7 найцікавіших міст Океанії
Сідней
Австралія
Населення: 4 690 000 жителів
Найбільше і найстаріше місто Австралії, засноване в 1788 році на порізаному глибокими затоками березі Тихого океану. Якщо витягнути в одну лінію всі місцеві бухти, вийде узбережжя протяжністю понад 300 кілометрів. Сідней – це хмарочоси ділових кварталів та затишні передмістя, доглянуті парки і чисті піщані пляжі, це космополітизм та змішання культур. Міську забудову мегаполіса оточує зелене кільце національних парків.
Головні пам’ятки: Сіднейський оперний театр, Сіднейська гавань, міст Гарбор-Брідж, Будівля королеви Вікторії, Художня галерея Нового Південного Уельсу, Собор Сент-Мері, Сіднейська телевежа, Сіднейський акваріум.
Мельбурн
Австралія
Населення: 4 580 000 жителів
Культурна столиця Австралії розкинулася на узбережжі Індійського океану, недалеко від місця, де він переходить в Тихий океан. Мельбурн неодноразово був визнаний найкращим для проживання містом на планеті. В історичному центрі мегаполісу, поряд з сучасними хмарочосами, збереглося багато чудових зразків вікторіанської архітектури. Гордістю Мельбурна стали найкращі на континенті музеї та ціла низка міжнародних мистецьких фестивалів, які щорічно проходять в місті.
Головні пам’ятки: меморіал Святиня пам’яті, Національна галерея Вікторії, стадіон Мельбурн Крикет Граунд, хмарочос Башта Еврика, Мельбурнський музей, Державна бібліотека Вікторії.
Гонолулу
США
Населення: 345 000 жителів
Якщо хочете за один день побувати в тропічних джунглях, піднятися в гори, повалятися на золотистому тихоокеанському пляжі, побачити яскраві коралові рифи і прогулятися вулицями класичного американського міста з висотними будівлями та національними кварталами – вам потрібно їхати в Гонолулу. Столиця Гаваїв відома як туристичний рай, де завжди тепло і сонячно, а дошка для серфінгу такий же звичний атрибут, як велосипед в Амстердамі.
Головні пам’ятки: пляж Вайкікі-Біч, Меморіал лінкора Аризона, вулкан Даймонд-Гед, Палац Іолані, бухта Перл-Харбор, корабель-музей Міссурі.
Окленд
Нова Зеландія
Населення: 1 440 000 жителів
Найбільше місто Нової Зеландії виділяється своїм унікальним географічним положенням. Окленд розташований між водами Тихого океану, одночасно на західному і східному узбережжі країни. Місто оточують два гірських хребта та пів сотні згаслих вулканів, які тепер стали озерами, горами і острівцями. В Окленді можна побачити найвищу в Південній півкулі споруду та найбільшу концентрацію яхт і вітрильних човнів.
Головні пам’ятки: вежа Скай Тауер, Оклендський музей, Художня галерея Окленда, Оклендський зоопарк, Морський акваріум Келлі Тарлтон.
Канбера
Австралія
Населення: 490 000 жителів
Столиця Австралії була закладена в 1913 році, щоб покласти край суперництву Сіднея і Мельбурна за право бути головним містом молодої країни, утвореної після об’єднання шести колишніх британських колоній. В основу планування Канберри лягла концепція міста-саду з великим центральним озером та зонами природної рослинності, розташованими між міською забудовою.
Головні пам’ятки: Австралійський військовий меморіал, Будівля парламенту, Національна галерея Австралії, Національний музей Австралії.
Веллінгтон
Нова Зеландія
Населення: 212 000 жителів
Найпівденніша і найвітряніша столиця світу розкинулася на березі мальовничої тихоокеанської бухти вулканічного походження. Архітектурний ансамбль Веллінгтона виділяється еклектичним змішанням найрізноманітніших стилів та масовою дерев’яною забудовою. Ще однією особливістю цього надзвичайно зеленого міста є велика віадуків і тунелів.
Головні пам’ятки: Національний музей Те-Папа-Тонгарьова, Парламентський пагорб, Канатна дорога Веллінгтона, Ботанічний сад Веллінгтона.
Брисбен
Австралія
Населення: 2 280 000 жителів
Хоча Брисбен межує з Тихим океаном та є популярною відправною точкою для занять дайвінгом і водних екскурсій, історичний центр міста розташувався не на океанічному узбережжі, а вздовж звивистих берегів однойменної річки. Брисбен відомим своїми відкритими зеленими просторами, де вільно почуваються коали, папуги та інші екзотичні для жителів Європи тварини.
Головні пам’ятки: зоопарк Лоун Пайн Коала, Парк Південного Берегу, Художня галерея Квінсленда, Мерія Брісбена.