20 найкращих оздоровчих курортів Європи
Карлові Вари
Чехія
Перше місце, яке згадують, коли йде мова про європейський оздоровчий курорт. Карлові Вари вже більше шести столітть відомі на весь світ завдяки своїм термальним мінеральним джерелам. В свій час тут лікувались Бетховен, Бах, Паганіні та інші не менш відомі особистості. В околицях містечка знаходиться більше 80 джерел, з яких в медичних цілях використовують 14. Вони мають схожий хімічний склад, але різний вміст вуглекислого газу і температуру. Бальнеотерапевтичні послуги надаються як в спеціалізованих санаторіях, так і в спа-центрах при готелях. Карлові Вари також відомі своєю чарівною архітектурою, мальовничою природою і лікером Бехерівка.
Баден-Баден
Німеччина
Курорт, який давно став синонімом розкоші, ексклюзивності і висококласного спа-відпочинку. Цілющі властивості місцевих гарячих мінеральних джерел були відомі ще давнім римлянам. З кінця XVIII століття Баден-Баден перетворюється в «літню столицю Європи», куди вся європейська знать приїжджала відпочити і поправити здоров’я. Тут розміщені численні клініки, санаторії і спа-центри. Найбільшою популярністю користуються два великих термальних центри: Каракалла терми і римсько-ірландські лазні Фрідріхсбад. Після оздоровчих процедур можна прогулятися доглянутими старовинними вуличками центральної частини міста.
Іскія
Італія
Невеликий острів вулканічного походження в Середземному морі, що славиться своїми пляжами, термальними мінеральними джерелами і цілющими грязями, які згадувалися ще давньоримськими науковцями. Серед численних оздоровчих закладів Іскії виділяються два великих комплекси: Сади Посейдона та Негомбо. Унікальним місцем є затока Сорджето. Підводні гарячі джерела перетворили її на природний спа-центр. Температура води тут навіть зимою не опускається нижче 28 °C.
Будапешт
Угорщина
Будапешт – це не тільки одна з найгарніших столиць Європи, що приваблює туристів своєю архітектурою, а й одне з найбагатших термальними мінеральними водами міст світу. З підземних водойм на поверхню виходять більше 100 гарячих джерел. Перша купальня на їх базі була відкрита в XII столітті лицарями госпітальєрами. Серед численних спа-центрів Будапешту виділяється Купальня Сечені – найбільший термальний комплекс Європи, побудований на початку XX століття в стилі необароко. Він складається з 3 великих відкритих басейнів і 15-ти менших внутрішніх. Відвідувачам доступний повний комплекс бальнеотерапії, різні види саун, масаж.
Гріндавік
Ісландія
Містечко, поряд з яким знаходиться Блакитна лагуна – найпопулярніше термальне озеро світу. Його багаті мінералами води дійсно мають блакитний відтінок, який практично зливається з небом Ісландії, а температура не опускається нижче 25 °C, тому тут можна купатися цілий рік. Блакитна лагуна виникла після побудови в цій місцевості геотермальної електростанції, яка працює за рахунок підземних гарячих вод. На березі озера розміщений спа-центр, який, крім води, використовує лікувальні грязі.
Бат
Велика Британія
Гарячі мінеральні джерела Бата використовувались ще в античні часи. Найбільший розквіт курорту почався в кінці XVIII століття, коли були знайдені залишки римських терм, пізніше перетворені на музей. Кожне літо сюди з’їжджалася «на води» більша частина британської аристократії. В XX столітті про Бат трохи підзабули, більш корисними стали вважатися морські купання. Відродження популярності курорту почалася в 2006 році, коли відкрився бальнеологічний комплекс Термі Бат Спа. Один з його басейнів розташований на даху будівлі, звідки відкривається чудовий вид на місто, історичний центр якого входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
Абано-Терме
Італія
Курорт, де, за легендами, Геракл набирався сил після своїх дванадцяти подвигів. Абано дослівно перекладається «без мук», і ця багатообіцяюча назва приваблює сюди стражденних вже більше як дві тисячі років. Гарячі мінеральні джерела Абано-Терме згадували в своїх творах і листах Шекспір, Моцарт, Петрарта, Байрон, Гете. Крім цілющих вод, містечко відоме мінеральними грязями, які готуються в спеціальних ваннах під відкритим небом. Процес дозрівання триває три роки, після чого грязі перетворюється на справжній цілющий препарат. Більшість готелів курорту мають власні термальні басейни і спа-центри.
