10 найцікавіших міст Африки
Каїр
Єгипет
Населення: 9 600 000 жителів
Столиця Єгипту та найбільше місто арабського світу. Каїр заснований в місці, де закінчується пустеля і починається родюча Дельта Нілу. Це галасливий та еклектичний мегаполіс, який за величезну кількість пам’яток старовини і таку ж кількість туристів здобув славу африканського Риму. Центральну частину Каїру можна умовно розділити на райони, кожен з яких представляє певну історичну епоху, що має свою неповторну архітектуру.
Головні пам’ятки: Каїрський єгипетський музей, фортеця Каїрська Цитадель, Мечеть Алі Мухаммеда, Церква Святої Діви Марії (Висяча церква), Каїрська телевежа, Мечеть Ібн-Тулуна, Мечеть аль-Азхар, Мечеть султана Хасана.
Гіза
Єгипет
Населення: 4 360 000 жителів
Хоча багато хто вважає Гізу частиною Каїру і сюди прокладена гілка столичного метрополітену, насправді це окреме місто, розташоване на протилежному, західному березі Нілу. В околицях Гізи знаходяться найвідоміші пам’ятки Єгипту – Великі піраміди та Сфінкс. Тут щовечора проходить захоплююче світломузичне шоу, під час якого потужні прожектори по черзі висвітлюють то одну, то іншу пам’ятку і одночасно звучить розповідь про історію Стародавнього Єгипту.
Головні пам’ятки: Піраміда Хеопса, Великий Сфінкс, Піраміда Хефрена, Піраміда Мікерина, Статуя Рамзеса II, музей просто неба Селище Фараонів.
Марракеш
Марокко
Населення: 928 000 жителів
Колишня столиця Марокко, на честь якої країна отримала свою назву. Історичний центр Марракеша – це справжній музей просто неба, складений з лабіринту вузьких вуличок та оточений багатокілометровою кріпосною стіною. Через рудий відтінок старовинних глинобитних будівель Медину Марракеша називають «Червоним містом». В її центрі знаходиться велика площа, яка, як і сотні років тому, виконує функцію ринку та сцени для вуличних артистів.
Головні пам’ятки: місто-фортеця Медина Марракеша, Палац Бахія, площа Джамаа-ель-Фна, Сад Мажорель, школа Медресе Бен Юсуфа, мечеть Кутубія, Палац Каср-аль-Баді, Саадські гробниці.
Луксор
Єгипет
Населення: 268 000 жителів
Одне з найстаріших міст світу, історія якого нараховує понад п’ять тисячоліть. У минулому Луксор називався Фіви і був столицею Стародавнього Єгипту. Води Нілу розділять Луксор на дві частини. На правому березі розкинулося «місто живих» – житловий район, де можна побачити добре збережені давньоєгипетські храмові комплекси. На лівому березі тягнеться «місто мертвих» – місцевість, яка стала відомою, як місце поховання фараонів.
Головні пам’ятки: Карнакський храм, Долина Царів, Луксорський храм, Заупокійний храм Хатшепсут, Колоси Мемнона, Луксорський музей.
Кейптаун
ПАР
Населення: 4 000 000 жителів
Законодавча столиця ПАР розташувалася на надзвичайно мальовничому узбережжі Атлантичного океану, біля самого краю континенту – Мису Доброї надії. Заснований в 1652 році Кейптаун став першим постійним європейським поселенням на південь від Сахари. Крім природних красот, місто приваблює пам’ятками нідерландської та британської колоніальної архітектури. Старий порт Кейптауна – чудовий приклад перетворення напівзанедбаного району доків в популярну туристичну зону.
Головні пам’ятки: Столова гора, Набережна Вікторії та Альфреда, Мис Доброї Надії, острів Роббенайланд, Акваріум двох океанів, сад Кірстенбош.
Фес
Марокко
Населення: 1 110 000 жителів
Найдавніша з історичних столиць Марокко також відома, як головний центр ісламської культури та освіти в Африці. В Фесі знаходиться найстаріший у світі університет, заснований в 859 році, і найстаріша безперервно діюча бібліотека, відкрита в 1359 році. Оточена середньовічної стіною Медина Феса вважається найбільшою пішохідною зоною на планеті. Особливого колориту району додають різнокольорові чани міських фарбувалень шкіри.
Головні пам’ятки: місто-фортеця Медина Феса, брама Баб-Бу-Джелуд, Фарбувальні Шуара, школа-мечеть Медресе Бу Інанія, Музей дерев’яного мистецтва та ремесел Неджаріне.
Касабланка
Марокко
Населення: 3 350 000 жителів
Найбільше місто Марокко, яке завдяки вдалому розташуванню на березі Атлантичного океану перетворилося на один з найважливіших торгових центрів Африки. Вулиці Касабланки поєднують в собі традиційний ісламський вигляд та архітектурні і культурні віяння, що прийшли з Європи. Поряд з мечетями тут можна зустріти християнські храми та синагоги, а жінки часто ходять в міні-спідницях і на високих підборах.
Головні пам’ятки: Мечеть Хасана II, місто-фортеця Стара медина Касабланки, Площа Мухаммеда V, Королівський палац Касабланки, Церква Нотр-Дам де Лурд.
Александрія
Єгипет
Населення: 5 260 000 жителів
Остання столиця Стародавнього Єгипту і один з головних наукових та культурних центрів античного світу. Розташована на середземноморському узбережжі Александрія названа на честь свого засновника Александра Македонського. На відміну від інших міст країни, тут переважає європейський, а не близькосхідний стиль архітектури.
Головні пам’ятки: фортеця Цитадель Кайтбея, Палац і сади Монтаза, катакомби Ком-еш-Шукафа, Бібліотека Александріна.
Йоханесбург
ПАР
Населення: 4 940 000 жителів
В найбільшому місті ПАР наочно відчувається все расове і етнічне різноманіття цієї країни. На відміну від інших населених пунктів республіки, тут не домінує жодна з мовних груп, а англійська виступає в якості мови міжнаціонального спілкування. Невелику кількість історичних пам’яток Йоханесбург компенсує численними музеями та розвиненим вуличним мистецтвом.
Головні пам’ятки: Музей апартеїду, Пагорб Конституції, тематичний парк Золотий Риф Сіті, Зоопарк Йоганнесбурга.
Найробі
Кенія
Населення: 4 390 000 жителів
Побудоване в кінці XIX століття, на місці незаселених боліт, Найробі швидко перетворилося на одне з найбільших міст Африки і головний світовий центр сафарі-туризму. Унікальною особливістю столиці Кенії є розташований в адміністративних межах міста національний природний парк. Від столичних будівель тварин відділяє лише паркан.
Головні пам’ятки: Національний парк Найробі, центр охорони і розведення слонів Шелдрік вілдлайф траст, Центр Жирафа, Музей Карен Бліксен.