7 найцікавіших палаців і особняків Африки
Палац Бахія

Марокко, Марракеш
Лабіринт з понад 150 кімнат, а також внутрішніх дворів і садів, що займають площу близько восьми гектарів. Таке хаотичне планування резиденції марокканських Великих візирів пояснюється її поступовою розбудовою впродовж другої половини XIX століття без чіткого архітектурного плану. Не зважаючи на свій вражаючий розмір, споруда майже повністю одноповерхова. Найцікавіша частина Палацу Бахія – Великий внутрішній двір. Двір вимощений італійським мармуром та оточений елегантною дерев’яною галереєю. Галерея давала доступ до близько 80 кімнат, які були частиною гарему візирів.
Палац Монтаза

Єгипет, Александрія
Палацово-парковий комплекс, назву якого можна перекласти, як «місце для прогулянок» або «місце для відпочинку». Така назва повністю відповідає функції Палацу Монтази, побудованого в якості літньої резиденції єгипетських правителів. Комплекс складається з декількох окремих будівель та виділяється еклектичним стилем, що поєднав в собі італійське бароко з османськими архітектурними елементами. Окрім великого розкішного парку, палац має власний закритий пляж, яким в минулому користувалась королівська родина.
Корлівський палац

Марокко, Рабат
Офіційна резиденція королів Марокко. Хоча палац не доступний для екскурсій, розташована перед резиденцією площа стала популярним туристичним місцем. На фоні досить аскетичного фасаду будівлі виділяються брами палацу, щедро прикрашені керамічною мозаїкою та дерев’яним різьбленням. Всередині резиденції, окрім житлових і робочих приміщень монаршої родини, також знаходяться кімнати Королівської гвардії Марокко та Королівський коледж.
Палац Дар-Мнебхі (Музей Марракеша)

Марокко, Марракеш
У самому серці Медини Марракеша, посеред лабіринту старовинних вуличок, ховається один з головних архітектурних скарбів міста – Палац Дар-Мнебхі. Побудований наприкінці XIX століття для міністра оборони Мехді Мнебхі, палац став чудовим зразком атмосфери традиційної марокканської розкоші, розташованої за непримітними зовні стінами. В наш час в будівлі розміщений Музей Марракеша, де можна побачити зразки традиційного і сучасного марокканського мистецтва, а також колекцію історичних артефактів.
Рова Антананаріву

Мадагаскар, Антананаріву
На найвищому пагорбі столиці Мадагаскару височіє покинутий палац Рова Антананаріву – колишня резиденція правителів Королівства Імеріна, яке існувало на острові до його входження в склад Французької колоніальної імперії. В середині XIX століття дерев’яний палацовий комплекс був перебудований в європейському стилі, ставши першою кам’яною спорудою Антананаріву. В наш час перетворена на музей резиденція перебуває в процесі тривалої реставрації після пожежі 1995 року, яка не тільки сильно пошкодила палац, а й знищила музейну експозицію та архіви.
Палац султана

Занзібар, Танзанія
Колишня резиденція правителів Занзібарського султанату, яка пізніше також виконувала функцію резиденції уряду Танзанії. Розташований на березі Індійського океану палац побудований з білого коралового вапняку, завдяки чому будівля не перегрівалася на сонці та зберігала комфортну для проживання температуру. Сьогодні Палац султана функціонує як меморіальний музей, що знайомить відвідувачів з життям занзібарської еліти часів Британського протекторату.
Будинок Колумба

Іспанія, Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія
Будинок губернатора Канарських островів, в якому під час своєї першої подорожі до Американського континенту зупинявся видатний мореплавець Христофор Колумб. Свій сучасний вигляд Будинок Колумба отримав в 1950-х роках в результаті об’єднання декількох споруд в єдиний музейний комплекс. Колекції музею поділені на п’ять тематичних напрямків: Колумб і його подорожі; Канарські острови, як стратегічна база на шляху до Нового Світу; Американські цивілізації; місто Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія; живопис XVI-XX століть.