Монтекатіні-Терме
Італія
Курортне містечко, яке вже п’ять століть славиться своїми гарячими мінеральними джерелами і лікувальними грязями на основі вулканічної глини. Найстаріший спа-центр Монтекатіні-Терме функціонує з кінця XVIII століття. Тут знаходиться незвичайний солярій, в якому засмагають, знаходячись в термальній ванні. Історична частина містечка розташована на вершині високого пагорба, звідки відкривається чудовий вид на околиці.
Сатурнія
Італія
Крихітне селище, яке, згідно з легендою, було засноване богом Сатурном. Його гарячі мінеральні джерела відомі більше двох тисяч років. Найпотужніше джерело, стікаючи з пагорба, створило геотермальний феномен – Каскате дель Муліно. Це численні природні басейни з ідеальною для купання температурою в 37 °C. Повний комплекс лікувальних та косметологічних процедур можна пройти в готельно-оздоровчому центрі Терме ді Сатурнія. До послуг відвідувачів надаються термальні басейни, спа-салон і гольф-клуб.
Хевіз
Угорщина
Містечко, біля якого знаходиться найбільше термальне озеро світу, площею майже 5 гектарів. Його цілющі властивості оцінили ще давні кельти. Завдяки потужним підземним джерелам, насичені мінералами, вуглекислим газом і киснем води Хевіза повністю оновлюються протягом двох діб. Температура водойми не опускається нижче 24 °C, тому тут можна купатися цілий рік. Для максимального комфорту відпочиваючих на озері побудована закрита купальня. Санаторії містечка пропонують повний комплекс оздоровчих процедур, для яких, крім води, використовуються лікувальні грязі.
Спа
Бельгія
Містечко, в якому сформувалися традиції оздоровчого відпочинку і на честь якого лікування мінеральними водами та грязями отримало свою назву – спа. Місцеві термальні джерела були настільки популярні в Римській імперії, що їх згадує Пліній Старший в Природничій історії – найбільшому енциклопедичному творі античності. В XIV столітті Спа перетворилось в головний курорт Європи. Сюди приїжджали на відпочинок і лікування члени королівських сімей. В наш час пройти оздоровчий курс можна в одному з бальнеологічних центрів містечка, найвідоміший з яких – Лес Термес де Спа. Спа також відоме своєю чудовою архітектурою і трасою Формули-1.
Ленгенфельд
Австрія
Історія Ленгенфельду, як бальнеологічного курорту, йде корінням в XVI століття. В 1970-х роках його термальні джерела вичерпалися і, на деякий час, про містечко забули. Все змінилося в 1986 році, коли, в зв’язку з зростанням інтересу до сусіднього гірськолижного курорту Зельдена, були проведені бурові роботи, в результаті яких відкрили підземне гаряче мінеральне джерело. На його базі створений популярний готельно-оздоровчий комплекс Аква Дом. До послуг відвідувачів надаються відкриті і закриті басейни, спа-салон, фітнес-центр, сауни і аквапарк.
Віші
Франція
Одне з найгарніших курортних містечок Європи. Мінеральні джерела Віші відомі більше двох тисяч років. Вони поділяються на гарячі і холодні. В XVIII столітті містечко перетворилося на фешенебельний курорт. На основі місцевих цілющих вод було створено багато популярних дієт і навіть кулінарних рецептів. А ще тут випускають пастилки, виготовлені шляхом випарювання солей з джерельної води. Крім бальнеотерапевтичних послуг, спа-центри Віші славляться своїми косметологічними процедурами. Тут розташована лабораторія краси компанії Лореаль.
