Skip to content
Menu
Клуб Мандрівників
  • Україна
  • Європа
  • Америка
  • Азія
  • Африка
  • Океанія
  • Соцмережі
  • Подорожі
Клуб Мандрівників

Туристичний паспорт Бельгії

Posted on 18.08.202429.04.2025

Коротка довідкова інформація про Бельгію

Прапор і герб

Загальногеографічна карта

Державний устрій

Повна офіційна назва: Королівство Бельгія

Форма правління: Федеративна парламентська конституційна монархія

Столиця: Брюссель

Офіційна мова: Нідерландська, французька, німецька.

Адміністративний устрій: Бельгія складається з трьох автономних регіонів

Рівень демократії і свободи слова: Високий

Географія

Площа: 30 500 км²

Рельєф: Переважно рівнинний. Середня висота над рівнем моря – 181 метр. Найвища точка – плато Синьяль-де-Ботранж (694 метри над рівнем моря). Узбережжя Бельгії омивається водами Північного моря. Ліси вкривають 22% території країни.

Найдовші річки: Маас (925 км з яких 192 км на території Бельгії), Шельда (360 км з яких 200 км на території Бельгії).

Найбільше озеро: О-Дор (3,74 км²)

Клімат: Помірний. Найвища зафіксована температура повітря + 41°C. Найнижча зафіксована температура повітря – 30°C.

Населення

Населення: 11 900 000 жителів

Етнічний склад: Фламандці (49%), валлонці (27%), араби (4,9%), італійці (4,1%), французи (2,4%), нідерландці (2%) турки (2%).

Мовний склад: Нідерландська (59%), французька (40%).

Релігійний склад: Християнство (62%), іслам (6,8%), нерелігійні (29%).

Найбільші міста

НазваЖителів
Брюссель1 220 000
Антверпен530 000
Гент 265 000
Шарлеруа202 000
Льєж195 000

Найбільші міські агломерації

НазваЖителів
Брюссель1 840 000
Антверпен888 000
Льєж500 000
Гент380 000
Шарлеруа290 000

Корисна інформація

Віза: Не потрібна. Дозволений строк безвізового перебування до 90 днів протягом 180 днів.

Валюта: Євро. Поділяється на 100 Євроцентів.

Різниця в часі з Україною: – 1 година

Побутова електрична мережа: Напруга 230 В. Частота 50 Гц. Тип розеток C, E.

Місцевий телефон екстреної допомоги: 101, 112.

Чайові: Хоча в бельгійських закладах громадського харчування плата за обслуговування включена в рахунок, якщо ви повністю задоволені якістю обслуговування, ви можете залишити як чайові дрібну здачу. Як чайові таксистам теж можна залишити дрібну здачу. Чайові готельним працівникам від 2 євро.

Популярні національні страви

Гофре (Бельгійські вафлі) – тонкі вафлі, виготовлені з рідкого тіста. Випікаються в спеціально розробленій вафельниці, яка створює характерний картатий візерунок зверху та знизу кожного коржа. Є два різновиди цього національного десерту: легкі брюссельські вафлі та більш щільні льєжські вафлі.

Картопля фрі – Бельгія разом з Францією вважається батьківщиною цієї популярною у всьому світі страви. Готується з картоплі, нарізаної вздовж соломкою і обсмаженої у фритюрі в розігрітій олії.

Муль-фріт – страва складається з мідій у поєднанні з картоплею фрі. Основною приправою до страви є майонез, який надає додаткову нотку насиченості.

Карбоннада – рагу з яловичини та темного пива. Для додаткового аромату додають чебрець, часник і лаврове листя.

Фрікандель – смажена у фритюрі ковбаса без шкірки. Найчастіше вживається як закуска з майонезом.

Спекулаас – пряне печиво з інтенсивним ароматом кориці, гвоздики, мускатного горіха та імбиру. Традиційно випікається напередодні Дня Святого Миколая.

Популярні національні продукти

Бельгійський шоколад – відомий у всьому світі завдяки високій якості та насиченому смаку. До найпопулярніших марок належать Neuhaus, Godiva, Leonidas, Côte d’Or, Pierre Marcolini.

Анжуйська груша – бельгійський сорт груші з ароматною і ніжною м’якоттю та солодким і соковитим смаком. Це універсальна груша, яку їдять як свіжою, так і приготованою.

