25 найцікавіших міст Азії
Токіо
Японія
Населення: 14 000 000 жителів
Гігантський ультрасучасний мегаполіс, де до кожного квадратного метра ставляться з типовою японською дбайливістю, а в складному плануванні вулиць і ліній метрополітену можуть заплутатися навіть місцеві жителі. Токіо розкинулося на березі глибокої затоки Тихого океану, біля підніжжя Кантоських гір. Помилуватися пейзажами столиці Японії з висоти дозволяють численні оглядові майданчики, найпопулярніші з яких находяться на Токійській вежі та Небесному дереві Токіо.
Головні пам’ятки: Токійська вежа, Токійський Діснейленд, Монастир Сенсо, вежа Небесне дерево Токіо, Святилище Мейдзі, Токійський Імператорський палац, Будівля Токійського столичного уряду, парк Сіндзюку-геен, Токійський національний музей, Перехрестя семи доріг в Сібуя.
Пекін
Китай
Населення: 18 900 000 жителів
Унікальне місто, де кожен турист, незалежно від інтересів, знайде щось для себе. Історична імперська спадщина і сучасні тенденції в архітектурі, цікаві музеї і природні красоти – так виглядає Пекін XXI століття. В столиці КНР найбільший палацовий комплекс світу Заборонене місто знаходиться поряд з найбільшою у світі Площею Тяньаньмень, а уздовж північного кордону багатомільйонного мегаполіса тягнеться наймонументальніше творіння людських рук – Великий китайський мур.
Головні пам’ятки: Великий китайський мур (Ділянка Бадалін), замково-палацовий комплекс Заборонене місто, Літній палац, Храм Неба, Площа Тяньаньмень, монастир Юнхегун, вулиця Ванфуцзін, Національний музей Китаю, Парк Цзіншань, Парк Бейхай.
Дубай
ОАЕ
Населення: 3 560 000 жителів
Найбільше місто ОАЕ не перестає змінюватися і дивувати. Навіть ті, хто побував тут всього 10 років тому, вже не мають повного права говорити «Я бачив Дубай». Розташований на березі Перської затоки мегаполіс явно страждає на гігантоманію. В Дубаї знаходяться найвищі у світі хмарочос та оглядове колесо, найбільші торгово-розважальний центр і критий гірськолижний комплекс, а також грандіозні штучні архіпелаги та кілометри широких піщаних пляжів.
Головні пам’ятки: хмарочос Бурдж Халіфа, Фонтан Дубай, готель Бурдж-ель-Араб, Форт Аль-Фахід (Музей Дубая), торгово-розважальний центр Дубай Молл, критий гірськолижний комплекс Скі-Дубай, Дубайський акваріум та зоопарк підводних тварин, аквапарк Аквавенчер, штучний архіпелаг Острови Пальм, монумент Дубайська рамка.
Сінгапур
Сінгапур
Населення: 5 630 000 жителів
Мультикультурне місто-держава, розташоване в Південнокитайському морі на острові Сінгапур та численних дрібних острівцях. Отримавши незалежність від Великої Британії, Сінгапур перетворився на одну з найбагатших і найрозвиненіших країн світу з найвищою на планеті концентрацією доларових мільйонерів. Це по-справжньому дивовижне місто, куди приїжджають любителі футуристичних пам’яток, азартних ігор та першокласної азійської кухні.
Головні пам’ятки: Сади біля затоки, готель-казино Марина-Бей Сендс, затока Марина-Бей, тематичний парк Юніверсал-Студіос-Сінгапур, вулиця Орчард-роуд, колесо огляду Сінгапур флаєр, Сінгапурський зоопарк, Сінгапурський ботанічний сад, зоопарк Нічне сафарі, Храм і музей зуба Будди.