Лейкербад
Швейцарія
Містечко, в околицях якого знаходиться більше 60 гарячих мінеральних джерел. Починаючи з Середніх віків на їх базі виникають купальні. Це одне з небагатьох місць в Європі, де лікувальна вода, перед тим як потрапити в басейн, охолоджується, а не навпаки. Серед численних спа-центрів курорту найбільшою популярністю користуються два великих термальних комплекси: Лейкербад Терме і Уоллізер Альпентерме унд Спа Лейкербад. Взимку містечко перетворюється ще й на гірськолижний курорт.
К’янчіано-Терме
Італія
Розташоване серед мальовничих пагорбів Тоскани містечко стало популярним курортом після того, як римський імператор Октавіан Август вилікував тут своє серйозне захворювання печінки. В К’янчіано-Терме є чотири основних термальних мінеральних джерела, кожне з яких має власну температуру та хімічний склад. Їх води також використовуються для настоювання лікувальних грязей. Найбільшою популярністю користуються два великих спа-центри: Пісшіне-Термалі-Тея і Терме-Сенсоріалі.
Ф’юджі
Італія
Курорт відомий з XIV століття завдяки своїм термальним мінеральним водам, аналогів яким немає в світі. Унікальність цієї води полягає в тому, що вона здатна розчиняти і виводити камені з нирок. Її продаж не одну сотню років збагачував власників містечка. В Ф’юджі знаходиться два джерела, на базі яких створений бальнеологічний комплекс вражаючих розмірів – Ле Терме ді Ф’юджі. Крім того, багато готелів курорту мають власні спа-центри.
Оренсе
Іспанія
Одне з найбагатших термальними мінеральними водами міст світу. В околицях Оренсе знаходиться більше 100 гарячих джерел, які почали використовувати в лікувальних цілях ще в часи Римської імперії. Їх цілющі властивості можна випробувати в численних відкритих басейнах місцевих спа-центрів, найпопулярніший з яких – Термас де Оутаріц. В самому центрі міста розташований комплекс Бургас, відвідування якого безкоштовне. Не менш багатий Оренсе на пам’ятки архітектури.
Маріанські Лазні
Чехія
Від свого заснування на початку XIX століття і до Першої світової війни Маріанські Лазні були одним з найбільш фешенебельних курортів Європи. Після падіння Австро-Угорської імперії містечко перетворилося на тихе і недороге місце для оздоровчого відпочинку, якому в спадок дісталася чудова архітектура. В околицях Маріанських Лазень знаходиться біля 100 мінеральних джерел. Місцеві санаторії і спа-готелі крім води, використовують для оздоровчих процедур грязі, торф і природний лікувальний газ.
Евіан-ле-Бен
Франція
Містечко на березі Женевського озера, з джерел якого розливається всесвітньовідома мінеральна вода Евіан. Її історія бере свій початок в кінці XVIII століття з одного невеликого приватного фонтану. Після виходу в 1970-х роках на американський ринок, бренд закріпився в масовій культурі, як високоякісна і дорога мінеральна вода, яка користується популярністю у зірок Голлівуду. Крім бальнеологічних процедур, спа-центри курорту використовують програми з відновлення енергії за допомогою йоги, аюрведи та інших східних методик.
Бад-Гомбург
Німеччина
Гарячі мінеральні джерела в поєднанні з сухим і теплим мікрокліматом перетворили Бад-Гомбург на один з найпопулярніших європейських курортів XIX століття. Місто стало літньою резиденцією німецького імператора Вільгельма II, для якого була побудована відкрита і зараз розкішна купальня Кур-Роял. В наш час найпопулярнішим спа-центром курорту став комплекс Таунус Терме. Також тут розташована одна з найбільших в Німеччині клінік.