Коротка довідкова інформація про Єгипет
Прапор і герб


Загальногеографічна карта

Державний устрій
Повна офіційна назва: Арабська Республіка Єгипет
Форма правління: Президентсько-парламентська республіка
Столиця: Каїр
Офіційна мова: Арабська
Адміністративний устрій: Єгипет складається з 27 губернаторств.
Рівень демократії і свободи слова: Низький
Географія
Площа: 1 000 000 км²
Рельєф: Переважно рівнинний. Середня висота над рівнем моря – 321 метр. Головний гірський масив – Пагорби Червоного моря. Найвища точка – Гора Святої Катерини (2 629 метрів над рівнем моря). Узбережжя Єгипту омивається водами Середземного і Червоного моря. Ліси вкривають 0,1% території країни. Майже всю територію Єгипту займають Сахара і Аравійська пустеля.
Найдовша річка: Ніл (6 650 км з яких 1 600 км на території Єгипту)
Найбільше озеро: Насер (5 250 км², спільне з Суданом)
Найбільший острів: Шадван (42 км²)
Клімат: На більшій частині території Єгипту клімат тропічний. В північній частині країни клімат субтропічний. Найвища зафіксована температура повітря + 51°C. Найнижча зафіксована температура повітря – 18°C.
Населення
Населення: 111 000 000 жителів
Етнічний склад: Єгиптяни (99%)
Мовний склад: Арабська (99%)
Релігійний склад: Іслам (84%), християнство (10%), нерелігійні (6%).
Найбільші міста
Назва | Жителів |
---|---|
Каїр | 9 800 000 |
Александрія | 5 360 000 |
Гіза | 4 450 000 |
Шубра-ель-Хейма | 1 270 000 |
Порт-Саїд | 791 000 |
Суец | 716 000 |
Ель-Мансура | 632 000 |
Ель-Махалла-ель-Кубра | 614 000 |
Найбільші міські агломерації
Назва | Жителів |
---|---|
Каїр | 22 500 000 |
Александрія | 6 200 000 |
Корисна інформація
Віза: Потрібна. Не потрібна для пред’явників дипломатичного паспорта і службового паспорта (дозволений строк безвізового перебування до 90 днів протягом 180 днів). Можливе оформлення туристичної візи в пунктах перетину кордону. Можливе оформлення е-візи.
Валюта: Єгипетський фунт. Поділяється на 100 піастрів.
Різниця в часі з Україною: Відсутня
Побутова електрична мережа: Напруга 220 В. Частота 50 Гц. Тип розеток C, F.
Місцевий телефон екстреної допомоги: Швидка медична допомога: 123. Поліція: 122. Пожежно-рятувальна служба: 180.
Чайові: В закладах громадського харчування прийнято залишати чайові в розмірі 10-15% від суми рахунку. Чайові таксистам – 10% від вартості проїзду. Чайові готельним працівникам від 1 американського долара або аналогічної суми у місцевій валюті.
Популярні національні страви
Шаурма – популярна вулична їжа арабського походження. В оригінальному рецепті шаурми використовується виключно дрібно порізане м’ясо баранини, обсмажене на вертикальному вертелі. М’ясо загортається у лаваш або піту разом із соусами, овочами та спеціями.
Кнафе – складається з двох хрустких шарів подрібненого та змащеного маслом тіста, наповненого сирним кремом, залитого цукровим сиропом і зазвичай посипаного фісташками. Кнафе найкраще подавати теплим.
Кушарі – проста але ароматна страва, що складається з щедро приправлених рису, макаронів і сочевиці. Для більшої ситності в кушарі можуть додаватись баранячий або яловичий фарш.
Мешбек (зульбія) – цей солодкий десерт створюється шляхом змішування борошна з йогуртом або топленим маслом, а також додаванням харчової соди або дріжджів. Отримані хрусткі ласощі потім поливають густим сиропом.
Кебда ескандарані (александрійська печінка) – фірмова страва міста Александрія, яка складається зі смаженої яловичої печінки з гострими приправами. Кебда ескандарані подають у бутербродах разом із соусом тахіні або окремо, додаючи теплий рис, шматочки лайма чи лаваш.
Єгипетський фалафель (таамея) – єгипетський різновид близькосхідних оладок, у яких замість нуту готують боби. Страва відома тим, що має легшу та вологішу текстуру, ніж інші види фалафеля.
Популярні національні продукти
Бамія – овочева культура з родини мальвових. Їстівна частина бамії – це стручок, зазвичай зеленого або червоного кольору, з незвичайною текстурою і смаком, схожим на спаржу.