Бангкок
Таїланд
Населення: 5 660 000 жителів
Яскравий і космополітичний Бангкок стирає межі між сходом та заходом, між історією і сучасністю. В цьому мегаполісі з сотнями хмарочосів та бурхливим нічним життям свято шанують спадщину минулого і чудово збережені архітектурні шедеври різних епох – головне тому підтвердження. Хоча столиця Таїланду межує з Південнокитайським морем, історичний центр міста знаходиться приблизно в 25 кілометрах від узбережжя.
Головні пам’ятки: Великий палац, храм Ват Пхо, храм Ват Арун, храм Ват Пхра Кео, храм Ват Трайміт, Будинок Джима Томпсона, храм Ват Сакет, Парк Люмпіні, Вівтар Ераван, хмарочос Вежа Байок 2.
Гонконг
Китай
Населення: 7 410 000 жителів
Місце, де Схід зустрічається з Заходом. Гонконг розкинувся на мальовничих пагорбах півострова Цзюлун і численних навколишніх островів Південнокитайського моря. Це всіяне хмарочосами місто має не просто статус спеціального адміністративного району КНР, а є справжньою державою в державі. Гонконг помітно відрізняється від решти регіонів країни, адже за довгі роки під управлінням Британської імперії місто зазнало впливу європейської культури.
Головні пам’ятки: гора Пік Вікторія, Бухта Вікторія, Гонконгський Діснейленд, статуя Великий Будда (Будда Тяньтань), Набережна Цім Ша Цуй, аквапарк-океанаріум Оушен парк, канатна дорога Нгонпінг 360, монастир Чилінь, Гонконгський історичний музей, поромний причал Зоряний пором.
Делі
Індія
Населення: 11 000 000 жителів
Розташування Делі на перехресті важливих торгових шляхів принесло столиці Індії не тільки процвітання, але й міграцію багатьох народів та переселення численних завойовників. За понад два тисячоліття у місті склалася колоритна багатонаціональна культура, в якій перемішалися найрізноманітніші етнічні, мовні і релігійні групи. Чудовою ілюстрацією цього різноманіття є архітектура Делі, що поєднує у собі споруди різних епох та стилів.
Головні пам’ятки: храм Акшардхам, Храм Лотоса, Гробниця Хумаюна, мінарет Кутб-Мінар, тріумфальна арка Брама Індії, Червоний форт, храм Гурдвара Бангла-Сагіб, палац Раштрапаті-Бхаван, Сади Лоді, музей Ганді Смріті.
Єрусалим
Ізраїль
Населення: 966 000 жителів
Одне з найдавніших міст світу, яке стало священним центром відразу трьох релігій: юдаїзму, християнства та ісламу. Статус Єрусалима – предмет гарячих дискусій, оскільки місто вважає своєю столицею не тільки Ізраїль, а й частково визнана Палестинська Держава. Відвідати біблійні місця буде цікаво і людям, далеким від релігії, адже на цих старовинних вулицях відбувалися історичні події, які вплинули на формування сучасної західної цивілізації.
Головні пам’ятки: Храм Гробу Господнього, Стіна плачу, Музей Ізраїлю, меморіал Яд Вашем, фортеця Давидова вежа, мечеть Купол Скелі, Оливкова гора, Гетсиманський сад.
Кіото
Японія
Населення: 1 460 000 жителів
Колишня столиця Японії, яка виконувала цю функцію більше тисячі років, ставши за цей час сховищем кращих досягнень японського мистецтва, релігії і філософії. Оточене з усіх сторін горами Кіото – це багатогранне місто, де старовинні буддистські храми чергуються з сучасними висотними будівлями, парками та садами. Прогулянка вулицями Кіото перетворюється на захоплюючу подорож сторінками історії Країни сонця, що сходить.
Головні пам’ятки: храмовий комплекс Фусімі-Інарі, Монастир Кінкаку, Монастир Кійомідзу, Замок Ніджьо, Святилище Мейдзі, Бамбуковий ліс Арасіяма, Монастир Гінкаку, Храм Сандзюсанген.
