Skip to content
Menu
Клуб Мандрівників
  • Україна
  • Європа
  • Америка
  • Азія
  • Африка
  • Океанія
  • Соцмережі
  • Подорожі
Клуб Мандрівників

Туристичний паспорт Швейцарії

Posted on 07.07.202427.04.2025

Коротка довідкова інформація про Швейцарію

Прапор і герб

Загальногеографічна карта

Державний устрій

Повна офіційна назва: Швейцарська Конфедерація

Форма правління: Федеративна директоріальна республіка

Столиця: Де-юре відсутня, де-факто Берн.

Офіційна мова: Німецька, французька, італійська, романшська.

Адміністративний устрій: Швейцарія складається з 26 автономних кантонів.

Рівень демократії і свободи слова: Високий

Географія

Площа: 41 200 км²

Рельєф: Переважно гірський. Середня висота над рівнем моря – 1 350 метрів. Головний гірський масив – Альпи. Найвища точка – гора Дюфур (4 634 метри над рівнем моря). Ліси вкривають 31% території країни.

Найдовші річки: Рейн (1 230 км з яких 375 км на території Швейцарії), Рона (813 км з яких 264 км на території Швейцарії).

Найбільші озера: Женевське (580 км², спільне з Швейцарією), Боденське (473 км², спільне з Німеччиною і Австрією), Невшательське (215 км²), Маджоре (210 км², спільне з Італією).

Клімат: На більшій частині території Швейцарії клімат помірний. В Альпах клімат змінюється з висотою до холодного високогірного. Найвища зафіксована температура повітря + 41°C. Найнижча зафіксована температура повітря – 41°C.

Населення

Населення: 8 560 000 жителів

Етнічний склад: Німці (65%), французи (18%), італійці (10%), португальці (2,9%), албанці (2,6%).

Мовний склад: Німецька (62%), французька (23%), італійська (8%), португальська (2,9%), албанська (2,6%).

Релігійний склад: Християнство (63%), іслам (5,4%), нерелігійні (31%).

Найбільші міста

НазваЖителів
Цюрих427 000
Женева203 000
Базель173 000
Лозанна141 000
Берн134 000
Вінтертур116 000

Найбільші міські агломерації

НазваЖителів
Цюрих1 430 000
Женева616 000
Базель559 000
Лозанна441 000
Берн425 000

Корисна інформація

Віза: Не потрібна. Дозволений строк безвізового перебування до 90 днів протягом 180 днів.

Валюта: Швейцарський франк. Поділяється на 100 Рапенів/Сантимів/Чентезимо.

Різниця в часі з Україною: – 1 година

Побутова електрична мережа: Напруга 230 В. Частота 50 Гц. Тип розеток C, J.

Місцевий телефон екстреної допомоги: Швидка медична допомога: 144. Поліція: 117. Пожежно-рятувальна служба: 118.

Чайові: Хоча в швейцарських закладах громадського харчування плата за обслуговування включена в рахунок, швейцарці зазвичай залишають як чайові дрібну здачу. Як чайові таксистам теж зазвичай залишають дрібну здачу. Чайові готельним працівникам від 2 франків.

Популярні національні страви

Фондю – основним інгредієнтом страви є сир, який плавиться на вогні з додаванням спецій та вина або бренді. Під час трапези в отриману масу вмочують насаджені на спеціальні довгі виделки шматочки хліба.

Кордон блю – у своїй основній формі це м’ясна котлета, наповнена тонкими скибочками шинки і сиру, панірована та обсмажена у фритюрі в гарячій олії, неглибоко обсмажена на сковороді або запечена в духовці.

Безе – солодкий, повітряний десерт. Готується з яєчних білків, цукру, харчової кислоти і найважливішого, хоча й невидимого компонента – повітря.

Раклет – варена або смажена картопля, вкрита шматочками розплавленого сиру. Зазвичай подається з м’ясною нарізкою, соліннями, цибулею та хлібом.

Зопф – традиційний швейцарський хліб, який готується з борошна, масла, дріжджів, молока та яєць. Характеризується м’якою консистенцією та переплетеною формою.

Рьощті – хрусткі картопляні млинці з апетитною золотистою скоринкою. Відварену картоплю натирають на довгі смужки та обсмажують з вершковим маслом, олією і сіллю.

Швейцарська меренга – легка, повітряна суміш, що складається з яєчних білків і цукру. Інгредієнти постійно збивають на водяній бані, доки вони не охолонуть і не утворять густу глянцеву масу, яку потім зазвичай запікають.

Популярні національні продукти

Швейцарський шоколад – символ якості, відомий у всьому світі. Швейцарія стала батьківщиною молочного шоколаду та процесу коншування, що робить шоколад надзвичайно гладким і ніжним. До найвідоміших виробників швейцарського шоколаду належать: Lindt, Toblerone, Cailler, Frey, Läderach.

