10 найкращих бюджетних оздоровчих курортів Європи, Азії і Африки
Памуккале
Туреччина
Курортне містечко, біля якого знаходиться всесвітньовідомий геотермальний феномен – білосніжні травертинові тераси Памуккале. 17 гарячих мінеральних джерел, стікаючи з пагорба, утворили численні природні басейни. Такі фантастичні пейзажі не зустрічаються більше ніде. На вершині пагорба розташований Басейн Клеопатри, створений на місці невеликого озера, де, за легендами, приймала ванни єгипетська цариця. Бульбашки вуглекислого газу, який виштовхує воду на поверхню, створюють ефект джакузі. А повний комплекс лікувальних процедур можна пройти місцевих спа-готелях. Поряд з курортом знаходяться руїни античного міста Ієраполіс.
Боржомі
Грузія
Мінеральна вода Боржомі давно стала візитною карткою Грузії. Цілющі властивості місцевих термальних джерел були відомі ще в античні часи. Головне джерело знаходиться в Центральному парку містечка, де воду можуть пити безкоштовно всі бажаючі. В Боржомі розташовані як переобладнані радянські санаторії, так і сучасні спа-готелі світового рівня, де можна прийняти лікувальні ванни і пройти комплекс загальнозміцнюючих та косметологічних процедур.
Хаммамет
Туніс
Головний курорт Тунісу, розташований на березі Середземного моря. Спокійний і респектабельний Хаммамет славиться своїми пляжами і сучасними центрами таласотерапії, серед яких виділяється Біо-Азур-Таласо – один з найбільших в світі оздоровчих комплексів, що спеціалізується на лікуванні морською водою, грязями і водоростями. Крім того, практично при кожному готелі працює власний спа-центр, де замість морської, використовують звичайну воду. Більшість туристів їдуть в Хаммамет, щоб поєднати відпочинок з інтенсивними оздоровчими і омолоджуючими процедурами.
Дальян
Туреччина
Дальян розташований на однойменній річці, поблизу місця її впадіння в Середземне море. Цей відомий ще з римських часів курорт ідеально підходить для тих, хто хоче поправити своє здоров’я і поєднати пляжний відпочинок з екскурсіями. В околицях містечка знаходяться декілька грязевих і термальних мінеральних джерел, на базі яких створені оздоровчі комплекси. Легенда свідчить, що тут приймала ванни сама Афродіта.
Агадір
Марокко
Найпопулярніший пляжний курорт Марокко, розташований на узбережжі Атлантичного океану. Для цінителів оздоровчого туризму в Агадірі працюють центри таласотерапії світового рівня. Вони вдало поєднують марокканські традиції та досягнення західної медицини і косметології. Великою популярністю в відпочиваючих користується хамам – традиційна східна лазня.
Балотешть
Румунія
Ще зовсім недавно непримітне селище поряд з Бухарестом перетворилося на найвідвідуваніший оздоровчий курорт Румунії. В 2016 році в Балотешті відкрився найбільший спа-центр Європи Терме-Букурешт. Він складається з 10 відкритих і закритих термальних басейнів, які наповнюються мінеральною водою з глибини 3000 метрів. Крім загальнозміцнюючих та косметологічних процедур, відвідувачів комплексу чекають аквапарк і понад 1500 пальм.
Марракеш
Марокко
Колишня столиця та найвідвідуваніше місто Марокко, на честь якого країна отримала свою назву. Історичний центр Марракеша оточений багатокілометровою стіною і входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Та не тільки старовинна архітектура приваблює численних туристів, практично жодна поїздка не обходиться без ритуалу відвідування східної лазні. Хаммами для туристів – це повноцінні спа-центри з затишною розслабляючою атмосферою і великим асортиментом лікувальних та косметичних послуг.
Сус
Туніс
Універсальний курорт для різнопланового відпочинку. Розташоване на середземноморському узбережжі місто приваблює як любителів цілодобових розваг, так і тих, хто хоче поправити фізичне і духовне здоров’я. Місцеві центри таласотерапії за якістю послуг не поступаються центрам головної здравниці Тунісу – Хаммамету. Приваблює туристів і старовинна архітектура Суса. Історичний центр міста входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
Велинград
Болгарія
В долині між Родопськими і Рильськими горами розташувався Велинград – головний оздоровчий курорт Болгарії і всього Балканського півострова. В місті та його околицях знаходиться 80 потужних термальних мінеральних джерел з майже усіма відомими науці наборами хімічних елементів. Крім складу, суттєво відрізняється і температура води, яка коливається від 22 °C в найхолоднішому джерелі до 91 °C в найгарячішому. Хоча спа-центри є у всіх готелях Велинграда, за повноцінним комплексом оздоровчих процедур краще звертатися в спеціалізовані бальнеологічні санаторії.
Сафага
Єгипет
Розташоване на березі Червоного моря місто відоме своїми лікувальними пісками, в які закопують відпочиваючих. Багаті мінералами і радіоактивними елементами, вони допомагають при захворюваннях шкіри і опорно-рухового апарату. Ну а солі в водах затоки, концентрація яких значно вище, ніж у відкритому морі, тільки сприяють повному одужанню. Оздоровчі процедури доповнюють місцеві лікувальні грязі.