Румі – твердий єгипетський сир, виготовлений з коров’ячого молока або суміші коров’ячого молока та молока водяного буйвола. Він має гострий солонуватий смак і гострий аромат, який часто посилюється горошинами перцю.
Дукка – суміш трав, підсмажених горіхів і спецій. Комбінація цих інгредієнтів подрібнена майже до порошкоподібного стану. Дукку можна використовувати для приготування салатів або як приправу.
Популярні національні напої
Собія – солодкий освіжаючий напій на основі рису, в який додають кокосове молоко, цукор і ваніль.
Каркаде – кислуватий на смак напій яскраво-червоного кольору, приготований із сушених навколоцвіть квіток розелли. Гарячий чай п’ють як освіжаючий напій у спеку. Також популярний холодний каркаде з цукром.
Лотосовий чай – екзотичний напій, який отримують із квітів лотоса. Він має особливий аромат, ніжний смак і корисні властивості, що роблять його популярним серед поціновувачів натуральних чаїв.
Популярні сувеніри
Папірус – традиційні сувеніри з давніми єгипетськими малюнками, які відтворюють історичні сюжети.
Ароматичні олії та парфуми – натуральні есенції, що використовуються для ароматерапії або як парфуми.
Фігурки фараонів, богів і пірамід – сувенірні статуетки, що символізують величну історію Єгипту.
Єгипетський бавовняний текстиль – якісні хустки, рушники, постільна білизна з місцевої бавовни.
Лотосовий та каркаде чай – традиційні напої, особливо популярний червоний чай каркаде.
Єгипетські спеції – каркаде , кмин, коріандр, чорний перець та суміші спецій для східної кухні.
Аромалампи та пахощі – глиняні лампи та пахощі у вигляді паличок або гранул для створення східної атмосфери вдома.
Ювелірні вироби з золота та срібла – прикраси в єгипетському стилі, з символами Анкха, Ока Гора тощо.
Безпека
В Єгипті відносно низький рівень злочинності. Основну небезпеку для туристів складають кишенькові злодії і шахраї. Уникайте відвідування неблагонадійних районів міст, особливо після заходу сонця. Плануючи подорож в Єгипет пам’ятайте про високу загрозу терористичних атак. Не рекомендується відвідувати північну і центральну частину Синайського півострова, західні райони Сахари та Халаїбський трикутник (спірна територія, на яку також претендує Судан). В деяких пустельних районах можна натрапити на протипіхотні міни, що не розірвалися. Небезпечні зони позначені відповідними знаками та огорожею з колючого дроту.
Завжди носіть із собою паспорт. Ви повинні показати посвідчення особи, якщо його вимагає поліція.
Подорожуючи за межами населених пунктів остерігайтеся крокодилів, вовків, отруйних змій, павуків і скорпіонів. В Червоному морі іноді трапляються напади акул на людей. Будьте обережні поряд з верблюдами, біля яких не має їх власників, і дикими кабанами. В містах та селах остерігайтеся зграй бездомних собак, які часто бувають агресивними.
Подорожуючи пустельними районами країни остерігайтеся пилових бур.
В Єгипті вживання алкоголю будь-де, крім ліцензованого ресторану чи бару, є незаконним і може призвести до арешту. В країні діє повна заборона на володіння канабісом як для рекреаційного так і для медичного використання. Тут діють дуже суворі покарання за вживання і розповсюдження наркотиків, включаючи смертну кару.
На дорогах Єгипту діє повна заборона на керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння.
Місцева водопровідна вода не придатна для пиття, використовуйте воду в пляшках.
Єгипет є авторитарною країною, тому уникайте політичних тем. Уникайте місць проведення будь-яких демонстрацій і акцій протесту. Не фотографуйте військові об’єкти, об’єкти безпеки, транспортні об’єкти, державні установи, мости, електростанції. Перш ніж фотографувати людей, запитуйте дозвіл.
Єгипет – переважно ісламська країна, в якій потрібно поважати місцеві релігійні звичаї, особливо під час священного місяця Рамадану. За межами туристичних зон одягайтеся та поводьтеся скромно. Під час Рамадану за межами готелів не рекомендується голосно слухати музику, співати, танцювати, вживати алкоголь, палити, лаятися. У денний час не рекомендується їсти і жувати жуйку за межами закладів громадського харчування.
Хоча одностатеві статеві стосунки в Єгипті прямо не криміналізовані, люди нетрадиційної орієнтації піддаються переслідуванням з боку держави.