Агра
Індія
Населення: 1 580 000 жителів
Місто знаменитого Тадж-Махалу – символу великого кохання імператора Джахана Мугала до своєї дружини Мумтаз Махал, який увійшов до списку Семи нових чудес світу. Найяскравіші архітектурні пам’ятки Агри були створені в період могутньої Імперії Великих Моголів, столицею якої було це галасливе, багатолюдне місто. Агра зберегла свій первісний середньовічний вигляд з вузькими заплутаними вуличками, величними храмами та неприступними фортечними стінами.
Головні пам’ятки: мавзолей Тадж-Махал, Червоний форт, мавзолей Ітімад-Уд-Даула, Мечеть Джама, парк Мехтаб-Багх, Культурний та конференц-центр Калакріті.
Джайпур
Індія
Населення: 3 040 000 жителів
Джайпур також відомий, як Рожеве місто. В 1876 році махараджа Рам Сінгх пофарбував свою столицю в колір, який в індійській культурі асоціюється з гостинністю, щоб вітати Принца Уельського Едуарда VII. Традиція була збережена і досі фасади більшості місцевих старовинних будівель мають рожеве забарвлення. Історична частина Джайпура оточена стіною та виділяється нетиповим для традиційної індійської архітектури прямолінійним плануванням.
Головні пам’ятки: фортеця Амбер, палац Хава-Махал, Міський палац, обсерваторія Джантар-Мантар, палац Джал-Махал, Форт Нахаргарх, Форт Джайгарх, храм Бірла Мандір.
Шанхай
Китай
Населення: 21 900 000 жителів
Найбільше місто світу виросло з невеликого рибальського селища, розташованого в місці впадіння річки Янцзи в Східнокитайське море. Шанхай відомий своїм архітектурним розмаїттям. В різних районах мегаполісу створено дев’ять «тематичних міст»: американське, англійське, німецьке, італійське, іспанське, голландське, шведське, традиційне китайське, а також екологічне місто Лінань. Кожна тематична зона повторює архітектурний стиль тієї країни, яку вона представляє
Головні пам’ятки: Набережна Вайтань, сад Ю (Юй-Юань), телевежа Східна перлина, Шанхайський Діснейленд, Шанхайський музей, хмарочос Шанхайський всесвітній фінансовий центр, Нанкінська вулиця, квартал Шанхайська французька концесія.
Мумбаї
Індія
Населення: 12 400 000 жителів
Мумбай – це своєрідна індійська суміш Лондона, Нью-Йорка та Голлівуду. Спочатку сучасний мегаполіс був конгломерацію з семи прибережних островів в Аравійському морі, які з часом об’єднали в один острів і перетворилися на найбільше місто Індії. Мумбай відомий багатою архітектурною спадщиною періоду британського панування та численними кіностудіями, де щорічно знімається фільмів більше, ніж в будь-якому іншому місті світу.
Головні пам’ятки: тріумфальна арка Брама до Індії, вокзал Чгатрапаті-Шиваджі, храм Шрі-Сіддхівінаяк, вулиця Марин-Драйв, Морський міст Бандра-Ворлі, Печерні храми острова Елефанта, Мечеть Хаджи Алі, Базиліка Богоматері на горі Бандра.
Сеул
Республіка Корея
Населення: 9 580 000 жителів
Столиця Республіки Кореї розкинулася в оточенні зелених гірських вершин всього за 50 кілометрів від кордону з КНДР. Сеул – це високотехнологічний мегаполіс, де життя пролітає в шаленому ритмі. Однак місто може похвалитися не тільки футуристичними пейзажами, тут збереглося багато пам’яток традиційної корейської архітектури. В самому центрі Сеула розмістився одноповерховий житловий квартал Букчон, який більше нагадує музей під відкритим небом.
Головні пам’ятки: палац Кьонбоккун, палац Чандук, Телевежа Намсан, Національний центральний музей Кореї, Військовий меморіал Республіки Корея, палац Токсугун.