Бельгійський ендівій – овоч з хрустким блідо-зеленим листям і гострим, гірким смаком у сирому вигляді. При приготуванні на грилі або на пару смак стає трохи солодшим. Ендівій зазвичай використовується для приготування салатів, пирогів, супів, смажених страв і рагу.

Кубердон – традиційна бельгійська цукерка у формі конуса. Зовні цукерка досить тверда, а внутрішня – тягуча та липка. Класичний варіант кубердона має інтенсивний малиновий смак.

Популярні національні напої

Тріпель – легкий для вживання світлий ель з високою карбонізацією та складними смаками. Традиційно має високий вміст алкоголю.

Ламбік – ель спонтанного бродіння, колір якого варіюється від жовтого до темно-червоного. Цей сорт повинен бути виготовлений із мінімум 30% пшениці, а сусло завжди ферментується природними дикими дріжджами.

Траппістське пиво – особлива категорія пива, яка включає різні сорти, що варять у траппістських монастирях. Має складний і багатий аромат та, зазвичай, високий вміст алкоголю.

Дуббель – насичений темно-червоний ель. Набуває смаку завдяки цукровому сиропу, який додають у сусло.

Женевер – міцний алкогольний напій, отриманий шляхом дистиляції перебродженого сусла з солодженого ячменю і ароматизованого ягодами ялівцю з іншими прянощами. Вважається попередником джину.

Популярні сувеніри

Бельгійський шоколад – високоякісний продукт, який виготовляється з найкращого какао та згідно з традиційними технологіями.

Бельгійське пиво – сотні сортів найрізноманітніших кольорів, смаків і міцності. Особливо популярні бельгійські елі.

Бельгійські вафлі – легкі брюссельські та більш щільні льєжські вафлі в вакуумній упаковці.

Мініатюрні Пісяючі хлопчики – зменшені копії однієї з найвідоміших скульптур світу, яка стала символом Брюсселя.

Сувеніри з картоплею фрі – гумористичні сувеніри у вигляді магнітів, брелоків, кружок, футболок, мініатюрних декоративних фритюрниць.

Маски з карнавалу в Бінші – воскові маски на згадку про традиційне бельгійське свято, занесене до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Мініатюри Атоміума – зменшені копії ще одного символу Брюсселя. Як і Ейфелева вежа, Атоміум мав стати лише тимчасовою конструкцією, створеною для Всесвітньої виставки.

Безпека

В Бельгії низький рівень злочинності. Основну небезпеку для туристів складають кишенькові злодії і шахраї. Уникайте відвідування неблагонадійних районів міст після заходу сонця. В громадських місцях заборонено носити одяг, який повністю або частково приховує обличчя. Під час відвідування полів битв Першої світової війни на північному заході країни тримайтеся пішохідних доріжок, тут досі знаходять снаряди, що не розірвалися.

Завжди носіть із собою паспорт. Ви повинні показати посвідчення особи, якщо його вимагає поліція.

Подорожуючи в лісистих районах країни остерігайтеся отруйних змій (гадюк). Будьте обережні поряд з дикими кабанами.

В Бельгії вживання алкоголю в громадських місцях загалом є дозволеним, але в деяких регіонах діють місцеві закони, які забороняють публічне вживання спиртових напоїв за межами призначених для цього закладів громадського харчування і розважальних закладів. Мінімальний вік для покупки алкоголю: 18 років для дистильованих напоїв з вмістом спирту понад 1,2% і ферментованих напоїв з вмістом спирту понад 22%; 16 років для всіх інших алкогольних напоїв. В країні декриміналізоване зберігання до 3 грам канабісу для рекреаційного використання та діє частковий дозвіл на використання канабісу для медичних цілей.

На дорогах Бельгії дозволяється керування транспортними засобами в стані легкого алкогольного сп’яніння (до 0,05% алкоголю в крові). В деяких районах міст є екологічні зони, в’їзд в які дозволений лише транспортним засобам, які відповідають певним стандартам викидів вихлопних газів. Максимальна швидкість для їзди на електросамокаті становить 25 км/год, а їзда по тротуарам і з пасажиром заборонена.

Місцева водопровідна вода цілком придатна для пиття.

Залишити відповідь Скасувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

  • Азія
  • Америка
  • Африка
  • Європа
  • Океанія
  • Україна

Туристичний путівник Україною та світом. При використанні матеріалів вказуйте активне посилання на сайт.

  • Facebook
  • Instagram
©2025 Клуб Мандрівників | WordPress Theme by Superbthemes.com