10 найцікавіших міст Єгипту
Каїр

Населення: 9 600 000 жителів
Столиця Єгипту та найбільше місто арабського світу. Каїр заснований в місці, де закінчується пустеля і починається родюча Дельта Нілу. Це галасливий та еклектичний мегаполіс, який за величезну кількість пам’яток старовини і таку ж кількість туристів здобув славу африканського Риму. Центральну частину Каїру можна умовно розділити на райони, кожен з яких представляє певну історичну епоху, що має свою неповторну архітектуру.
Головні пам’ятки: Каїрський єгипетський музей, фортеця Каїрська Цитадель, Мечеть Алі Мухаммеда, Церква Святої Діви Марії (Висяча церква), Каїрська телевежа, Мечеть Ібн-Тулуна, Мечеть аль-Азхар, Мечеть султана Хасана.
Гіза

Населення: 4 360 000 жителів
Хоча багато хто вважає Гізу частиною Каїру і сюди прокладена гілка столичного метрополітену, насправді це окреме місто, розташоване на протилежному, західному березі Нілу. В околицях Гізи знаходяться найвідоміші пам’ятки Єгипту – Великі піраміди та Сфінкс. Тут щовечора проходить захоплююче світломузичне шоу, під час якого потужні прожектори по черзі висвітлюють то одну, то іншу пам’ятку і одночасно звучить розповідь про історію Стародавнього Єгипту.
Головні пам’ятки: Піраміда Хеопса, Великий Сфінкс, Піраміда Хефрена, Піраміда Мікерина, Статуя Рамзеса II, музей просто неба Селище Фараонів.
Луксор

Населення: 268 000 жителів
Одне з найстаріших міст світу, історія якого нараховує понад п’ять тисячоліть. У минулому Луксор називався Фіви і був столицею Стародавнього Єгипту. Води Нілу розділять Луксор на дві частини. На правому березі розкинулося «місто живих» – житловий район, де можна побачити добре збережені давньоєгипетські храмові комплекси. На лівому березі тягнеться «місто мертвих» – місцевість, яка стала відомою, як місце поховання фараонів.
Головні пам’ятки: Карнакський храм, Долина Царів, Луксорський храм, Заупокійний храм Хатшепсут, Колоси Мемнона, Луксорський музей.
Александрія

Населення: 5 260 000 жителів
Остання столиця Стародавнього Єгипту і один з головних наукових та культурних центрів античного світу, в якому розташовувалася легендарна Александрійська бібліотека. Побудована на середземноморському узбережжі Александрія названа на честь свого засновника Александра Македонського. На відміну від інших міст Єгипту, тут переважає європейський, а не близькосхідний стиль архітектури.
Головні пам’ятки: фортеця Цитадель Кайтбея, Палац і сади Монтаза, катакомби Ком-еш-Шукафа, Бібліотека Александріна.
Асуан

Населення: 401 000 жителів
Найпівденніше місто Стародавнього Єгипту. Асуан слугував воротами до Нубії, через які проходили каравани навантажені золотом, слоновою кісткою і спеціями. Тут також видобувався граніт, з якого будували обеліски, статуї та храми по всьому Єгипту. Поряд з містом розташована одна з найбільших на планеті гідротехнічних споруд – Асуанські греблі.
Головні пам’ятки: Храмовий комплекс Філи, Нубійський музей, Нубійське село, Асуанські греблі.
Хургада

Населення: 214 000 жителів
Колишнє селище британських нафтовиків-шукачів, яке перетворилося на найпопулярніший пляжний курорт Єгипту. Окрім неглибоких теплих вод Червоного моря та піщаних пляжів, що простягнулися майже на 40 кілометрів вздовж узбережжя, Хургада славиться своїм насиченим нічним життя з численними клубами, барами і ресторанами.
Головні пам’ятки: Гавань Хургади, Великий акваріум Хургади, Мечеть Ель Міна Масджид, парк мініатюр Міні Єгипет.
Шарм-еш-Шейх

Населення: 13 600 жителів
Другий за популярністю пляжний курорт Єгипту відомий в першу чергу, як ідеальне місце для занурень до красот Червоного моря. В водах поблизу Шарм-еш-Шейха не раз знімав свої підводні фільми дослідник світового океану Жак-Ів Кусто. Завдяки казино і нічним клубам району Наама-Бей місто також отримало славу «арабського Лас-Вегасу».
Головні пам’ятки: Площа СОХО, Затока Наама, Небесний собор, Мечеть Аль-Мустафа.
Саккара

Населення: 32 100 жителів
Місто, назва якого походить від імені бога мертвих. І це не дивно, оскільки сучасна Саккара розташована поряд з найдавнішим некрополем Мемфіса – столиці Єгипту періоду Стародавнього царства. Саме тут з’явилися найперші на планеті піраміди. Хоча після XXIII століття до нашої ери фараонів в некрополі не ховали, гробниці менш важливих осіб з’являлись в Саккарі аж до римської епохи.
Головні пам’ятки: Піраміда Джосера, Піраміда Уніса, гробниця Мастаба Ті.
Дахшур

Населення: 14 700 жителів
Некрополь Дахшура має особливе значення серед давньоєгипетських «міст мертвих». Завдяки архітектурним експериментам фараона-інноватора Снофру в Дахшурі відбувся перехід рід ранніх ступінчастих гробниць фараонів до «справжніх» гладкостінних пірамід. Окрім цього, некрополь цікавий похованнями знатних жінок, в гробницях яких було знайдено велику кількість ювелірних виробів.
Головні пам’ятки: Ламана піраміда Снофру, Рожева піраміда Снофру, Чорна піраміда Аменемхета III.
Міт-Рахіна

Населення: 23 100 жителів
Невелике сучасне містечко Міт-Рахіна розкинулося посеред руїн колись величної давньоєгипетської столиці Мемфіса, яка впродовж багатьох століть утримувала звання найбільшого міста Стародавнього Світу. На жаль місто фараонів виявилося не настільки непідвладним часу, як розташовані навколо піраміди. Мемфіс остаточно занепав після арабського завоювання Єгипту.
Головні пам’ятки: Музей Міт-Рахіна, Статуя Рамзеса II, Мемфіський сфінкс.