Емменталь – напівтвердий сир, виготовлений з непастеризованого коров’ячого молока. Емменталь має лагідний, солодкувато-горіховий смак та характерні великі дірки, з якими у більшості людей асоціюється «класичний» швейцарський сир.

Грюєр – варений і пресований сир із сирого коров’ячого молока. Зовні сир вкритий зернистою шкіркою. Грюєр має солоно-горіховий смак.

Аппенцель – твердий сир, виготовлений із сирого коров’ячого молока. Поки сир дозріває, його регулярно промивають трав’яним розсолом. Смаки варіюються від гострих до пряних та фруктових.

Тет де Муан – циліндричний напівтвердий сир, виготовлений з непастеризованого коров’ячого молока. Зовні сир вкритий зернистою шкіркою. Тет де Муан прийнято зскрібати, а не нарізати, як це роблять з іншими видами сирів. Такий процес змінює структуру сиру та сприяє вивільненню ароматів.

Популярні національні напої

Абсент – дуже міцний алкогольний напій зеленого кольору, виготовлений з екстракту гіркого полину. До напою можуть додаватися ароматизатори, які включають різні комбінації анісу, фенхелю, меліси, коріандру чи інших рослинних компонентів. Вміст спирту в абсенті коливається від 40 до 70 відсотків.

Шасла – сорт білого вина, виготовлений з однойменного білого винограду. Характеризується легкістю та низьким вмістом спирту.

Рівелла – газований безалкогольний напій, який виготовляється на основі молочної сироватки. Має легкий, освіжаючий, трохи солодкуватий смак.

Популярні сувеніри

Швейцарський шоколад – заслужено вважається найкращий шоколадом світу. Особливо виділяється швейцарський молочний шоколад.

Швейцарський сир – емменталь, впізнаваний за своїми характерними великими дірками, та багато інших видів сиру. Часто продається в дерев’яних коробках.

Швейцарський годинник – символ точності, надійності і стилю. Вибір варіюється від таких всесвітньовідомих розкішних брендів, як Rolex чи Omega, до цілком демократичних і яскравих, як Swatch.

Швейцарський армійський ніж – багатофункціональний складаний ніж з декількома додатковими інструментами. Класичний варіант має руків’я червоного кольору із зображенням хреста і щита.

Годинник з зозулею – дерев’яний настінний годинник із фігуркою пташки, яка імітує голос зозулі.

Фондю-набір – керамічний або металевий посуд для приготування фондю.

Сувенірна корівка – символ швейцарських Альп у вигляді фігурки, магніта або плюшевої іграшки.

Безпека

В Швейцарії низький рівень злочинності. Основну небезпеку для туристів складають кишенькові злодії і шахраї. Уникайте відвідування неблагонадійних районів міст після заходу сонця. В кантонах Тічино і Санкт-Галлен в громадських місцях заборонено носити одяг, який повністю або частково приховує обличчя.

Подорожуючи в лісистих районах країни остерігайтеся ведмедів, вовків і отруйних змій (гадюк). Будьте обережні поряд з дикими кабанами.

В Альпах існує небезпека сходження лавин, каменепадів, зсувів грунту і повеней. Відправляючись в гори перевіряйте прогнози погоди, дотримуйтесь всіх необхідних заходів безпеки та переконайтеся, що ви належним чином оснащені для найгіршого сценарію. Також переконайтеся, що ваша туристична страховка покриває будь-яку конкретну діяльність.

В Швейцарії заборонене вживання алкоголю в громадських місцях. Мінімальний вік для покупки алкоголю: 18 років для напоїв з вмістом спирту від 15%; 16 років для напоїв з вмістом спирту до 15%; в кантоні Тічино 18 років для всіх алкогольних напоїв. В країні декриміналізоване зберігання до 10 грам канабісу для рекреаційного використання та дозволяється використання канабісу для медичних цілей.

На дорогах Швейцарії дозволяється керування транспортними засобами в стані легкого алкогольного сп’яніння (до 0,05% алкоголю в крові для більшості водіїв і до 0,01% для водіїв зі стажем менше трьох років). Якщо ви хочете скористатися автострадами країни, ви повинні сплатити дорожній збір придбавши віньєтку.

Місцева водопровідна вода цілком придатна для пиття.

Залишити відповідь Скасувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

  • Азія
  • Америка
  • Африка
  • Європа
  • Океанія
  • Україна

Туристичний путівник Україною та світом. При використанні матеріалів вказуйте активне посилання на сайт.

  • Facebook
  • Instagram
©2025 Клуб Мандрівників | WordPress Theme by Superbthemes.com