушують насолоджуватися життям. Окрім оригінального Гальштату, існує також копія поселення, побудована в 2012 році в китайській провінції Гуандун.
Головні пам’ятки: Ринкова площа, Гальштатська соляна шахта, оглядовий майданчик Гальштат Сківалк, озеро Галлштаттерзее.
Лінц
Населення: 210 000 жителів
Хоча Лінц відомий насамперед як великий промисловий центр, місто поступово перетворюється на популярний туристичний напрямок. В Лінці можна побачити найбільшу центральну площу Австрії, найвищий собор, побудований за межами Відня, та найстаріший збережений храм країни.
Головні пам’ятки: площа Гауптплац, Новий собор, музей Центр Арс Електроніка, Замок Лінца.
Мельк
Населення: 5 590 жителів
Це невелике містечко може похвалитися багатою архітектурною спадщиною, центральне місце серед якої займає розкішний бенедиктинський монастир, зведений на скелі над Дунаєм. В Мельку знайшов свій останній спочинок національний покровитель Австрії Святий Коломан.
Головні пам’ятки: Монастир у Мельку, Церква Вознесіння Діви Марії, магазин Вино та Вахау.
Клагенфурт-ам-Вертерзе
Населення: 104 000 жителів
За середньовічною легендою Клагенфурт-ам-Вертерзе заснований в місці, де був вбитий злий дракон, про що нагадує старовинний фонтан, розташований на головній площі міста. Поряд з Клагенфуртом знаходиться найтепліше альпійське озеро Вертерзе, яке носить неофіційний статус «Австрійської Рів’єри».
Головні пам’ятки: парк мініатюр Мінімундус, озеро Вертерзее, Фонтан дракона, адміністративна будівля Ландхаус.
Целль-ам-Зее
Населення: 10 200 жителів
Целль-ам-Зее – справжня знахідка для любителів гірськолижного спорту, розкішних природних пейзажів і святкової атмосфери. Поєднання засніжених альпійських вершин та озера Целлерзее перетворило містечко на елітний всесезонний курорт, популярний серед європейської аристократії,
Головні пам’ятки: озеро Целлерзее, гора Шміттенхое, гірськолижний курорт Целль-ам-Зее, оглядовий майданчик Гіпфелвельт 3000.
Кіцбюель
Населення: 8 290 жителів
Старовинне альпійське містечко, яке стало батьківщиною австрійського гірськолижного спору та неодноразово отримувало титул «Найкращого гірськолижного курорту світу». Кіцбюель зачаровує своїм крихітним, але яскравим історичним центром.
Головні пам’ятки: гірськолижний курорт Кіцбюель, озеро Шварцзее, Казино Кіцбюель, Музей Кіцбюеля.