Куала-Лумпур
Малайзія
Населення: 1 980 000 жителів
Столиця Малайзії – це культурний плавильний котел і місто контрастів, де співіснують ультрасучасні хмарочоси та традиційні малазійські дерев’яні будиночки. Куала-Лумпур став яскравим прикладом азійського економічного дива, в результаті якого невелике шахтарське поселення перетворилося на один з головних фінансових центрів континенту і справжню Мекку для любителів шопінгу. Місто буквально потопає в зелені незліченних парків та садів.
Головні пам’ятки: хмарочос Вежі Петронас, Вежа Куала-Лумпур, КЛСС Парк, Куала-Лумпурський парк птахів, океанаріум Акварія КЛСС, Музей ісламського мистецтва Малайзії.
Хошимін
В’єтнам
Населення: 7 000 000 жителів
Багатолюдний і галасливий мегаполіс з абсолютно хаотичним рухом транспорту та неповторним азіатським колоритом. Найбільше місто В’єтнаму назване на честь комуністичного лідера Хо Ши Міна, однак його історична назва Сайгон все ще широко використовується як в’єтнамцями, так і іноземцями. Особливо це стосується центрального району Хошиміна, де спадщина французьких колонізаторів змішується з сучасною реальністю хмарочосів з скла та бетону.
Головні пам’ятки: Центральне поштове відділення, Собор Нотр-Дам де Сайгон, Музей жертв війни, Муніципальний театр Хошиміна, Палац незалежності, хмарочос Фінансова башта Бітекско.
Ханой
В’єтнам
Населення: 3 600 000 жителів
Столиця В’єтнаму може похвалитися самобутнім історичним центром, майже не зіпсованим сучасною соціалістичною забудовою. Туристів тут чекає екзотична суміш в’єтнамських, китайських і французьких традицій містобудування. Серед сучасних міських пам’яток виділяється найбільша у світі керамічна мозаїка довжиною 6,5 кілометрів. Ханой також відомий своїми затишними парками та численними озерами.
Головні пам’ятки: храмово-університетський комплекс Ван Меу, Мавзолей Хо Ши Міна, озеро Хоанк’єм, в’язниця-музей Ханой Хілтон, Президентський палац, В’єтнамський музей етнології.
Тайбей
Тайвань
Населення: 2 590 000 жителів
Найбільше місто Тайваню має неоднозначний статус: материкові китайці вважають його центром провінції КНР, а жителі острова – столицею незалежної Республіки Китай, яка в минулому контролювала територію материкового Китаю. Тайбей розкинувся в долині, з усіх сторін оточеній горами. З їх висотою змагаються хмарочоси міста, найвідоміший з яких – Тайбей 101, який став першим хмарочосом світу, що перевищив висоту 500 метрів.
Головні пам’ятки: хмарочос Тайбей 101, Національний палац-музей, Меморіал Чан Кайші, Храм Бангка Луншань, Тайбейський зоопарк, Храм Син-тянь.
Осака
Японія
Населення: 2 750 000 жителів
Шумна і яскрава Осака вважається кулінарною столицею країни та центром національного лялькового театру бунраку, колоритні вистави якого припадуть до смаку цінителям японської культури. Розташоване на березі Внутрішнього Японського моря місто пронизують безліч річкових рукавів і рукотворних каналів, через які перекинуто понад тисячу мостів. Доповнюють позитивні враження від Осаки місцеві жителі, відомі своєю доброзичливістю та вмінням розважатися.
Головні пам’ятки: Замок Осака, тематичний парк Юніверсал-Студіос-Японія, Акваріум Осаки Кайюкан, Замковий парк Осаки, Монастир Сітенно, хмарочос Умеда Скай Білдінг.
Макао
Китай
Населення: 682 000 жителів
«Азіатський Лас-Вегас» та «Куточок Європи в Азії» – так називають це автономне місто, розташоване на узбережжі Південнокитайського моря. Більше чотирьох століть Макао перебувало під керівництвом Португалії і цей факт наклав відбиток на місцевий спосіб життя та архітектуру. Історичний центр міста внесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, як унікальний зразок співіснування китайської і португальської культур.
