Коротка довідкова інформація про Бельгію
Прапор і герб
Загальногеографічна карта
Основні відомості
Повна офіційна назва: Королівство Бельгія
Площа: 30 500 км²
Населення: 11 900 000 жителів
Столиця: Брюссель
Офіційна мова: Нідерландська, французька, німецька.
Географія
Рельєф: Переважно рівнинний. Найвища точка – плато Синьяль-де-Ботранж (694 метри над рівнем моря).
Берегова лінія: 66 км. Узбережжя Бельгії омивається водами Північного моря.
Головні річки: Шельда і Маас.
Найбільше озеро: О-Дор
Клімат: Помірний
Населення
Найбільші міста: Брюссель (1 220 000), Антверпен (530 000), Гент (265 000), Шарлеруа (202 000), Льєж (195 000).
Найбільші міські агломерації: Брюссель (1 840 000), Антверпен (888 000), Льєж (500 000), Гент (380 000), Шарлеруа (290 000).
Етнічний склад: Фламандці (49%), валлонці (27%), араби (4,9%), італійці (4,1%), французи (2,4%), нідерландці (2%) турки (2%).
Мовний склад: Нідерландська (59%), французька (40%).
Релігійний склад: Християнство (62%), іслам (6,8%), нерелігійні (29%).
Державний устрій
Форма правління: Федеративна парламентська конституційна монархія
Адміністративний устрій: Бельгія складається з трьох автономних регіонів
Рівень демократії і свободи слова: Високий
Корисна інформація
Валюта: Євро
Різниця в часі з Україною: – 1 година
Побутова електрична мережа: Напруга 230 В. Частота 50 Гц. Тип розеток C, E.
Віза: Не потрібна. Дозволений строк безвізового перебування до 90 днів протягом 180 днів.
Кухня
Бельгійська кухня складається з компонентів, заснованих на стандартах французької та німецької кулінарних традицій – активно використовуються м’ясо, морепродукти, овочі, картопля, масло, сир, вершки, пиво і вино. При цьому і донині простежується вплив середньовічної кулінарії – широко використовуються гірчиця, трави, спеції і змішування солодкого з кислим або солодкого з солоним.
Місцева королева столу – картопля фрі: головний скарб світового фастфуду винайшли саме бельгійці, чим шалено пишаються, поглинаючи його в великих кількостях.
До найпопулярніших національних страв належать: картопля фрі, муль-фріт, карбонад, ватерзой, бельгійські вафлі, бельгійський шоколад.
З напоїв варто спробувати: бельгійське пиво, женевер.
Чайові
У ресторанах зазвичай додається плата за обслуговування, тому чайові не потрібні, але ви можете округлити рахунок для обслуговуючого персоналу. Водієві таксі мона залишити здачу, як чайові.
Сувеніри
Найпопулярніші бельгійські сувеніри — пиво, вафлі та шоколад. Найдорожчими є шоколадні вироби компанії Mary-Chocolatier — офіційного постачальника шоколаду для бельгійського королівського двору. Якість шоколаду контролює держава, дегустації для туристів зазвичай безкоштовні. Бельгія рясніє блошиними ринками, де за невелику суму можна купити неповторні речі. Також країна відома дизайнерським одягом — за новим вбранням треба їхати до фірмових магазинів в Антверпені. Там же розташовується найбільший у Європі ювелірний квартал, де можна придбати
якісні коштовності, зокрема й вироби зі справжніх діамантів.
Безпека
Бельгія є доволі безпечною країною. У туристичних кварталах можна сміливо гуляти й уночі, а от кварталів, населених емігрантами з Африки та Близького Сходу, краще уникати навіть удень. Основних заходів безпеки слід дотримувати усюди: невеличкі кишенькові крадіжки тут — поширене явище, особливо у центрі Брюсселя. Дорогі речі, великі суми грошей готівкою краще залишати в готельних сейфах. Спілкуючись з місцевим населенням, краще не порівнювати Бельгію з Францією — це можуть сприйняти як образу. Також краще уникати в розмовах політики. За законодавством Бельгії завжди треба мати при собі посвідчення особи, в іншому разі поліцейському можна показати ключі від готельного номера.
У Валлонії діють дуже суворі штрафи за забруднення довкілля, за викинуте на дорогу сміття доведеться сплатити близько 100 євро штрафу.