Головні пам’ятки: Руїни собору Святого Павла, готель-казино Венеція, Площа Сенадо, шоу-програма Будинок танцювальної води, готель-казино Великий Лісабон, Вежа Макао.
Сіємреап
Камбоджа
Населення: 225 000 жителів
Світову славу Сіємреап отримав в середині XIX століття, коли французькі дослідники заново відкрили світу Ангкор – залишки столиці могутньої Кхмерської імперії. Розташований поряд з містом археологічний парк займає площу близько 200 квадратних кілометрів та складається з понад 100 об’єктів різного ступеня збереженості. В період свого найбільшого розквіту це був справжній середньовічний мегаполіс, населення якого перевищувало мільйон жителів.
Головні пам’ятки: храмовий комплекс Ангкор-Ват, храмовий комплекс Та Пром, храмовий комплекс Байон, храм Преа Хан, Національний музей Ангкора, Вулиця 08 (Пабна вулиця).
Абу-Дабі
ОАЕ
Населення: 1 800 000 жителів
Респектабельне і комфортне місто, де немає дубайської суєти та заторів на дорогах. Більша частина столиці ОАЕ розташувалася на групі прибережних островів в Перській затоці. Білосніжний пісок пляжів, смарагдова зелень, з якою не може впоратися вічна спека, майже ідеально чисті вулиці, запаморочливі хмарочоси, розвинена індустрія розваг – це все Абу-Дабі, місто, де арабська казка переплелася з технологіями майбутнього.
Головні пам’ятки: Мечеть шейха Заїда, тематичний парк Світ Феррарі, музей Лувр Абу-Дабі, готель Палац Еміратів, аквапарк Яс Уотерворлд Абу-Дабі, палац Кашр Аль-Ватан.
Сіань
Китай
Населення: 9 390 000 жителів
Найстаріша з збережених столиць стародавнього Китаю. Сіань – це місто великих імператорських династій, вічний спокій яких вже понад два тисячоліття охороняє легендарна Теракотова армія. Історичний центр Сіаню повністю обнесений могутньою кріпосною стіною висотою 12 та шириною 15 метрів. Укріплення утворює майже ідеально рівний прямокутник, довжина периметру якого сягає 14 кілометрів. Доповнює образ неприступної фортеці широкий, заповнений водою рів.
Головні пам’ятки: музей Теракотова армія, Укріплення Сіаню, Велика пагода диких гусей, Дзвіниця Сіаню, Велика мечеть Сіаню, Музей історії Шеньсі.
Удайпур
Індія
Населення: 451 000 жителів
Дивовижно мальовниче і колоритне місто, в якому поєдналися романтичні природні пейзажі та архітектурні шедеври минулих століть. Удайпур славиться своїми озерами, побудованими на їх берегах і островах палацами, вузькими старовинними вуличками, розкішними садами та шумом потопаючих у запахах прянощів базарів. Жителі міста виділяються схильністю до носіння одягу яскравих кольорів, а також влаштування не менш барвистих фестивалів і ярмарків.
Головні пам’ятки: Міський палац, Озерний палац, Озеро Пічола, особняк Багор-кі-Хавелі, Палац Мусонів, Храм Джагдіш.
Хоян
В’єтнам
Населення: 72 800 жителів
«В’єтнамська Венеція» розкинулася між Південнокитайським морем і численними островами дельти річки Тхубон. Прогулянкових човнів тут не менше, ніж рибальських, а повечеряти можна на одному з плавучих ресторанчиків. Історичний центр Хояна відомий, як найкращий приклад збереженої доколоніальної архітектури В’єтнаму. Чудові пляжі перетворили місто ще й на популярний курорт.
Головні пам’ятки: Старе місто Хояну, Пляж Ан Бенг, Художня галерея і культурний музей дорогоцінної спадщини, зал зборів і храм Хой Куан Фуок Кіен, Нічний ринок.